Okamžité platby už lze posílat i z ČSOB a Poštovní spořitelny

| rubrika: Aktuality | 10. 12. 2019 10:35

ČSOB a Poštovní spořitelna dnes pro všechny klienty spustily možnost odesílat okamžité platby. Přijímat je z ostatních bank, které tuhle novinku podporují, mohli už od poloviny listopadu. 

Služba je bez příplatku ke standardní ceně za běžné odchozí platby. Pro klienty s kontem Plus i Premium jsou tedy okamžité platby zdarma, stejně jako pro majitele Poštovního účtu.

„U starších účtů ČSOB a Poštovní spořitelny, které již nyní nejsou v nabídce, vyjdou odchozí okamžité platby na pět korun. Příchozí okamžité platby jsou zdarma,“ upřesňuje mluvčí Patrik Madle.

Do bank vidíme!

Zálohu na dovolenou v rakouském penzionu pošlete z účtu bez příplatku. Většina bank už oznámila klientům, jak se vypořádá s povinným zlevněním europlateb.

Revoluce v posílání eur. Vysoké poplatky končí jako roaming


První banky spouštějí novinku, díky níž budou platby kartou na internetu ještě bezpečnější a jednodušší. Kdo ale nemá mobilní aplikaci nebo chytrý telefon, může to mít naopak složitější.

Platbu v e-shopu potvrdíte nově. Přepisování SMS končí

V systému okamžitých plateb lze převádět koruny mezi tuzemskými účty během několika vteřin, a to i v noci nebo o víkendu. Limit je 400 tisíc korun (Česká spořitelna si ho snížila na 100 tisíc). Novinka se netýká trvalých příkazů nebo inkas.

Okamžité platby už tedy nabízejí všechny čtyři největší banky podle počtu klientů: Česká spořitelna, ČSOB, Komerční banka i Moneta Money Bank.

Jako první je spustily letos v únoru Air Bank a Česká spořitelna. V dubnu se připojila Creditas, novinka funguje i v její mobilní aplikaci Richee. V září a říjnu se do systému zapojily Komerční banka, Raiffeisenbank a PPF Banka, od začátku prosince pak naplno Moneta.

U všech zmíněných bank neplatíte za okamžité platby nic navíc oproti dosud běžným převodům. Výjimkou je Air Bank, kde jsou bez poplatku v rámci Velkého tarifu (s paušálem 100 Kč měsíčně), zatímco u Malého tarifu (který je jinak bez paušálu) stojí symbolickou korunu.

Okamžité platby lze samozřejmě využít jenom v případě, že je umožňují jak banka odesílatele, tak příjemce.

Začátkem příštího roku je podle dřívějších informací plánují nabídnout mBank, Equa a přinejmenším v příchozí variantě i Expobank, během roku se přidá UniCredit Bank. Fio banka původně mluvila o prvním čtvrtletí letošního roku, teď už termín neupřesňuje.

Už nás sledujete? 

Přidejte si Peníze.cz na Twitter nebo Facebook a dozvíte se včas další aktuality a praktické rady! 

Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.