Moneta spouští nový internetbanking. Takhle vypadá

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 16. 12. 2020 15:00 | 1 komentář
Moneta spouští nový internetbanking. Takhle vypadá

Zdroj: Moneta Money Bank

Moneta Money Bank zprovoznila nové internetové bankovnictví. Přinese lepší a rychlejší obsluhu, zjednoduší odesílání plateb a sjednotí ovládací prvky. 

Zásadní novinkou je možnost přihlašovat se a potvrzovat transakce pomocí notifikací v telefonu. Podobnou inovaci už nabízí řada konkurentů, klienti Monety zatím neměli jinou možnost než opisovat SMS kódy. Kdo nechce ověření přes aplikaci, může dál využívat starší způsob.

Novinkou je i online zobrazení PINu, přizpůsobení pro tablety, volitelný tmavý režim (dark mode) nebo anglická verze.

Zatímco mobilní aplikace Smart banka od Monety patří mezi nejlepší na trhu, její internetové bankovnictví z roku 2007 už zestárlo.

Nakoukněte dovnitř

Chystanou podobu nového internetového bankovnictví a porovnání s dosavadní verzí jsme na webu Peníze.cz přiblížili na začátku prosince. Pojďte se podívat.

V první vlně je nová verze přístupná pouze retailovým klientům. „Až do poloviny roku 2021 poběží paralelně obě verze,“ upřesnila mluvčí Zuzana Filipová na začátku prosince.

Živnostníci a malé firmy se mají dočkat začátkem příštího roku, ve stejné době by měla být nová verze přizpůsobena také čtečkám nevidomým klientům.

Některé funkce a sekce však zatím nejsou při spuštění nové Internet Banky dostupné – investice, pojištění, žádost o kreditní kartu, přístup k disponentským účtům nebo i zprávy z banky. Do nového internetbankingu přejdou postupně.

„Při vývoji jsme se zaměřili na nejpoužívanější funkce, které představíme jako první. V den spuštění je nová verze schopna obsloužit již 70 % nejčastějších požadavků našich klientů,“ říká Jakub Komenda, šéf digitálního bankovnictví Monety.

Ať vám nic neuteče 

Přidejte si Peníze.cz na Twitter nebo Facebook: neuniknou vám důležité aktuality ani praktické tipy! 

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Autorsky se zaměřuje na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ještě víc než paragrafy ale miluje média. Byl šéfredaktorem České informační agentury... Další články autora.

Líbil se vám článek?

+19
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů

A tohle už jste četli?

ČSOB a Poštovní spořitelna změní přímé bankovnictví i ceník

14. 1. 2021 | Petr Kučera | 12 komentářů

ČSOB a Poštovní spořitelna změní přímé bankovnictví i ceník

ČSOB udělá na jaře další krok k úplnému spojení se svou dříve samostatnou značkou Poštovní spořitelna. Sjednotí internetové bankovnictví, chystá i novou mobilní aplikaci. Zároveň změní... celý článek

Na úřad poprvé přes banku. Vyzkoušeli jsme novinku

5. 1. 2021 | Petr Kučera | 7 komentářů

Na úřad poprvé přes banku. Vyzkoušeli jsme novinku

K Portálu občana se nově přihlásíte přes internetové bankovnictví. Ověření přes takzvanou bankovní identitu spustily jako první ČSOB a Česká spořitelna. Hodně klientů však má zatím... celý článek

Dvě největší banky varují před novými podvody

28. 12. 2020 | Jiří Hovorka | 8 komentářů

Dvě největší banky varují před novými podvody

ČSOB upozorňuje klienty na novou vlnu phishingových útoků. Jde o e-mailové zprávy, přes které se podvodníci snaží dostat k penězům na účtech.

Akreditaci pro bankovní identitu má třetí banka

21. 12. 2020 | Petr Kučera | 3 komentáře

Akreditaci pro bankovní identitu má třetí banka

Komerční banka získala od ministerstva vnitra akreditaci pro správu kvalifikovaného systému elektronické identifikace. Po ČSOB a České spořitelně je třetí bankou, která tak může klienty... celý článek

Nová varování z bank. Podvodníci zkoušejí i telefon

18. 12. 2020 | Petr Kučera | 8 komentářů

Nová varování z bank. Podvodníci zkoušejí i telefon

Moneta Money Bank upozorňuje klienty na probíhající vlnu podvodných telefonních hovorů, kdy se volající vydává za pracovníka banky.

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.