Obchodování s akciemi Fixed.zone bude dostupnější

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 25. 1. 2022
Obchodování s akciemi Fixed.zone bude dostupnější

Zdroj: Burza cenných papírů Praha

Akcie společnosti Fixed.zone, českého výrobce mobilního příslušenství, budou na pražské burze dostupnější i pro menší investory. Velikost takzvaného lotu se od 1. února sníží ze současných 100 na 50 kusů.

Lot je stanovený počet kusů, se kterým lze s akcií na burze obchodovat. Při aktuální ceně akcie musí zájemci o Fixed.zone zaplatit přes 35 tisíc korun, po změně by to při současné ceně byla polovina. Ještě dostupnější je akcie na burze RM-Systém od Fio banky: tam lze nakupovat a prodávat už od jednoho kusu.

„Věříme, že snížením velikosti lotu zatraktivníme akcie naší společnosti a umožníme jejich nákup širšímu okruhu investorů,“ říká Daniel Havner, zakladatel společnosti a její majoritní akcionář.

Srovnejte si to s námi

Akcie Fixed.zone aktuálně na pražské burze vyjde na 354 korun. Obchoduje se s ní na trhu Start, který je určen pro menší společnosti. Firma na něj vstoupila s upisovací cenou 222 korun za akcii loni 8. listopadu. Při primárním úpisu i na začátku obchodování o ni byl poměrně velký zájem a její cena se krátce dostala i nad 500 korun. V prvním týdnu obchodování dokonce akcie hlásila rekordní růst ceny na pražské burze. Pak ale zájem opadl a zhruba od začátku prosince cena stagnuje či mírně klesá.

O akcie Fixed.zone je teď na pražské burze malý zájem, průměrný denní objem obchodů za poslední měsíc se pohybuje kolem 70 tisíc korun, což odpovídá současným dvěma lotům. V prvním týdnu obchodování s akciemi Fixed.zone denní objem atakoval hranici tří milionů korun. A například akcie technologické společnosti eMan mají na trhu Start v posledním měsíci denní průměr obchodů v řádech stovek tisíc korun a cena akcie je navíc proti Fixed.zone o více jak polovinu nižší.

Českobudějovická společnost Fixed.zone vyvíjí a vyrábí nabíječky, držáky, pouzdra a další příslušenství k telefonům a tabletům, které je chrání nebo zjednodušují jejich používání. V Prostějově vlastní a provozuje od roku 2014 rukodělnou výrobu kožených peněženek a pouzder na elektroniku. Její vlajkovou lodí je značka Fixed. Společnost v současnosti zaměstnává více než 90 lidí.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Simplecoin

A tohle už jste četli?

Restaurace Coloseum míří na burzu, spouští i síť kaváren

19. 5. 2022 | Jana Divinová

Restaurace Coloseum míří na burzu, spouští i síť kaváren

Česká gastronomická skupina chce díky novému kapitálu od investorů snížit zadlužení z dob koronaviru a financovat nové projekty, mimo jiné i vstup italské sítě Caffé Pascucci na tuzemský... celý článek

Na burzu míří firma bývalého fotbalisty Ulicha

17. 5. 2022 | Petr Kučera

Na burzu míří firma bývalého fotbalisty Ulicha

Na trh Start pražské burzy chce vstoupit společnost M&T 1997 (dosud Material & Technology), výrobce dveřních klik a kování z Dobrušky.

Přes půl miliardy do neznáma. Na pražské burze budou nové akcie

4. 5. 2022 | Jiří Hovorka | 1 komentář

Přes půl miliardy do neznáma. Na pražské burze budou nové akcie

Na pražskou burzu vstoupí na začátku příštího týdne nový typ akcie. Uvede ho tam investiční skupina Wood & Company a jde o takzvaný SPAC (Special Purpose Acquisition Company).... celý článek

Moneta vyplatí sedm korun na akcii. Potvrzeno

26. 4. 2022 | Jiří Hovorka | 2 komentáře

Moneta vyplatí sedm korun na akcii. Potvrzeno

Akcionáři Moneta Money Bank dostanou dividendu za rok 2021 ve výši sedm korun za akcii. Návrh představenstva banky dnes schválila valná hromada.

Pokuta pro Zapomenuté miliardy. ČNB řeší hledače akcií z kuponovky

21. 4. 2022 | Jiří Hovorka | 4 komentáře

Pokuta pro Zapomenuté miliardy. ČNB řeší hledače akcií z kuponovky

Společnost Stock Convertor, která provozuje službu Zapomenuté miliardy, dostala od České národní banky pokutu 50 tisíc korun. Neposkytla totiž požadované údaje, které po ní chtěla ČNB... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.