K novému účtu dá Equa pojištění zdarma. Okamžité platby v květnu

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 30. 4. 2020 | 2 komentáře
K novému účtu dá Equa pojištění zdarma. Okamžité platby v květnu

Zdroj: Equa bank

Equa bank ode dneška nabízí k nově založenému běžnému účtu zdarma pojištění výdajů, které pokrývá i výpadek příjmu při ztrátě zaměstnání. Akce potrvá pro všechny běžné účty založené do konce července 2020.

Pojištění, které standardně přijde na 199 korun měsíčně, kryje vedle ztráty zaměstnání (od 60. dne trvání dostane klient plnění 4000 korun měsíčně) také pracovní neschopnost (od 30. dne trvání ve výši 4000 korun měsíčně) a invaliditu třetího stupně (jednorázově 50 tisíc korun).

Klienti, kteří si založí účet do 31. července, získají bezplatné pojištění výdajů do konce letošního roku. Poté ho můžou buď zrušit, nebo si ponechat za standardní poplatek. Vybrat si pak můžou i levnější základní variantu s poplatkem 129 korun měsíčně, která kryje nemoc nebo úraz, ale ne ztrátu práce.

Běžný účet s bonusem ve formě bezplatného pojištění si lze sjednat přes internet nebo osobně na pobočce. Podmínkou však je, že klient pak zaplatí aspoň třikrát kartou, a to nejpozději v kalendářním měsíci, který následuje po měsíci podepsání rámcové smlouvy.

Dosavadním klientům nabídne Equa pojištění výdajů s až poloviční slevou. Klienti, kteří už takové pojištění mají, budou platit měsíčně 99 korun bez ohledu na jeho variantu, a to od 1. června 2020 až do 31. března 2021. Klienti, kteří zatím pojištění nemají, si ho mohou od 1. června do 31. července sjednat za 99 korun měsíčně, zvýhodněná cena pro ně bude platit také až do konce března 2021.

Equa loni lákala nové klienty na přímý bonus 500 korun. Lidem ho připsala na účet, když do konce následujícího měsíce (po založení účtu) zaplatili aspoň třikrát kartou. Akce trvala do konce roku 2019.

Vedení běžného účtu od Equa bank je bez poplatků za vedení i základní služby, nabízí i bezplatné výběry z bankomatů všech bank po celém světě. Není k tomu potřeba plnit žádné podmínky.

Banka už spustila mobilní platby Google Pay i Apple Pay, zpoždění však nabírá start okamžitých plateb. Ani dubnový termín nakonec nevyjde.

Okamžité platby budou v květnu. V tuto chvíli pro nás měly jasnou prioritu odklady splátek,“ upřesňuje mluvčí Markéta Dvořáčková.

A tohle už jste četli? 

Zdroj: Shutterstock

Ať vám nic neuteče 

Přidejte si Peníze.cz na Facebook nebo Twitter a neuniknou vám další důležité aktuality a praktické rady! 

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Srovnávat se vyplatí

Srovnávat se vyplatí

Kalkulátor.cz je srovnávač, který lidem šetří peníze ve světě energií, pojištění a financí. My počítáme, vy šetříte.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+29
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 2 komentářů
Daňové přiznání online

A tohle už jste četli?

Třetí největší banka končí s telefonním bankovnictvím

21. 2. 2024 | Kateřina Hovorková, Petr Kučera

Třetí největší banka končí s telefonním bankovnictvím

Klienti Komerční banky už nebudou moct zadávat platební příkazy a využívat další služby přes telefonního bankéře. Už dříve tuto službu zrušily UniCredit Bank a ČSOB.

Kde všude měl účty? Novinka usnadní pátrání po dědictví

20. 2. 2024 | Kateřina Hovorková | 4 komentáře

Kde všude měl účty? Novinka usnadní pátrání po dědictví

Pozůstalí ani notáři zatím nemají k dispozici nástroj, který by našel všechny bankovní účty zemřelého. Aspoň částečné vylepšení má přinést nová platforma, kterou chystají Notářská komora... celý článek

Úroky na spoření klesají. Které banky teď dají nejvíc?

20. 2. 2024 | Petr Kučera | 2 komentáře

Úroky na spoření klesají. Které banky teď dají nejvíc?

Nové porovnání spořicích účtů a termínovaných vkladů.

Čtyři banky hlásí odstávku, o víkendu omezí platby

9. 2. 2024 | Petr Kučera

Čtyři banky hlásí odstávku, o víkendu omezí platby

Česká spořitelna v noci z pátku 9. února na sobotu 10. února dočasně odstaví systém George. V mobilu ani na webu nebude dostupný od páteční 23. hodiny do sobotní osmé hodiny ranní.

Air Bank přidává pojištění karet a osobních věcí

9. 2. 2024 | redakce Peníze.CZ

Air Bank přidává pojištění karet a osobních věcí

Air Bank začíná nabízet pojištění osobních věcí a platebních prostředků. Služba, na které spolupracuje s Maxima pojišťovnou, je dostupná v bankovní aplikaci My Air.

Partners Financial Services