Pro jistotu na cesty nemusíte nikam chodit

Pro jistotu na cesty nemusíte nikam chodit
Blíží se doba letních dovolených. Kdo přemýšlí o cestě do zahraničí, neměl by zapomenout na cestovní pojištění. To znamená vybrat si pojišťovnu, navštívit její pobočku a uzavřít smlouvu. Málokdo ale ví o pohodlnější možnosti - kartičku o pojištění můžete získat, aniž byste vytáhli paty z domu. Stačí k tomu... telefon nebo počítač připojený k internetu.

V dnešní době asi již nikoho nepřekvapí, že svůj účet v bance může ovládat těmito přímými komunikačními kanály, jako je telefon či počítač. Zadat trvalý příkaz, zjistit zůstatek či převést penízena jiný účet přes mobil nebo počítač trvá jen několik sekund. Banky tak zareagovaly na potřeby klientů a zavedly službu, která se jim ve vzdálenější perspektivě bohatě vyplatí nižšími náklady. Podobně už začaly uvažovat i pojišťovny. Redakce Peněz.CZ v rychlém průzkumu zjišťovala, nakolik pojišťovací ústavy dovolují uzavřít smlouvu on-line.

Kde můžete pojištění na cestu sjednat on-line
pojišťovna pojištění přes internet pojištění po telefonu
Allianz ano ne
Česká podnikatelská pojišťovna ano ano
Česká pojišťovna ano ano
Česká pojišťovna Zdraví ne ne
Česko-rakouská pojišťovna ano ne
ČS Živnostenská pojišťovna ne ne
Evropská cestovní pojišťovna ano ano
Generali ano ne
Hasičská vzájemná pojišťovna ne ne
IPB Pojišťovna ne ne
Komerční pojišťovna ne ne
Kooperativa ne ne
Všeobecná zdravotní pojišťovna ano ano
Winterthur ne ne

A výsledek? Polovina z testovaných pojišťoven umožňuje uzavření pojistky přes internet, na každé čtvrté adrese získáte jistotu na cesty pouhým zatelefonováním.

Sjednání internetové pojistky spočívá ve vyplnění on-line formuláře na webové stránce vybrané pojišťovny. Otázky nejsou příliš složité: klient musí vyplnit údaje o cíli a účelu cesty, podle kterých se vypočítává pojistné, a doplnit je osobními daty sloužícími k identifikaci pojištěného v zahraničí. Platba pojistného probíhá různými kanály, přičemž nejčastějším je bankovní převod - což ve svém důsledku bohužel znamená, že pojištění nevznikne okamžitě, jak by se na on-line prodej slušelo. Teprve v okamžiku, kdy je příkaz proveden, je možné získat identifikační kartičku klienta pojišťovny. To už je vcelku jednoduché: po zadání hesla si ji klient může sám vytisknout přímo z webové stránky pojišťovny, případně ji dostane jako přílohu e-mailem. Taková kartička je přitom v zahraničí plnohodnotným dokladem o pojištění.

Telefon jako prodejní kanál mají ve své nabídce čtyři pojišťovny. Po telefonních linkách se však k pojistce dostane cestovatel ještě pomaleji než přes počítač. Operátorovi na druhé straně sluchátka klient nadiktuje své osobní údaje, ale smlouvu nakonec přece jenom musí podepsat osobně. Pojišťovny se aspoň snaží tuto administrativu co nejvíce urychlit - na dohodnuté místo ve sjednaný čas ji přiveze firemní kurýr.

Nejprogresivněji uvažujícími jsou Česká podnikatelská pojišťovna, Česká pojišťovna, Evropská cestovní pojišťovna a Všeobecná zdravotní pojišťovna. Všechny totiž umožňují uzavřít smlouvu oběma způsoby - po telefonu i přes internet. Určují tak laťku, které budou chtít dosáhnout jistě i ostatní pojišťovny. Snad jim to nebude trvat dlouho.

Už jste si někdy uzavírali pojistku po telefonu nebo přes internet? Jaké jsou vaše zkušenosti s tímto prodejním kanálem? Opravdu vám ušetřil čas, nebo s tím bylo ještě více starostí? Napište nám o tom.

Líbil se vám článek?

-1
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 6 komentářů

Prodáváte nemovitost?

Prodáváte nemovitost? Využijte profesionální služby realitních makléřů NEXT REALITY.

Mám zájem prodat:

Prodej bytuByt
Prodej domuDům
Prodej pozemkuPozemek
Ostatní prodej nemovitostiJiné
Zpět

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

15. 5. 2001 16:23, FekarZ

Proč myslíte? S pojišťovnou jste přeci uzavřel smlouvu a fakt že v ruce nedržíte její originál ještě neznamená, že nejste krytý pojistkou. V zahraničí, pokud by bylo potřeba cokoliv z pojistky hradit, přeci víc, než číslo své smlouvy nepotřebujete.

Zobrazit celé vlákno

+7
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

16. 5. 2001 11:08, FekarZ

Nezapomněli - my jsme testovali jen fungování pojišťovacích ústavů. Ale samozřejmě máte pravdu, navíc nějakou formu cestovní pojistky dnes často získáte společně s platební kartou. Díky tedy za doplnění naší informace.

Zobrazit celé vlákno

-1
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (6 komentářů) příspěvků.

A tohle už jste četli?

Conseq koupil nákupní centrum ve Vysočanech

14. 1. 2021 | Jiří Hovorka

Conseq koupil nákupní centrum ve Vysočanech

Investiční společnost Conseq koupila do svého realitního fondu pražský Retail Park Poděbradská. Pořídila ho od společností KPD Group a Exafin, které nákupní centrum otevřené v květnu... celý článek

Vydělali jste na bitcoinu? Před daní vás nezachrání ani čas

13. 1. 2021 | Jiří Hovorka | 47 komentářů

Vydělali jste na bitcoinu? Před daní vás nezachrání ani čas

Zapomeňte na časový test. Zisk z prodeje bitcoinu a dalších kryptoměn se daní, přestože jste je drželi déle než tři roky. Jak na to? A „vidí“ finanční správa na burzy virtuálních měn? celý článek

Rostou! Divoký rok podílových fondů v číslech

13. 1. 2021 | Martin Mašát | 1 komentář

Rostou! Divoký rok podílových fondů v číslech

Tabulka průměrných výnosů za rok 2020 je celá v zeleném. A kolik vydělaly podílové fondy za posledních pět nebo deset let? Vývoj na akciových i dluhopisových trzích hodnotí Martin Mašát,... celý článek

Bitcoin prudce klesl, za den ztratil pětinu

11. 1. 2021 | Jiří Hovorka

Bitcoin prudce klesl, za den ztratil pětinu

Cena bitcoinu dnes výrazně klesá. Za posledních 24 hodin se propadla zhruba o pětinu, podle webu coinmarketcap.com se kolem půl šesté odpolední pohybovala kolem 30 500 dolarů.

Nejlepší a nejhorší podílové fondy roku 2020

11. 1. 2021 | Jan Traxler | 4 komentáře

Nejlepší a nejhorší podílové fondy roku 2020

Nejúspěšnější fond v Česku loni vydělal investorům 173 procent, naopak ten nejméně úspěšný prodělal 36 procent. Oba mají v názvu slovo energy.

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.