K novému účtu dá Equa pojištění zdarma. Okamžité platby v květnu

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 30. 4. 2020 | 2 komentáře
K novému účtu dá Equa pojištění zdarma. Okamžité platby v květnu

Zdroj: Equa bank

Equa bank ode dneška nabízí k nově založenému běžnému účtu zdarma pojištění výdajů, které pokrývá i výpadek příjmu při ztrátě zaměstnání. Akce potrvá pro všechny běžné účty založené do konce července 2020.

Pojištění, které standardně přijde na 199 korun měsíčně, kryje vedle ztráty zaměstnání (od 60. dne trvání dostane klient plnění 4000 korun měsíčně) také pracovní neschopnost (od 30. dne trvání ve výši 4000 korun měsíčně) a invaliditu třetího stupně (jednorázově 50 tisíc korun).

Klienti, kteří si založí účet do 31. července, získají bezplatné pojištění výdajů do konce letošního roku. Poté ho můžou buď zrušit, nebo si ponechat za standardní poplatek. Vybrat si pak můžou i levnější základní variantu s poplatkem 129 korun měsíčně, která kryje nemoc nebo úraz, ale ne ztrátu práce.

Běžný účet s bonusem ve formě bezplatného pojištění si lze sjednat přes internet nebo osobně na pobočce. Podmínkou však je, že klient pak zaplatí aspoň třikrát kartou, a to nejpozději v kalendářním měsíci, který následuje po měsíci podepsání rámcové smlouvy.

Dosavadním klientům nabídne Equa pojištění výdajů s až poloviční slevou. Klienti, kteří už takové pojištění mají, budou platit měsíčně 99 korun bez ohledu na jeho variantu, a to od 1. června 2020 až do 31. března 2021. Klienti, kteří zatím pojištění nemají, si ho mohou od 1. června do 31. července sjednat za 99 korun měsíčně, zvýhodněná cena pro ně bude platit také až do konce března 2021.

Equa loni lákala nové klienty na přímý bonus 500 korun. Lidem ho připsala na účet, když do konce následujícího měsíce (po založení účtu) zaplatili aspoň třikrát kartou. Akce trvala do konce roku 2019.

Vedení běžného účtu od Equa bank je bez poplatků za vedení i základní služby, nabízí i bezplatné výběry z bankomatů všech bank po celém světě. Není k tomu potřeba plnit žádné podmínky.

Banka už spustila mobilní platby Google Pay i Apple Pay, zpoždění však nabírá start okamžitých plateb. Ani dubnový termín nakonec nevyjde.

Okamžité platby budou v květnu. V tuto chvíli pro nás měly jasnou prioritu odklady splátek,“ upřesňuje mluvčí Markéta Dvořáčková.

A tohle už jste četli? 

Zdroj: Shutterstock

Ať vám nic neuteče 

Přidejte si Peníze.cz na Facebook nebo Twitter a neuniknou vám další důležité aktuality a praktické rady! 

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+29
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 2 komentářů

A tohle už jste četli?

O pětinu levnější nákupy. Spořitelna má rekordní slevy

30. 11. 2022 | Petr Kučera

O pětinu levnější nákupy. Spořitelna má rekordní slevy

Lidé, kteří platí kartou od České spořitelny, mohou do konce prosince ušetřit 20 procent z nákupů v řetězci Albert a v internetových obchodech Rohlík a Košík.

Co chystá Moneta? Rozhovor o pobočkách, konci SMS, inovacích a dalších plánech

28. 11. 2022 | Olga Skalková | 1 komentář

Co chystá Moneta? Rozhovor o pobočkách, konci SMS, inovacích a dalších plánech

Moneta zůstává jednou z mála bank, která má hotovostní pokladny na všech pobočkách, nabízí i směnárnu. Plánuje jejich omezení? Kdy spustí platby na číslo mobilu, společné vkladomaty... celý článek

Bankomat má spotřebu jako rodinný dům. A další zajímavosti

27. 11. 2022 | Olga Skalková

Bankomat má spotřebu jako rodinný dům. A další zajímavosti

Proč potřebuje bankomat tolik elektřiny? Kolik stojí jeho pořízení? Kolik už jich v Česku vlastně je? Projděte si čísla.

První banky půjčí hotovost z bankomatu zdarma

23. 11. 2022 | Petr Kučera | 8 komentářů

První banky půjčí hotovost z bankomatu zdarma

Výběr kreditkou z bankomatu je za běžných podmínek nevýhodný. Banky si za něj účtují buď vyšší poplatek, nebo ho hned úročí, někdy i obojí současně. ČSOB teď u všech karet umožní půjčit... celý článek

Poplatek za ověřovací SMS končí, couvá Raiffeisenbank

23. 11. 2022 | Petr Kučera

Poplatek za ověřovací SMS končí, couvá Raiffeisenbank

Před dvěma lety to byl odvážný průlom na trhu: Kdo nepřejde na potvrzování v mobilní aplikaci, připlatí si. Teď Raiffka připouští, že zbývající klienty už stejně nepřesvědčí. Pro zpřísnění... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.