Poštovní spořitelna se ještě víc propojí s ČSOB

| rubrika: Aktuality | 1. 6. 2020 15:17
Era už je pryč, zmizí i Poštovní spořitelna.
Zdroj: Shutterstock/BalkansCat

ČSOB pokračuje v procesu ukončování samostatné značky Poštovní spořitelna. Od začátku července začne v dokumentech nebo na pobočkách vedle červeného loga Poštovní spořitelny zobrazovat i modré logo ČSOB.

Zároveň banka začíná testovat prodej více bankovních služeb i na pobočkách Hypoteční banky, která také patří do skupiny ČSOB.

ČSOB na začátku loňského roku oznámila, že značku Poštovní spořitelna postupně utlumí, protože dál nechce tříštit síly. Sloučení má především ušetřit náklady. Banka nebude dál muset vést oddělené systémy, dělat odlišný marketing či zavádět různé pobočky. Banka už loni na podzim sjednotila obsluhu, takže klienti mohou využít „modré“ i „červené“ pobočky.

Kdo šetří, má tyhle tři

Běžný účet, spořicí účet, kreditka. Tohle trio může ušetřit určitě pár stovek ročně. Když je správně vyladěné a když víte, kam ve správný čas přesunout kolik peněz. Dobrá zpráva: dneska to jde do značné míry automatizovat. Na začátku je to samozřejmě dost kombinování. Pomůžeme s porovnáním a výběrem.

A sbližování značek se týká i Hypoteční banka. Od června ČSOB testuje na pobočkách Hypoteční banky v Brně a v Praze služby klientského i prémiového bankovnictví.

„Klienti si tak mohou kromě hypotéky vyřídit i další bankovní služby a nemusejí chodit na pobočku ČSOB. V případě, že se nabídka služeb osvědčí, rozšíří ji ČSOB také do dalších poboček Hypoteční banky po celé republice,“ říká Patrik Madle, mluvčí ČSOB.

Pro klienty Poštovní spořitelny pak ČSOB nově zavedla možnost sjednat si v internetovém bankovnictví i stavební spoření.

ČSOB značku Poštovní spořitelna utlumuje i přesto, že smlouvu se státem o provozování bankovních služeba na pobočkách pošty má až do konce roku 2027.


Čtěte také:

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.