Drive-up bankomaty lámou vkladové rekordy, hlásí KB

pk | rubrika: Aktuality | 24. 6. 2019
Drive-up bankomaty lámou vkladové rekordy, hlásí KB

Na třech takzvaných drive-up bankomatech jsou průměrné vklady o sto procent vyšší než v klasických bankomatech, oznámila dnes Komerční banka.

První „průjezdný bankomat“ zprovoznila před rokem v pražských Holešovicích, další pak v Hradci Králové a Ostravě – všechny na čerpacích stanicích Benzina. Řidiči můžou vybírat nebo vkládat peníze přímo z okna auta, a to včetně dodávek.

Právě o vklady je od začátku velký zájem. Banka už dřív řekla, že novou možnost oceňují hlavně podnikatelé, kteří tak nemusí chodit s tržbou na pobočku nebo hledat jiný vkladomat.

Letos plánuje KB zahájit provoz čtvrtého drive-up bankomatu, a to v Brně.

Celkem chce Komerční banka mít do konce letošního roku 400 vkladových bankomatů, tedy víc než polovinu všech svých bankomatů. Její síť bankomatů je s 782 přístroji třetí největší v České republice. Vkládat hotovost lze zatím na víc jak 350 bankomatech KB.

Z bankomatů KB klienti denně vyberou přes 343 milionů korun. Za stejnou dobu do nich vloží přes 106 milionů korun. Každý měsíc se uskuteční 2,2 milionu výběrů hotovosti. Bezkontaktně (bez vkládání karty) dokáže fungovat už víc než 130 bankomatů KB, do konce července 2019 to má být přes 200 bankomatů.

Autor úvodní fotky: Unipetrol (Benzina)

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Simplecoin

A tohle už jste četli?

Na bankomat vůbec nesáhnete. Spořitelna spouští nové výběry

27. 6. 2022 | Olga Skalková | 34 komentářů

Na bankomat vůbec nesáhnete. Spořitelna spouští nové výběry

Česká spořitelna jako první v Česku nabízí QR výběry z bankomatů. Kdo má v chytrém telefonu aplikaci George, nemusí už vůbec vytahovat kartu ani nic zadávat na obrazovce bankomatu.... celý článek

Nevýhodný kurz DCC už umí blokovat i největší banka

14. 6. 2022 | Petr Kučera | 15 komentářů

Nevýhodný kurz DCC už umí blokovat i největší banka

Dobrá zpráva před dovolenou v cizině: Česká spořitelna se přidává k menším bankám a ukazuje, že platební kartu lze před nechtěnou službou chránit líp.

Ke sdílení bankomatů se chtějí přidat další dvě banky

14. 6. 2022 | Olga Skalková | 2 komentáře

Ke sdílení bankomatů se chtějí přidat další dvě banky

Spojená síť přinese výhody hlavně těm klientům, kteří zatím neměli výběry z konkurenčních bankomatů zdarma. Ve druhé fázi budou dostupnější i vkladomaty.

mBank ukáže klientům, kdo si uložil jejich kartu

13. 6. 2022 | Petr Kučera | 4 komentáře

mBank ukáže klientům, kdo si uložil jejich kartu

Klienti mBank mohou snadno zjistit, které nákupy zaplatili kartou uloženou u obchodníka. V mobilní aplikaci i internetovém bankovnictví nově najdou filtr „Karta uložená u obchodníka“.... celý článek

Jeden bankomat pro všechny. KB tlačí konkurenty ke sdílení

6. 6. 2022 | Olga Skalková | 10 komentářů

Jeden bankomat pro všechny. KB tlačí konkurenty ke sdílení

Komerční banka spustila kampaň za sdílení bankomatových sítí. Pomohlo by to klientům i samotným bankám, říká. Jak na to reaguje konkurence?

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.