Moneta spouští nový internetbanking. Takhle vypadá

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 16. 12. 2020 | 2 komentáře
Moneta spouští nový internetbanking. Takhle vypadá

Zdroj: Moneta Money Bank

Moneta Money Bank zprovoznila nové internetové bankovnictví. Přinese lepší a rychlejší obsluhu, zjednoduší odesílání plateb a sjednotí ovládací prvky. 

Zásadní novinkou je možnost přihlašovat se a potvrzovat transakce pomocí notifikací v telefonu. Podobnou inovaci už nabízí řada konkurentů, klienti Monety zatím neměli jinou možnost než opisovat SMS kódy. Kdo nechce ověření přes aplikaci, může dál využívat starší způsob.

Novinkou je i online zobrazení PINu, přizpůsobení pro tablety, volitelný tmavý režim (dark mode) nebo anglická verze.

Zatímco mobilní aplikace Smart banka od Monety patří mezi nejlepší na trhu, její internetové bankovnictví z roku 2007 už zestárlo.

Nakoukněte dovnitř

Chystanou podobu nového internetového bankovnictví a porovnání s dosavadní verzí jsme na webu Peníze.cz přiblížili na začátku prosince. Pojďte se podívat.

V první vlně je nová verze přístupná pouze retailovým klientům. „Až do poloviny roku 2021 poběží paralelně obě verze,“ upřesnila mluvčí Zuzana Filipová na začátku prosince.

Živnostníci a malé firmy se mají dočkat začátkem příštího roku, ve stejné době by měla být nová verze přizpůsobena také čtečkám nevidomým klientům.

Některé funkce a sekce však zatím nejsou při spuštění nové Internet Banky dostupné – investice, pojištění, žádost o kreditní kartu, přístup k disponentským účtům nebo i zprávy z banky. Do nového internetbankingu přejdou postupně.

„Při vývoji jsme se zaměřili na nejpoužívanější funkce, které představíme jako první. V den spuštění je nová verze schopna obsloužit již 70 % nejčastějších požadavků našich klientů,“ říká Jakub Komenda, šéf digitálního bankovnictví Monety.

Ať vám nic neuteče 

Přidejte si Peníze.cz na Twitter nebo Facebook: neuniknou vám důležité aktuality ani praktické tipy! 

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+23
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 2 komentářů

A tohle už jste četli?

Trinity Bank chystá další pobočky, nový systém i karty

1. 2. 2023 | Petr Kučera | 2 komentáře

Trinity Bank chystá další pobočky, nový systém i karty

Česká Trinity Bank zaznamenala v roce 2022 nejlepší hospodářský výsledek ve své historii. Oznámila, že zisk před zdaněním dosáhne jedné miliardy korun před zdaněním, což je meziroční... celý článek

Spořitelna o víkendu vypne George, pozor na limity

20. 1. 2023 | redakce Peníze.CZ

Spořitelna o víkendu vypne George, pozor na limity

Česká spořitelna dočasně odstaví své internetové a mobilní bankovnictví George a Business 24 včetně potvrzovací aplikace George klíč. Dostupné nebudou od pátečních 23:30 hodin do sobotního... celý článek

Ověření přes bankovní identitu už nabízí i UniCredit

16. 1. 2023 | Petr Kučera | 1 komentář

Ověření přes bankovní identitu už nabízí i UniCredit

Možnost přihlášení přes bankovní identitu při online přihlašování k Portálu občana nově nabízí i UniCredit Bank. Služba se bude dále rozšiřovat, oznámila dnes banka.

Akcie koupíte už i přes George. Spořitelna vylepšila investice

10. 1. 2023 | Petr Kučera | 4 komentáře

Akcie koupíte už i přes George. Spořitelna vylepšila investice

Klienti České spořitelny mohou nově obchodovat s akciemi, certifikáty a ETF v elektronickém bankovnictví George – přes počítač i přes mobil.

Spořitelna mění logo. Bankéři mají pomáhat, ne jen prodávat

6. 1. 2023 | Petr Kučera | 5 komentářů

Spořitelna mění logo. Bankéři mají pomáhat, ne jen prodávat

Česká spořitelna inovuje logo a celkový vizuální styl. Základní barvou bude bílé písmo na modrém podkladu, dosavadní kombinace byla modro-červená. Nová tvář vychází z digitálního bankovnictví... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.