Až o 20 % levnější nákupy. Banky lákají na kreditky

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 12. 10. 2021 | 5 komentářů
Až o 20 % levnější nákupy. Banky lákají na kreditky

Zdroj: Shutterstock

Raiffeisenbank přichází s novou akcí na podporu svých kreditních karet. Všem, kdo si pořídí do konce listopadu karty Easy, Style nebo Premium, vrátí za nákupy v prvních 30 dnech od podepsání smlouvy desetinu z utracených peněz. Maximální výše odměny je 1000 korun.

Kartu je možné začít používat ihned po podpisu smlouvy v elektronické podobě. Virtuální kartu lze v Raiffeisenbank nahrát do aplikace Google Pay v případě majitelů telefonů s Androidem nebo do služby Apple Wallet u těch, kdo mají iPhone. Kdo virtuální kartu používat nechce nebo nemůže, musí čekat, až mu karta dorazí poštou.

Odměnu půjde vybrat přes odkaz v internetovém bankovnictví v detailu karty do půlky února, banka ji připíše na účet ke kreditní kartě. Podmínkou je, že v posledních šesti měsících (ke dni sjednání nové karty) neměl zájemce od Raiffeisenbank žádnou kreditku.

Pěkně pohromadě

Kreditní karty v přehledném seznamu. Kolik nabízejí, na kolik vás přijdou a do kdy je musíte splatit?

Porovnání kreditních karet

Akční nabídka jde nad rámec běžných podmínek, které Raiffeisenbank u svých kreditních karet má. K těm patří slevový program RB Club, s nímž lze nyní získat třeba slevu na nákup v e-shopu Datart ve výši 10 % nebo 5% slevu na nákup v hračkářství Bambule. Karta Style pak ještě vrací jedno procento ze všech nákupů, maximálně však 150 korun měsíčně. Za kartu Style se platí měsíční poplatek ve výši 50 korun.

Krátkodobá investice do prověřených faktur – výnos až 16 % p.a.

Už od září vylepšila kampaň na nové kreditní karty Standard také konkurenční ČSOB. Při sjednání do konce října teď nabízí dokonce až 20 % z nákupů zpět v prvních třech měsících, celkový limit je 1800 korun (a 600 korun za měsíc). Za kreditku Standard však ČSOB účtuje měsíční paušál 30 korun.

Přes kreditní karty se čerpá úvěr – nejde o debetní karty, které jsou spojené s běžným účtem. Kdo půjčené peníze včas nevrátí, platí výrazně vyšší úrok než u běžného spotřebitelského úvěru – konkrétně v Raiffeisenbank 23,99 %. Při využití bezúročného odbobí, tedy když peníze splatíte včas, se nic navíc neplatí. 

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

KREDITNÍ KARTA SMART

KREDITNÍ KARTA SMART

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+8
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 5 komentářů

A tohle už jste četli?

Spočítejte si, jak vám zdraží elektřina. Známe nové ceny za distribuci

30. 11. 2023 | Gabriel Pleska

Spočítejte si, jak vám zdraží elektřina. Známe nové ceny za distribuci

Energetický regulační úřad zveřejnil svou část ceny za elektřinu a plyn. Co to udělá s konečnou cenou pro domácnosti? Tady je přehled.

Nový podvod s balíky z e-shopů. Platíte, co jste neobjednali

30. 11. 2023 | Gabriel Pleska | 1 komentář

Nový podvod s balíky z e-shopů. Platíte, co jste neobjednali

Počet nákupů na internetu každý rok roste. Placení dobírkou je sice na ústupu, ale rozhodně ještě není raritou. A na to spoléhají dobírkoví podvodníci.

Nechcete plastovou kartu? Další banka dá jen virtuální

30. 11. 2023 | Petr Kučera

Nechcete plastovou kartu? Další banka dá jen virtuální

Možnost úplně odmítnout klasickou kartu – a spokojit se jen s její virtuální podobou – nabízí už několik bank. Kdy se přidají další? A jaké to má výhody a nevýhody?

Kolik zaplatíte za elektřinu a proč zdraží? Jak se vyznat ve faktuře

28. 11. 2023 | Gabriel Pleska

Kolik zaplatíte za elektřinu a proč zdraží? Jak se vyznat ve faktuře

Tržní cena elektřiny zlevňuje, přesto za ni v příštím roce zaplatíte víc. Jak je to možné? Naučíme vás vyznat se ve vyúčtování.

Kdo počítá slevy férově a kdo ne. Black Friday poprvé s novými pravidly

27. 11. 2023 | Jakub Balada | 1 komentář

Kdo počítá slevy férově a kdo ne. Black Friday poprvé s novými pravidly

Zákon o ochraně spotřebitele od letoška zpřísnil. Kouzlení se slevami by mělo být těžší. Jak to vypadá v praxi, ukazuje nová analýza Hlídače shopů. Zaměřila se na slevy během letošního... celý článek

Partners Financial Services