Do září je času dost

Do září je času dost
To si asi říkají v investiční společnosti ŽB Trust, kde připravují novou podobu svých webových stránek. Nejspíš jim vůbec nevadí, že ty současné jsou nedodělané. Skoro za každým druhým odkazem se totiž ukrývá informace o tom, že stránka je v přípravě.

Hned na úvodní stránce posledního z hodnocených webů mne uvítala informace o chystané nové verzi stránek. Nejdříve mi to trochu vzalo chuť hodnotit, když v září bude stejně všechno jinak. Pak jsem si ale řekla, že to alespoň tvůrcům nových stránek ukáže, jakých chyb by se měli v nové prezentaci vyvarovat.

www stránky finančních institucí
Připravili jsme pro vás cestopis po serverech na českém internetu. Týden co týden se podíváme na jednu finanční instituci a na jejich způsob prezentace na síti sítí. Hodnotíme vždy pět nejvýznamnějších firem daného oboru (banky, stavební spořitelny, investiční společnosti...), každý týden jednu. Poté (v šestém týdnu) bude následovat článek shrnující využití internetu daným odvětvím.
Hlavním hodnotitelem je Danuše Pecharová ze společnosti imProve, porotu serveru Peníze.CZ tvoří dvanáct osobností.
Adresa dnes hodnocených stránek:
www.zbtrust.cz

Nového návštěvníka přivítá kombinace pastelově žluté a námořnicky modré barvy. Využití těchto barev však není nijak šťastné. Celkově působí titulní stránka naprosto chaotickým a rozháraným dojmem. Navigace je rozeseta při všech okrajích obrazovky, ovšem kromě toho dolního. Nápisy na jednotlivých navigačních tlačítcích jsou díky použitému fontu velmi obtížně čitelné a text umístěný mezi navigační prvky ve středu obrazovky obsahuje naprosto obecné informace. U dolního okraje obrazovky je umístěn běžící řádek odkazující na aktuální kurzy fondů.

Výčet nedostatků tímto bohužel nekončí, ale naopak začíná. Většina sekcí působí dojmem, jako by vyhnali programátora od počítače uprostřed rozdělané práce. Najdeme zde spoustu chyb v textech, několik chybových hlášení a dokonce i stránky v přípravě. Podobné vymoženosti uživatele vyprovází téměř na každém kroku.

Sekce Volná místa je pro jistotu v úplně jiném (respektive žádném) designu. Po vstupu zmizí veškerá navigace a uživateli při návratu nezbývá než využít starý dobrý BACK v navigaci prohlížeče.

Na chybu serveru narazíte jak v sekci Aktuality, tak i v nejčastějších dotazech. Střetnete se s ní ale také pokud budete chtít zjistit, jak jste investovali. Aby toho nebylo málo: po odeslání příspěvku do návštěvní knihy nebo snaze o kontaktování někoho ze ŽB TRUSTu přes internet se vygeneruje - jak jinak - chyba serveru. Když jsem se na stránky podívala další den, chybu už systém nehlásil.

Stránky obecně obsahují dalekosáhlé nic neříkající texty a v mnoha případech je potřeba za další informací dlouho rolovat. Nalezneme zde také archaické řešení sekce uvažované pravděpodobně jako download.

Nabízené soubory jsou nazvány opravdu intuitivně, zaujal mne například soubor tabulka_excel97. Věřím, že návštěvník stránek jistě naprosto přesně tuší, co zde najde. Tento excelový soubor navíc sám v sobě obsahuje spoustu triviálních chyb, kdy text v buňkách není zalomen a najednou mizí. Věta tak končí naprosto nesmyslně uprostřed. Další z nabízených souborů je formulář podpisového vzoru, který je dán ke stažení jako obrázek.

Technické hodnocení
Doba testování:od 2. 7. 2001 12:17:18
do 2. 7. 2001 12:19:43
Počet testovaných odkazů:619
Nefunkční odkazy (interní): 9
Nefunkční odkazy (externí):0
Nefunkční záložky:1
Příliš objemné stránky (> 50 kB):3
Chybějící atributy:57
Stránky starší 180 dní:0
Stránky bez nadpisu:183

U detailu jednotlivého fondu bohužel také převažují nedostatky nad klady. Pokud klikneme na jakoukoli ikonu představující jednotlivé kurzy, ztratí se náhle z navigace Akciový fond, zatímco ostatní v ní zůstanou. Vývoj kurzu u jednotlivého fondu obsahuje nepřehledné tabulky s dvojím rolováním a u portfolia se zase dozvíte, že se stránka připravuje. Komentář manažera nelze pro jistotu zobrazit vůbec.


