Až o 20 % levnější nákupy. Banky lákají na kreditky

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 12. 10. 2021 | 5 komentářů
Až o 20 % levnější nákupy. Banky lákají na kreditky

Zdroj: Shutterstock

Raiffeisenbank přichází s novou akcí na podporu svých kreditních karet. Všem, kdo si pořídí do konce listopadu karty Easy, Style nebo Premium, vrátí za nákupy v prvních 30 dnech od podepsání smlouvy desetinu z utracených peněz. Maximální výše odměny je 1000 korun.

Kartu je možné začít používat ihned po podpisu smlouvy v elektronické podobě. Virtuální kartu lze v Raiffeisenbank nahrát do aplikace Google Pay v případě majitelů telefonů s Androidem nebo do služby Apple Wallet u těch, kdo mají iPhone. Kdo virtuální kartu používat nechce nebo nemůže, musí čekat, až mu karta dorazí poštou.

Odměnu půjde vybrat přes odkaz v internetovém bankovnictví v detailu karty do půlky února, banka ji připíše na účet ke kreditní kartě. Podmínkou je, že v posledních šesti měsících (ke dni sjednání nové karty) neměl zájemce od Raiffeisenbank žádnou kreditku.

Pěkně pohromadě

Kreditní karty v přehledném seznamu. Kolik nabízejí, na kolik vás přijdou a do kdy je musíte splatit?

Porovnání kreditních karet

Akční nabídka jde nad rámec běžných podmínek, které Raiffeisenbank u svých kreditních karet má. K těm patří slevový program RB Club, s nímž lze nyní získat třeba slevu na nákup v e-shopu Datart ve výši 10 % nebo 5% slevu na nákup v hračkářství Bambule. Karta Style pak ještě vrací jedno procento ze všech nákupů, maximálně však 150 korun měsíčně. Za kartu Style se platí měsíční poplatek ve výši 50 korun.

Už od září vylepšila kampaň na nové kreditní karty Standard také konkurenční ČSOB. Při sjednání do konce října teď nabízí dokonce až 20 % z nákupů zpět v prvních třech měsících, celkový limit je 1800 korun (a 600 korun za měsíc). Za kreditku Standard však ČSOB účtuje měsíční paušál 30 korun.

Přes kreditní karty se čerpá úvěr – nejde o debetní karty, které jsou spojené s běžným účtem. Kdo půjčené peníze včas nevrátí, platí výrazně vyšší úrok než u běžného spotřebitelského úvěru – konkrétně v Raiffeisenbank 23,99 %. Při využití bezúročného odbobí, tedy když peníze splatíte včas, se nic navíc neplatí. 

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+8
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 5 komentářů
Daňové přiznání online

A tohle už jste četli?

Místo parmazánu levná náhražka. Restaurace šidí hlavně na surovinách

23. 2. 2024 | redakce Peníze.CZ

Místo parmazánu levná náhražka. Restaurace šidí hlavně na surovinách

Státní zemědělské a potravinářská inspekce loni zkontrolovala dohromady 194 stravovacích provozoven. Zjistila, že nepravdivé a zavádějící informace poskytovala zákazníkům čtvrtina z... celý článek

Z čísla banky volá podvodník. Úřad zpřísní pravidla

23. 2. 2024 | Petr Kučera

Z čísla banky volá podvodník. Úřad zpřísní pravidla

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) přichází s konkrétními návrhy, jak bojovat s novým druhem podvodu. Cílem je omezit takzvaný spoofing – kvůli zneužití telefonního čísla má spotřebitel... celý článek

Největší obchodní centra v Česku a kdo je vlastní. Projděte si přehled

22. 2. 2024 | Pavla Adamcová

Největší obchodní centra v Česku a kdo je vlastní. Projděte si přehled

Která nákupní centra patří mezi deset největších v republice? Jaké mají majitele a kolik jich je z Česka? Tady je žebříček.

Nejvíc pokut za nekalé praktiky dostává Penny, ukazují kontroly

19. 2. 2024 | Pavla Adamcová

Nejvíc pokut za nekalé praktiky dostává Penny, ukazují kontroly

Celkem 16 pokut vyšších než 100 tisíc korun uložila Česká obchodní inspekce řetězcům za nekalé praktiky v období od začátku roku 2022 do konce loňského třetího čtvrtletí. Celková výše... celý článek

Všechno o zálohách na elektřinu. Proč chtějí víc a jak víc neplatit

19. 2. 2024 | Lukáš Kaňok

Všechno o zálohách na elektřinu. Proč chtějí víc a jak víc neplatit

Řadě z nás od začátku roku zase vzrostly zálohy na elektřinu. Jak je to možné, když ve zprávách píšou, že elektřina zlevňuje? Známe odpověď a všechno kolem záloh srozumitelně vysvětlíme. celý článek