Počet lidí, kteří ovládají účet přes mobil, prudce roste

pk | rubrika: Aktuality | 16. 5. 2019 | 1 komentář

Počet aktivních uživatelů mobilního bankovnictví ČSOB meziročně vzrostl o 24 procent na 308 tisíc. Klienti v lednu až březnu zadali přes mobil 2,8 milionu transakcí, což je dokonce o 33 procent víc než ve stejném období loňského roku. Vyplývá to z dnes zveřejněných hospodářských výsledků banky za letošní první čtvrtletí.

Prostřednictvím internetového bankovnictví ovládá účet v ČSOB 1,05 milionu aktivních uživatelů. Jejich počet už skoro neroste – za rok stoupl o jedno procento. Počet transakcí v internetovém bankovnictví dokonce meziročně klesl o tři procenta na 11,2 milionu. ČSOB ale upozornila, že letos už do započtených transakcí nepočítá trvalé příkazy.

Jako aktivní uživatele počítá banka klienty, kteří internetové nebo mobilní bankovnictví použili aspoň jednou za poslední tři měsíce.

Prudký růst hlásí i ostatní z trojice největších bank. Aplikaci Komerční banky využívalo ke konci března 655 tisíc lidí – o 38 procent víc než před rokem. Objem transakcí zadaných prostřednictvím mobilního bankovnictví během prvních třech měsíců roku dosáhl 15,6 miliardy korun, což je meziročně o 82 procent více. Pro srovnání: Klientů internetového bankovnictví má nyní KB zhruba 1,39 milionu.

„Máme větší počet klientů mobilního bankovnictví a větší objem plateb prostřednictvím mobilního bankovnictví než kterákoliv jiná česká banka,“ zdůraznil šéf Komerční banky Jan Juchelka při prezentaci čtvrtletních výsledků.

Česká spořitelna hlásila ke konci čtvrtletí 1,53 milionu uživatelů digitálního bankovnictví obecně, z toho přes 559 tisíc uživatelů mobilního bankovnictví. Pro srovnání: Ještě na konci roku 2016 registrovala v digitálním bankovnictví 1,36 milionu klientů, z toho jenom 190,5 tisíce v mobilním.

Srovnávat se vyplatí

Srovnávat se vyplatí

Kalkulátor.cz je srovnávač, který lidem šetří peníze ve světě energií, pojištění a financí. My počítáme, vy šetříte.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů
Daňové přiznání online

A tohle už jste četli?

Banky mají víc chránit klienty před podvody. Za první chybu odškodnění, chce EU

29. 2. 2024 | Olga Skalková | 2 komentáře

Banky mají víc chránit klienty před podvody. Za první chybu odškodnění, chce EU

Evropská unie chystá balíček zvaný PSD3/PSR. Má zlepšit ochranu a bezpečnost spotřebitelů. O novinkách, jejichž definitivní podoba teprve vzniká, mluví v rozhovoru europoslanec Ondřej... celý článek

Čtyři banky hlásí odstávku, o víkendu omezí platby

9. 2. 2024 | Petr Kučera

Čtyři banky hlásí odstávku, o víkendu omezí platby

Česká spořitelna v noci z pátku 9. února na sobotu 10. února dočasně odstaví systém George. V mobilu ani na webu nebude dostupný od páteční 23. hodiny do sobotní osmé hodiny ranní.

ČSOB se potýká s výpadky elektronického bankovnictví

22. 1. 2024 | redakce Peníze.CZ

ČSOB se potýká s výpadky elektronického bankovnictví

ČSOB má od pátku problémy s internetovým i mobilním bankovnictvím. V pátek dopoledne, dnes dopoledne a znovu i dnes odpoledne nebyly dostupné ani její internetové stránky. V pátek hlásila... celý článek

Komerční banka rozladila klienty. Nová éra je nepotěšila

19. 1. 2024 | Petr Kučera | 6 komentářů

Komerční banka rozladila klienty. Nová éra je nepotěšila

O nové éře pořád jen slyšíme, stěžují si dosavadní klienti. Banka jim neodpustila ani poplatky, které přitom od nových klientů už nechce. Zklamáni jsou i ti, kteří si novou aplikaci... celý článek

Bankovní identitu využila polovina Čechů. Pomůže i s přihláškou na školu

11. 1. 2024 | Kateřina Hovorková

Bankovní identitu využila polovina Čechů. Pomůže i s přihláškou na školu

Bankovní identitu už použily čtyři miliony uživatelů, což je dvakrát víc než ji využilo ke konci roku 2022. Lidé prostřednictvím této identity loni uskutečnili 15 milionů transakcí... celý článek

Partners Financial Services