Nováček na pražské burze posílil o 225 % za týden

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 12. 11. 2021 | 4 komentáře
Nováček na pražské burze posílil o 225 % za týden

Zdroj: Shutterstock

Akcie společnosti Fixed.zone, která vstoupila v pondělí na trh Start pražské burzy, posílily během prvního týdne o 225 %. Jde o rekordní růst kurzu, říká Marie Mühlhoferová z tiskového oddělení burzy. Fixed.zone je českým výrobcem a distributorem příslušenství pro mobilní zařízení.

Velký zájem byl už o samotný úpis akcií v rámci veřejné nabídky (IPO). Fixed.zone se upsala za nejvyšší možnou cenu. Investoři se hlásili o víc jak čtyřikrát více akcií, než bylo k dispozici, a jejich objednávky tedy byly kráceny. Uspěli jen ti, kdo dali nabídku na nejvyšší cenu 222 korun.

Hned první den obchodování – v pondělí 8. listopadu – pak stoupla cena akcií z 222 na 276 korun. Nečekaně silný růst pokračoval, v pátek se dostal na 500 korun. Objemy obchodů činily 12 961 600 korun. Tržní kapitalizace společnosti v současné době přesahuje miliardu korun, zatímco při úpisu činila 493,3 milionu.

Zatímco na pražské burze se akcie Fixed.zone dál obchodují v takzvaných lotech po sto kusech, na RM-systému společnosti Fio je lze prodávat a kupovat i jednotlivě. Cena je aktuálně 540 korun, nejdražší obchod proběhl dokonce za 650 korun.

Krátkodobá investice do prověřených faktur – výnos až 16 % p.a.

Analytici tak velký zájem a úspěch nečekali. Ukázalo se ale, že investoři mají o domácí firmy na domácí burze obrovský zájem.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Spořící účet plně online

Spořící účet plně online

Spořte s úrokem 5,3 % ročně bez podmínek

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+17
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 4 komentářů

Oblíbená témata

akcie, pražská burza

A tohle už jste četli?

Trh Start pražské burzy dostane dividendový index

23. 11. 2023 | redakce Peníze.CZ

Trh Start pražské burzy dostane dividendový index

Burza cenných papírů Praha bude mít nový index, založený na cenných papírech, se kterými se obchoduje na neregulovaném trhu Start.

Kofola začne vařit pivo, kupuje tři moravské značky

22. 11. 2023 | redakce Peníze.CZ

Kofola začne vařit pivo, kupuje tři moravské značky

Společnost Kofola ČeskoSlovensko kupuje většinový podíl ve společnosti Pivovary CZ Group, pod kterou spadají značky Holba, Zubr a Litovel.

Stát podpoří investice i spoření. Jaké výhody vám přinese DIP

16. 11. 2023 | Petr Kučera | 1 komentář

Stát podpoří investice i spoření. Jaké výhody vám přinese DIP

Daňové odpočty se rozšíří na Dlouhodobý investiční produkt. Jeho vznik schválili poslanci. Co si pod ním představit, kdo ho nabídne a jaká budou pravidla? Máme podrobnosti.

Podpora penzijního spoření se změní. Nová tabulka i daňové výhody

15. 11. 2023 | Petr Kučera

Podpora penzijního spoření se změní. Nová tabulka i daňové výhody

Stát chce motivovat lidi, aby si na důchod spořili víc než dosud. Zároveň rozšíří daňové výhody i na investování a pojištění dlouhodobé péče.

Trh Start pražské burzy změní způsob obchodování

10. 8. 2023 | Petr Kučera

Trh Start pražské burzy změní způsob obchodování

S akciemi na trhu Start pražské burzy se od 1. září začne obchodovat v?kontinuálním režimu, tedy stejným způsobem jako na trzích Prime, Standard a Free. Obchodování v?kontinuálním režimu... celý článek

Partners Financial Services