Poradna - Franchisingová smlouva

Dobrý den, chtěla bych "vycouvat" ze smlouvy, kterou jsem podepsala(zbrkle, aniž bych ji rozumněla ). Při náboru napovídali plno věcí, ale realita je úplně jiná. Podle článku se dá smlouva vypovědět jen po 6 měsících, kde ve v tomto bodě přesně píše: Každá strana je oprávněna odstoupit od smlouvy v případě závažného porušení povinností vyplývající z této smlouvy druhou smlouvní stranou za předpokladu, že toto porušení nebylo odstraněno druhou stranou ani v přiměřené lhůtě dané v písemné výzvě. A teď příjde ten bod, kdy jsou psané podménky vrácení poplatku. - Franchisant se zavazuje vrátit poplatek pouze za splnění všech následujících podmínek. a) franchisant uskuteční v průběhu prvních šesti měsíců od uzavření této smlouvy alespoň čtyři jednání podle ustanovení čl. II odst.2, písmen. i) - (čl II., odst.2, písm.i- kdy jako franchisant jsem povinná vést Prezentaci po dobu šesti měsíců od uzavření této smlouvy, kterou jsem převzala při podpisu smlouvy, čímž se rozumí přehled jednání s potenciálními franchisanty, o zajištění plošné inzerce nebo reklamy franchisorem, o nákupu, prodeji či pronájmu nemovitostí mezi třetími osobami) této smlouvy řádně zaznamenané v Přehledu prezentací. b) po jednání zaznamenaných v Přehledu prezentací uvedených v předchozím bodě nebude uzavřena ani jediná smlouva nebo jedna smlouva o poskytnutí franchisy mezi franchisorem a třetí osobou. Ani jedna smlouva o zajištění plošné inzerce nebo reklamy franchisorem, ani smlouva o nákupu, prodeji nebo pronájmu nemovitostí třetími osobami. c) franchisant o vrácení poplatku písemně požádá nejpozději do skončení sedmého měsíce od uzavření smlouvy. Zajímalo by mne, zda to, že bych chtěla poplatek-licenci, je možné , protože nesdělili a nevytáhli hned všechny karty na stůl již při podpisu smlouvy, čímž podle mne hrubě porušili povinnosti.

Dotaz poslal/a: meganka, 15. 10. 2015 07:09

Dobrý den,
děkujeme, že jste využila služeb naší poradny a k Vašemu dotazu nám dovolte sdělit následující:

K hlubší analýze Vašeho dotazu by bylo třeba mít k dispozici celé znění Vaší smlouvy. Roli zde hraje i okolnost, zda je smlouva v režimu tzv. spotřebitelského práva nebo se jedná o smlouvu mezi rovnocennými subjekty (tj. nikoli v pozici smluvních stran dodavatel-spotřebitel). Nicméně obecně lze říci, že pokud byly všechny podmínky uvedeny v podepsané smlouvě, pak podpisem smlouvě jste s těmito podmínkami souhlasila.

Pro hlubší právní analýzu, kterou lze poskytnout pouze na základě úplné znalosti daného případu a faktického stavu věcí, a popřípadě vyhotovení relevantní dokumentace, či kompletní zastoupení, nás neváhejte kontaktovat na níže uvedené emailové adrese. Rádi Vám s Vaším problémem pomůžeme.

Lefensor, s.r.o.
Your reliable partner
E-mail: info@lefensor.eu
Web: www.lefensor.eu

Lefensor, s.r.o., 15. 10. 2015 15:53

Výpis článků s klíčovým slovem obchodní právo

Svět bez daní III: pojišťovna místo policie a velký výběr soudů

6. 6. 2008 | Jan Stuchlík | 10 komentářů

Svět bez daní III: pojišťovna místo policie a velký výběr soudů

I když se zdá, že bezpečnost a spravedlnost může zajišťovat pouze stát, existuje řada příkladů, že to jde i bez něj. Někteří ekonomové navíc hovoří i o alternativách, jak nahradit policii systémem, kdy na bezpečnost ve vlastním zájmu dohlížejí pojišťovny.

Partner sekce

Lefensor, s.r.o.

Lefensor, s.r.o.

Společnost Lefensor, s.r.o., úspěšně působí na trhu již od roku 1997. V současné době se orientuje zejména na právní a poradenskou podporu poskytovanou malým až středním podnikům, živnostníkům a nepodnikatelským subjektům – osobám, sdružením, atp. Naším cílem je poskytnout kompletní a komplexní právní zázemí všem našim klientům, a to v lepší kvalitě a rychleji než konkurence, za stejných jistot a nejnižší cenu na trhu. Díky vlastním, kvalitním lidským zdrojům a řadě spolupracujících subjektů jsme schopni zajistit všechny námi nabízené služby za zlomek jejich tržní ceny. Naším mottem není jednorázová spolupráce za vysokou cenu, ale dlouhodobé budování vzájemné důvěry založené na kvalitních službách.

Za tuto kategorii odpovídá:

Lefensor, s.r.o.

http://www.lefensor.eu/

Partnerem poradny od: 8. 10. 2014

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  14 824 907 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Aktuální články

Úleva kvůli zdražení energií. Vláda odpustí DPH

Úleva kvůli zdražení energií. Vláda odpustí DPH

V listopadu a v prosinci budou elektřina a plyn osvobozeny od daně z přidané hodnoty (DPH)....více

ČEZ: Elektřina od ledna zdraží o třetinu, plyn ještě víc

ČEZ: Elektřina od ledna zdraží o třetinu, plyn ještě víc

Domácnosti si od ledna připlatí za elektřinu přibližně třetinu, za zemní plyn polovinu...více

Stavební spoření má novou jedničku. Úrok roste

Stavební spoření má novou jedničku. Úrok roste

Moneta Stavební spořitelna od dneška zvyšuje úrok z vkladů na účtu stavebního spoření...více

Interaktivní grafiky

Průvodce výpisem z katastru nemovitostí

Průvodce výpisem z katastru nemovitostí

Vyznat se ve výpisu z katastru nemovitostí je často složité. Připravili jsme průvodce, který vám pomůže se zorientovat v jeho jednotlivých částech.

Spočítejte si osobní inflaci

Spočítejte si osobní inflaci

Inflace se měří indexem cen průměrného koše výrobků a služeb. Jenže každý kupuje něco jiného, proto na každého inflace působí jinak.

Jak se vyvíjejí v Česku mzdy a nezaměstnanost

Jak se vyvíjejí v Česku mzdy a nezaměstnanost

Unikátní mapa, na které můžete sledovat vývoj nezaměstnanosti a průměrných platů v jednotlivých českých krajích od roku 2006.

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů
Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.