Sberbank končí s kreditkami, debetní karty už vydá bezkontaktní

| rubrika: Aktuality | 26. 7. 2019 15:00

Sberbank se rozhodla přestat nabízet kreditní karty, platnost těch dosavadních ukončí k 30. září letošního roku. Vyplývá to z oznámení, které posílá klientům.

„V rámci přechodu na novou karetní platformu jsme vyhodnotili požadavky klientů na produktové portfolio. Kreditní karty nebyly našimi klienty využívány tak, jak jsme si představovali, a proto jsme se rozhodli platnost stávajících kreditních karet ukončit a karetní nabídku přepracovat,“ vysvětlil webu Peníze.cz Jan Heinz, ředitel komunikace Sberbank.

„V první fázi přechodu na novou karetní platformu se zaměříme primárně na debetní karty, přičemž stávající kreditní karty nebudou migrovány a jejich platnost bude ukončena ke konci září 2019. Klientům, kteří kreditní karty využívali, nyní nabízíme alternativní produkty s tím, že opětovné nasazení kreditní karet zvážíme v dalších fázích implementace nové kreditní platformy,“ dodává Heinz.

Debetní karty začne Sberbank vydávat v bezkontaktním provedení, první klienti je obdrží už během srpna. Sberbank byla poslední z retailových bank v Česku, která dosud ještě nevydávala bezkontaktní debetní karty (kreditní zavedla v roce 2017). Nová Trinity Bank, která na začátku letošního roku vznikla přeměnou záložny Moravský peněžní ústav, zatím nemá platební karty vůbec v nabídce.

Tuzemská Sberbank letos zpřístupní klientům i nové internetové a mobilní bankovnictví. Na dalších inovacích – okamžité platby, Google Pay a Apple Pay – začne pracovat později.


Další aktuality?

Už nás sledujete? 

Přidejte si Peníze.cz na Twitter nebo Facebook a dozvíte se včas další aktuality a praktické rady! 

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.