Obchodování s akciemi Fixed.zone bude dostupnější

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 25. 1. 2022
Obchodování s akciemi Fixed.zone bude dostupnější

Zdroj: Burza cenných papírů Praha

Akcie společnosti Fixed.zone, českého výrobce mobilního příslušenství, budou na pražské burze dostupnější i pro menší investory. Velikost takzvaného lotu se od 1. února sníží ze současných 100 na 50 kusů.

Lot je stanovený počet kusů, se kterým lze s akcií na burze obchodovat. Při aktuální ceně akcie musí zájemci o Fixed.zone zaplatit přes 35 tisíc korun, po změně by to při současné ceně byla polovina. Ještě dostupnější je akcie na burze RM-Systém od Fio banky: tam lze nakupovat a prodávat už od jednoho kusu.

„Věříme, že snížením velikosti lotu zatraktivníme akcie naší společnosti a umožníme jejich nákup širšímu okruhu investorů,“ říká Daniel Havner, zakladatel společnosti a její majoritní akcionář.

Srovnejte si to s námi

Akcie Fixed.zone aktuálně na pražské burze vyjde na 354 korun. Obchoduje se s ní na trhu Start, který je určen pro menší společnosti. Firma na něj vstoupila s upisovací cenou 222 korun za akcii loni 8. listopadu. Při primárním úpisu i na začátku obchodování o ni byl poměrně velký zájem a její cena se krátce dostala i nad 500 korun. V prvním týdnu obchodování dokonce akcie hlásila rekordní růst ceny na pražské burze. Pak ale zájem opadl a zhruba od začátku prosince cena stagnuje či mírně klesá.

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

O akcie Fixed.zone je teď na pražské burze malý zájem, průměrný denní objem obchodů za poslední měsíc se pohybuje kolem 70 tisíc korun, což odpovídá současným dvěma lotům. V prvním týdnu obchodování s akciemi Fixed.zone denní objem atakoval hranici tří milionů korun. A například akcie technologické společnosti eMan mají na trhu Start v posledním měsíci denní průměr obchodů v řádech stovek tisíc korun a cena akcie je navíc proti Fixed.zone o více jak polovinu nižší.

Českobudějovická společnost Fixed.zone vyvíjí a vyrábí nabíječky, držáky, pouzdra a další příslušenství k telefonům a tabletům, které je chrání nebo zjednodušují jejich používání. V Prostějově vlastní a provozuje od roku 2014 rukodělnou výrobu kožených peněženek a pouzder na elektroniku. Její vlajkovou lodí je značka Fixed. Společnost v současnosti zaměstnává více než 90 lidí.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Podpojištění řeší kalkulačka

Podpojištění řeší kalkulačka

Většina Čechů má podpojištěné domy a neví o tom. Nová kalkulačka pomáhá správně a rychle nastavit výši pojistné částky.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Trh Start pražské burzy změní způsob obchodování

10. 8. 2023 | Petr Kučera

Trh Start pražské burzy změní způsob obchodování

S akciemi na trhu Start pražské burzy se od 1. září začne obchodovat v?kontinuálním režimu, tedy stejným způsobem jako na trzích Prime, Standard a Free. Obchodování v?kontinuálním režimu... celý článek

Vyznáte se na pražské burze? Investujte čas do kvízu

6. 8. 2023 | Gabriel Pleska

Vyznáte se na pražské burze? Investujte čas do kvízu

Není nutné vědět, kdy burza vznikla, abyste na ní mohli vydělat miliony. Na druhou stranu mít přehled (nebo umět zablufovat, že ho máte), to se v byznyse počítá. Máte přehled o pražské... celý článek

Dividendu ČEZ dostanete snadněji. Novinka pomůže i zpětně

28. 7. 2023 | Petr Kučera | 4 komentáře

Dividendu ČEZ dostanete snadněji. Novinka pomůže i zpětně

Státem ovládaná společnost ČEZ od letošního srpna zjednoduší výplatu dividend. Novinka pomůže hlavně drobným akcionářům, a to i za několik let zpětně. 

Úspěch, hlásí mmcité. O nové akcie na pražské burze byl zájem

26. 7. 2023 | Petr Kučera

Úspěch, hlásí mmcité. O nové akcie na pražské burze byl zájem

Skupina mmcité, výrobce městského mobiliáře z Uherského Hradiště, prodala při veřejné nabídce (IPO) všechny nabízené akcie. Úpis skončil dnes v poledne.

Na pražskou burzu jde výrobce městského mobiliáře. Koupíte nové akcie?

11. 7. 2023 | redakce Peníze.CZ

Na pražskou burzu jde výrobce městského mobiliáře. Koupíte nové akcie?

Bílovická akciová společnost mmcité, která se zabývá navrhováním a výrobou městského mobiliáře, nabídne své akcie na trhu Start Burzy cenných papírů Praha. Firma dá k dispozici až třetinový... celý článek

Partners Financial Services