Na pražskou burzu vstupuje Lapčíkova SAB Finance

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 21. 12. 2020 09:15 aktualizováno 21. 12. 2020 13:28 | 2 komentáře
Na pražskou burzu vstupuje Lapčíkova SAB Finance
Radomír Lapčík
Zdroj: Trinity Bank

Na hlavní trh pražské burzy v lednu vstoupí společnost SAB Finance Radomíra Lapčíka. Česká národní banka schválila prospekt její emise. SAB Finance nabídne akcie s dividendou v plánované výši 5 % ročně z hodnoty akcie.

Firma nabídne akcie za pevnou cenu 10 560 korun za kus. Celkem dá na burzu maximálně 126 290 kusů akcií, což bude představovat 49 % všech akcií vydaných SAB Finance. Předpokládaná tržní kapitalizace SAB Finance je tedy 2,7 miliardy korun. Akcie mají být dostupné pro všechny: kupovat je mohou kvalifikovaní i retailoví investoři, minimální nákup je jeden kus. Nepůjde o nové akcie, na prodej budou ty už dříve vydané.

„Veřejná nabídka akcií SAB Finance je možná od 21. 12. 2020, ale kvůli Vánocům a situaci s koronavirem budeme akcie aktivně nabízet od 4. 1. 2021. Před vstupem na burzu bude akcie v rámci free float nabízet pouze akcionář a emitent,“ říká Eva Čerešňáková, mluvčí SAB Finance. S akciemi firmy se poté na pražské burze bude obchodovat od konce ledna.

Srovnejte si to s námi

„Rozhodnutí vstoupit na pražskou burzu je přirozenou součástí růstu společnosti, která má 18 tisíc klientů a kontinuálně roste. Cílem veřejné emise akcií SAB Finance je zahraniční expanze společnosti a získání kapitálu pro další investice SAB Financial Group do bankovního sektoru,“ říká Lapčík, do jehož skupiny patří také Trinity Bank.

„Jednáme o nákupu švýcarské banky s ambicí poskytnout klientům špičkový private banking na globální úrovni. Průběžně analyzujeme také možnosti koupě banky v Německu, kde jsme již úspěšní a na depozitech nabíráme miliony eur,“ dodává Lapčík.

SAB Finance má 15letou historii, zaměřuje se na obchody s měnami, firmám nabízí také třeba kurzové zajištění. Poslední auditovaný obrat za rok 2019 byl víc než 280 miliard korun a zisk dělal 74 milionů korun. Za rok 2020 čeká firma zisk ve výši 138 milionů korun.

Ať vám nic neuteče 

Přidejte si Peníze.cz na Twitter nebo Facebook: neuniknou vám důležité aktuality ani praktické tipy! 

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+6
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 2 komentářů
Simplecoin

A tohle už jste četli?

Na burzu míří firma bývalého fotbalisty Ulicha

17. 5. 2022 | Petr Kučera

Na burzu míří firma bývalého fotbalisty Ulicha

Na trh Start pražské burzy chce vstoupit společnost M&T 1997 (dosud Material & Technology), výrobce dveřních klik a kování z Dobrušky.

Přes půl miliardy do neznáma. Na pražské burze budou nové akcie

4. 5. 2022 | Jiří Hovorka | 1 komentář

Přes půl miliardy do neznáma. Na pražské burze budou nové akcie

Na pražskou burzu vstoupí na začátku příštího týdne nový typ akcie. Uvede ho tam investiční skupina Wood & Company a jde o takzvaný SPAC (Special Purpose Acquisition Company).... celý článek

Moneta vyplatí sedm korun na akcii. Potvrzeno

26. 4. 2022 | Jiří Hovorka | 2 komentáře

Moneta vyplatí sedm korun na akcii. Potvrzeno

Akcionáři Moneta Money Bank dostanou dividendu za rok 2021 ve výši sedm korun za akcii. Návrh představenstva banky dnes schválila valná hromada.

Pokuta pro Zapomenuté miliardy. ČNB řeší hledače akcií z kuponovky

21. 4. 2022 | Jiří Hovorka | 4 komentáře

Pokuta pro Zapomenuté miliardy. ČNB řeší hledače akcií z kuponovky

Společnost Stock Convertor, která provozuje službu Zapomenuté miliardy, dostala od České národní banky pokutu 50 tisíc korun. Neposkytla totiž požadované údaje, které po ní chtěla ČNB... celý článek

Valná hromada Komerční banky schválila dividendu

20. 4. 2022 | Jiří Hovorka | 3 komentáře

Valná hromada Komerční banky schválila dividendu

Komerční banka vyplatí z loňského zisku akcionářům dividendu ve výši 43,8 koruny před zdaněním. Schválila to dnešní valná hromada.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.