Creditas spojí aplikace. Běžný účet Richee skončí

| rubrika: Aktuality | 2. 6. 2020 00:01
Aplikace Richee po květnovém vylepšení.
Zdroj: Creditas

Banka Creditas spustí 4. srpna nové internetové a mobilní bankovnictví. Pod něj přejde i dosud samostatná multibankovní aplikace Richee, stejnojmenný běžný účet přestane banka nabízet.

„Chystáme nové technologicky vyspělé a intuitivní internetové bankovnictví Creditas Banking. Mobilní aplikace Richee se stane jeho součástí a změní svůj název na Creditas Banking Mobile. Tímto krokem spojujeme to nejlepší z obojího,“ píše banka klientům.

„Uživatelé Richeeho z hlediska funkčností o nic nepřijdou, všechny jeho současné vychytávky zůstanou zachovány. Vylepšením pro ně bude nově desktopová verze obsluhy,“ říká mluvčí Creditas Lucie Bruclíková.

Už v květnu přešla aplikace Richee do světle modrých odstínů Creditas (klienti si mohou zvolit i původní fialovo-černý design) a rozšířila služby: nově si v ní lze založit další produkty Creditas jako spořicí účet, termínovaný vklad, dětský účet nebo platební kartu. Uživatelům také začala vykat místo dřívějšího tykání.

Výrazně si pak polepší dosavadní uživatelé mobilního bankovnictví Creditas. Nová aplikace jim umožní například okamžité platby (dosud je mohli zadávat jen z internetbankingu), trvalé platby, SEPA a další zahraniční platby, kompletní správu platebních karet, multibanking (obsluhu účtů v jiných bankách), statistiky a rozpočty nebo další uživatelská nastavení (zjednodušené platby na známé účty a podobně).

Běžný účet Richee přestane banka nabízet. Značka Richee zůstane jenom pro dětské účty (Richee Junior a Spoření Richee Junior), upřesnila mluvčí.

Mobilní aplikaci Richee spustila Banka Creditas v červenci 2018. Sázela hlavně na multibanking, tedy možnost z jednoho místa sledovat a ovládat účty v různých bankách. Právě Richee byl průkopníkem praktického využití takzvaného otevřeného bankovnictví, které od poloviny ledna 2018 přinesl nový zákon o platebním styku reagující na směrnici PSD2. Richee postupně rozšířil nabídku na osmnáct českých a slovenských bank (když do nich počítáme i běžný účet Creditas a samostatně značky ČSOB a Poštovní spořitelna).

Kromě multibankingu lákala aplikace Richee na běžný účet s úrokem, který se držel mezi nejvyššími na trhu i v porovnání se spořicími účty. Zatímco většina bank neúročí zůstatky na běžném účtu vůbec, Richee až do začátku letošního dubna nabízel 1,5 % do hranice 300 000 Kč. Mezi běžnými účty ho tak překonal jenom Neo účet od Expobank s 1,6 % bez omezení. Poté, co ČNB prudce srazila sazby v důsledku koronaviru, snížil Richee úrok na 0,6 % (Expobank na 0,65 %).

Aplikace Richee má teď přes dvanáct tisíc uživatelů, přibližně polovina z nich využívá i Richee účet. „Aspoň jednou týdně použije aplikaci něco přes devět tisíc uživatelů a jejich počet stále roste,“ dodává Bruclíková.

Creditas funguje jako banka od začátku roku 2017, ovládá ji podnikatel Pavel Hubáček. Navázala na činnost stejnojmenné záložny, která vznikla v roce 1996 původně pod názvem 1. Třebíčská záložna. Celkový počet klientů překonal v letošním prvním čtvrtletí hranici 100 tisíc.

Ať vám nic neuteče 

Přidejte si Peníze.cz na Facebook nebo Twitter a neuniknou vám další důležité aktuality a praktické rady! 

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.