Billa vrátí 100 Kč z nákupů, láká stravenková firma

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 6. 10. 2021 | 7 komentářů
Billa vrátí 100 Kč z nákupů, láká stravenková firma

Zdroj: Billa

Lidé, kteří v obchodním řetězci Billa zaplatí stravenkovou kartou od společnosti Edenred, dostanou při každém druhém nákupu nad 500 korun automaticky 100 korun zpět.

Akce potrvá od 7. října do 31. prosince. Týká se karet Ticket Restaurant Card či Edenred Card, ne klasických papírových stravenek. Majitelé karet musí být přihlášeni do věrnostního programu společnosti Edenred. Pro získání bonusu 100 korun vícekrát za den je potřeba nakoupit s aspoň hodinovým rozestupem.

„Akce je určena pro více než 250 tisíc lidí, kteří vlastní stravenkovou kartu Ticket Restaurant nebo mají aktivní stravenkovou peněženku na kartě Edenred. K účasti v cashbackovém programu pak stačí mít v mobilním zařízení funkční aplikaci Edenred a přihlásit se do našeho věrnostního programu,“ říká Petr Šorna, obchodní ředitel Edenredu.

„Počet transakcí s použitím elektronických či papírových stravenek od společnosti Edenred loni v Bille přesáhl 12 milionů, přičemž na celkových tržbách se platba těmito způsoby podílí v posledních letech jednotkami procent,“ upřesňuje mluvčí řetězce Dana Bratánková.

Krátkodobá investice do prověřených faktur – výnos až 16 % p.a.

Supermarkety Billa přijímají elektronické i papírové stravenky také od konkurenčních poskytovatelů Sodexo (Gastro Pass), Up (eStravenka, Chèque Déjeuner) a Benefit Plus. Na ně se však tato akce nevztahuje.

S kartami Gastro Pass od společnosti Sodexo lze během září a října získat 10 procent zpět z útraty v Kauflandu, podmínkou je registrace do kampaně Peníze zpět.

Už na konci června rozjela podobnou akci společnost Up ČR s kartou eStravenka. Při nákupu potravin v hodnotě aspoň 500 korun v obchodním řetězci Globus (kromě restaurace, kavárny a fresh baru) vrací deset procent ze zaplacené částky. 

Na podobné, i když většinou méně výrazné slevy mohou dosáhnout i majitelé klasických platebních karet s účtem v některých bankách. Zřejmě nejpopulárnější jsou slevy v řetězci Albert, které v různých obměnách nabízejí Air Bank, Česká spořitelna nebo UniCredit Bank.

Zdroj: Shutterstock

Ať vám nic neuteče 

Přidejte si Peníze.cz na Facebook nebo Twitter a neuniknou vám další důležité aktuality a praktické rady! 

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

KREDITNÍ KARTA SMART

KREDITNÍ KARTA SMART

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

-2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 7 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

7. 10. 2021 13:37, Michal

Zajímalo by mě, z čí kapsy to jde, jestli to platí stravenková firma, řetězec či se o to nějak dělí.
Nicméně těmito akcemi stravenkové firmy vlastně sami popírají svůj nejčastější argument proti stravenkovému paušálu, a to ten, že lidé by při paušálu přestali chodit do restaurací. Sami je ale lákají na to, aby stravenky utráceli v supermarketech.

+5
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (7 komentářů) příspěvků.

Oblíbená témata

Billa, nákupy, slevy, stravenky

A tohle už jste četli?

Kdo počítá slevy férově a kdo ne. Black Friday poprvé s novými pravidly

27. 11. 2023 | Jakub Balada | 1 komentář

Kdo počítá slevy férově a kdo ne. Black Friday poprvé s novými pravidly

Zákon o ochraně spotřebitele od letoška zpřísnil. Kouzlení se slevami by mělo být těžší. Jak to vypadá v praxi, ukazuje nová analýza Hlídače shopů. Zaměřila se na slevy během letošního... celý článek

Čekáte dlouho ve frontě u pokladny? Druhý řetězec nabízí slevu

21. 11. 2023 | Petr Kučera

Čekáte dlouho ve frontě u pokladny? Druhý řetězec nabízí slevu

Pokud čekáte ve frontě více než pět minut a nejsou otevřené všechny pokladny, požádejte na pokladně před zaplacením o slevu 50 korun na váš nákup. Takovou nabídku včera odstartoval... celý článek

Špatná zpráva pro výherce. Daň z loterií a sázek stoupne

21. 11. 2023 | Petr Kučera | 3 komentáře

Špatná zpráva pro výherce. Daň z loterií a sázek stoupne

Výhercům zůstane míň peněz – mnohem častěji narazí na limit pro daňové osvobození. Některým zato přibude práce s daňovým přiznáním.

Notáři poradí zadarmo. Už ve středu

23. 10. 2023 | redakce Peníze.CZ

Notáři poradí zadarmo. Už ve středu

Notářská komora ČR pořádá ve středu 25. října sedmý ročník Dne otevřených dveří. Stejně jako v předchozích třech letech se uskuteční jen po telefonu, přestože koronavirová omezení už... celý článek

Ikea zase zlevňuje. Velké srovnání cen v Česku a okolních zemích

20. 10. 2023 | Gabriel Pleska

Ikea zase zlevňuje. Velké srovnání cen v Česku a okolních zemích

Nejznámější nábytkářský řetězec oznámil novou vlnu zlevňování. Týká se 2400 výrobků, dalších 3300 zlevnil už v září. Porovnali jsme ceny v Česku, Polsku, Německu, Rakousku a na Slovensku. celý článek

Partners Financial Services