Hodnocení webu porotou serveru Peníze.CZ (známky jako ve škole)
PDVIPJMJ VLaVLu VSMVJVíPVJVy průměr
informační hodnota33 422-2-3,5 342,52,90
grafika2,5 23,5 23-4- 2,5442 2,95
celkový dojem3 34 23-3 -3 4423,10
Vysvětlivky: PD - Pavel Daniel, Marketing & Media; VI - Vladimír Iliev, iStrategie.cz; PJ - Pavel Janeček, Pioneer; MJ - Martin Jaroš, Hospodářské noviny; VLa - Veronika Lamperová, Mona; VLu - Viera Lukáčová, Českomoravská stavební spořitelna; TŘ - Tomáš Řehák, Run Interactive; VS - Václav Strýhal, Bank Austria Creditanstalt; MV - Milan Vacík, Ami Communications; JVí - Jiří Vítek, MindShare; PV - Petr Vyhnálek, Globus; JVy - Jitka Vysekalová, Marktest
Slovní komentáře jednotlivých porotců najdete na speciální stránce.
---> Kdo jsou porotci serveru Peníze.CZ? Seznamte se s nimi <---

Pokud jste navštívili stránky investiční společnosti ŽB Trust - jak se vám líbily, co jste na nich našli? Napište nám své zkušenosti a názory.

Líbil se vám článek?

-18
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 17 komentářů

Chcete prodat svou nemovitost?

Nechte si zpracovat ZDARMA cenovou nabídku!

Stačit nám bude pár základních informací o vašem bytě nebo domě a kontakt.

Cenu zjistíte OBRATEM.

Mám zájem prodat:

Prodej bytuByt
Prodej domuDům
Prodej pozemkuPozemek
Ostatní prodej nemovitostiJiné
Zpět

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

11. 7. 2001 17:57

No, výkonnost není taky nic moc. Kníže

Zobrazit celé vlákno

+19
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

4. 7. 2001 15:43

Sam jsem tam loni coby podilnik hledal nejake informace o "svem" fondu - musim priznat, ze jsem tam zoufale bloudil.

Zobrazit celé vlákno

-6
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (17 komentářů) příspěvků.

Získejte Vaše peníze zapomenuté v kuponovce!

Najděte s námi jednoduše všechny Vaše zapomenuté akcie i nároky z kuponovky a získejte za ně snadno a rychle peníze.

Zapomenuté miliardy logo
  • Zapojilo se již více než 100.000 klientů
  • Našli jsme už majetek za půl miliardy korun
  • Průměrný úspěšný klient získal více než 20 tis. Kč
    (¼ klientů získala více jak 100 tis. Kč)
Žádné zbytečné poplatky

Žádné zbytečné poplatky

U nás platíte poplatky jen když najdeme hodnoté akcie nebo pohledávky a vyřešíme vše za vás, jinka neplatíte nic.

Složitosti vyřešíme za Vás

Složitosti vyřešíme za Vás

Kromě akcií dohledáme související pohledávky až za 10 let zpětně, v případě odkupu vše zajistíme za Vás a vy tak nebudete muset do banky nebo vyplňovat složité dotazníky.

Odkup za nejlepší ceny

Odkup za nejlepší ceny

U našich nabídek garantujeme odkup nalezených akcií za nejlepší aktuání ceny na trhu.

A tohle už jste četli?

Platební terminály už mohou přijímat i kryptoměny

22. 10. 2021 | Petr Kučera

Platební terminály už mohou přijímat i kryptoměny

Kryptoměnami půjde v Česku zaplatit stejně snadno jako platebními kartami. Slibují to společnosti GoCrypto a Global Payments, které spouštějí novou službu pro zatím osm tisíc svých... celý článek

Fio chystá vlastní dluhopisy, slibuje ochranu před inflací

21. 10. 2021 | Jiří Hovorka | 3 komentáře

Fio chystá vlastní dluhopisy, slibuje ochranu před inflací

Fio banka plánuje do konce letošního vydat dluhopisy minimálně v objemu 500 milionů korun. Nabízet je bude drobným investorům a slibuje investici, která peníze ochrání před znehodnocováním. celý článek

Koupit nováčka na burze? Druhá Pilulka to není, ale...

21. 10. 2021 | Jiří Hovorka | 2 komentáře

Koupit nováčka na burze? Druhá Pilulka to není, ale...

Jak lákavá je nabídka akcií společnosti Fixed.zone, českého výrobce příslušenství k mobilům? Zeptali jsme se investičních expertů.

Bitcoin je nejdražší v historii, pomohl mu nový fond

20. 10. 2021 | Petr Kučera | 4 komentáře

Bitcoin je nejdražší v historii, pomohl mu nový fond

Bitcoin hlásí nový rekord. Cena nejrozšířenější kryptoměny dnes překonala 66 tisíc dolarů za kus a dostala se těsně pod 67 tisíc, vyplývá z dat webu CoinMarketCap.com.

Bitcoin míří k rekordu. Pomáhá mu nový fond

18. 10. 2021 | Lukáš Kovanda | 3 komentáře

Bitcoin míří k rekordu. Pomáhá mu nový fond

Bitcoin míří k novému cenovému rekordu. Cena nejstarší a nejrozšířenější kryptoměny se v pátek přehoupla přes hodnotu 62 500 dolarů za kus, během víkendu pak klesla na úroveň kolem... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.