Nováček na pražské burze posílil o 225 % za týden

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 12. 11. 2021 | 4 komentáře
Nováček na pražské burze posílil o 225 % za týden

Zdroj: Shutterstock

Akcie společnosti Fixed.zone, která vstoupila v pondělí na trh Start pražské burzy, posílily během prvního týdne o 225 %. Jde o rekordní růst kurzu, říká Marie Mühlhoferová z tiskového oddělení burzy. Fixed.zone je českým výrobcem a distributorem příslušenství pro mobilní zařízení.

Velký zájem byl už o samotný úpis akcií v rámci veřejné nabídky (IPO). Fixed.zone se upsala za nejvyšší možnou cenu. Investoři se hlásili o víc jak čtyřikrát více akcií, než bylo k dispozici, a jejich objednávky tedy byly kráceny. Uspěli jen ti, kdo dali nabídku na nejvyšší cenu 222 korun.

Hned první den obchodování – v pondělí 8. listopadu – pak stoupla cena akcií z 222 na 276 korun. Nečekaně silný růst pokračoval, v pátek se dostal na 500 korun. Objemy obchodů činily 12 961 600 korun. Tržní kapitalizace společnosti v současné době přesahuje miliardu korun, zatímco při úpisu činila 493,3 milionu.

Zatímco na pražské burze se akcie Fixed.zone dál obchodují v takzvaných lotech po sto kusech, na RM-systému společnosti Fio je lze prodávat a kupovat i jednotlivě. Cena je aktuálně 540 korun, nejdražší obchod proběhl dokonce za 650 korun.

Analytici tak velký zájem a úspěch nečekali. Ukázalo se ale, že investoři mají o domácí firmy na domácí burze obrovský zájem.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+16
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 4 komentářů

Oblíbená témata

akcie, pražská burza

A tohle už jste četli?

Na pražskou burzu míří specialista na internet věcí

30. 9. 2022 | redakce Peníze.CZ

Na pražskou burzu míří specialista na internet věcí

Česká firma Hardwario, která se zaměřuje na internet věcí (IoT), obdržela souhlas České národní banky k veřejné nabídce akcií (IPO). S akciemi se pak bude obchodovat na Burze cenných... celý článek

Zpracovatel kůží Karo prodal všechny nové akcie

26. 9. 2022 | Jiří Hovorka

Zpracovatel kůží Karo prodal všechny nové akcie

Zpracovatel kůží Karo Leather dnes ukončil nabídku nových akcií na trhu Start pražské burzy. Od investorů získal 132 milionů korun na dostavbu nového závodu v Brtnici, na rozšíření... celý článek

Raiffka má novou investiční aplikaci. Zatím jen na pozvání

14. 9. 2022 | Petr Kučera

Raiffka má novou investiční aplikaci. Zatím jen na pozvání

S jednoduchým investováním přes mobil přichází první velká banka. Zájemci si o ní musí aktivně říct, nebo čekat na oslovení.

Karo dává na burzu nové akcie. Zpracovatel kůží rozšiřuje výrobu

12. 9. 2022 | Jiří Hovorka

Karo dává na burzu nové akcie. Zpracovatel kůží rozšiřuje výrobu

Zpracovatel kůží Karo Leather dnes zahájil nabídku nových akcií na trhu Start pražské burzy. Od investorů chce získat peníze na dostavbu nového závodu v Brtnici, na rozšíření závodu... celý článek

Bezvavlasy dají na burzu méně akcií. Chtěly vyšší cenu

1. 9. 2022 | Jiří Hovorka

Bezvavlasy dají na burzu méně akcií. Chtěly vyšší cenu

Společnost Bezvavlasy dostane od investorů na pražské burze 112,7 milionu korun na další rozvoj. Dnes skončil primární úpis akcií (IPO), s nimiž se od 7. září začne veřejně obchodovat... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.