Síť pizzerií chce vydat akcie na pražské burze

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 16. 11. 2020 09:30
Síť pizzerií chce vydat akcie na pražské burze

Zdroj: Pizza Coloseum

Skupina Coloseum, která provozuje síť italských restaurací pod stejným názvem, chystá vstup na pražskou burzu. Na trhu Start plánuje na jaře příštího roku nabídnout až 30 procent akcií.

Informoval o tom František Bostl z poradenské společnosti Starteepo, která společně s advokátní kanceláří PRK transakci zastřešuje.

Do konce roku vznikne zastřešující holdingová struktura Coloseum Holding, která na jaře požádá o schválení veřejné nabídky akcií Českou národní banku. Na burzu by chtěla vstoupit nejpozději v dubnu úpisem nových akcií.

„Předpokládáme, že investoři by mohli ocenit Coloseum na 210 až 250 milionů korun,“ říká Bostl. Znalecký posudek, který si nechala skupina vypracovat pro účely založení holdingu, dnes oceňuje hodnotu podílů zhruba na 235 milionů korun. Za třicet procent akcií by tedy firma mohla získat kolem 70 milionů.

Konsolidované tržby v roce 2019 dosáhly 423 milionů korun. Letos by měly kvůli covidu klesnout na zhruba 250 milionů. Informaci o konsolidovaném hospodářském výsledku firma neuvedla.

Srovnejte si to s námi

Zdroj: Shutterstock

Chcete šikovně investovat? Najdeme pro vás optimální řešení.

Skupina dnes provozuje 15 restaurací Pizza Coloseum (devět vlastních a šest jako franšízu) a patří do ní také velkoobchod Pragogastro, Pivovar Národní nebo Občanská plovárna.

V roce 2019 skupina zaměstnávala přes 400 lidí. Její provozy ročně navštívilo víc než 1,5 milionu zákazníků. Věrnostní program Bakarta sdružuje 45 tisíc pravidelných hostů. Počet zaměstnanců letos kvůli aktuální situaci klesl na 120, ale s růstem trhu po znovuotevření ekonomiky by se měl opět zvyšovat, dodává Bostl.

Hlavním tahákem pro investory má být podle Bostla znovuotevření restaurací v příštím roce, postupný návrat k normálu a budoucí výplata dividend. Coloseum také připravuje věrnostní program pro akcionáře, kteří budou moci čerpat slevy 10 až 30 procent na konzumaci v restauracích skupiny.

Skupinu Coloseum založil před 25 lety její současný stoprocentní vlastník a ředitel Jan Mužátko. Úpisem akcií chce posílit stávající kapitál, který byl oslaben kvůli dopadům epidemie covid-19. Zhruba polovina získaných prostředků by měla jít na refinancování závazků a polovina na nové investice.

„Bohužel jsme se letos dostali do situace, kdy došlo k uzavření našich provozů a zároveň nám stát nepodal pomocnou ruku tak, jako třeba v Německu nebo Rakousku. Vidíme kolem sebe, že někteří konkurenti situaci neustáli a zavírají. V tomto ohledu chceme být připraveni na konsolidaci trhu a nové příležitosti, které se objevují již dnes,“ říká Mužátko.

Trh Start pražské burzy se zaměřuje na malé a střední české společnosti, nabízí jim jednodušší podmínky než hlavní trh. Letos na něj vstoupily společnosti eMan a Pilulka lékárny.

Chvilka pro reklamu

Hodiny
Zdroj: Shutterstock

Do důchodu daleko? Tak to máte pět minut na to zamyslet se, jak si ho udělat bohatší. Fond CPR Disruptive, oceněný Zlatou korunou v kategorii podílových fondů, se zaměřuje na technologické firmy, které proměnily svět. Ty, díky kterým dnes znamená zítra. Google, PayPal, Cisco…

Advertisement

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Autorsky se zaměřuje na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ještě víc než paragrafy ale miluje média. Byl šéfredaktorem České informační agentury... Další články autora.

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+5
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Prodej akcií bez daně dostane strop i po třech letech

21. 11. 2020 | Petr Kučera | 27 komentářů

Prodej akcií bez daně dostane strop i po třech letech

Daňové osvobození fyzických osob při prodeji cenných papírů má být od příštího roku omezeno na 20 milionů korun.

Kofola vyplatí dividendu, potvrdila valná hromada

19. 11. 2020 | Petr Kučera

Kofola vyplatí dividendu, potvrdila valná hromada

Společnost Kofola vyplatí dividendu ve výši 13,50 Kč na akcii před zdaněním. To znamená zhruba šest procent z ceny 218 až 225 korun za akci, na níž se pohybovala v posledních týdnech před... celý článek

Erste chce vyplatit pozastavenou dividendu za rok 2019

11. 11. 2020 | Jiří Hovorka

Erste chce vyplatit pozastavenou dividendu za rok 2019

Erste Group Bank chce v půlce února 2021 vyplatit dividendu za rok 2019.

Snazší cesta k akciím pro drobné investory. Jak funguje RM-Systém

11. 11. 2020 | Jiří Hovorka | 11 komentářů

Snazší cesta k akciím pro drobné investory. Jak funguje RM-Systém

RM-Systém funguje od roku 2008 jako klasická burza. V posledních týdnech na sebe upozornil, když na rozdíl od Burzy cenných papírů Praha umožňuje nakupovat akcie Pilulky nebo eManu... celý článek

Akcie prudce rostou díky vakcíně. Indexy hlásí rekord

9. 11. 2020 | Petr Kučera | 2 komentáře

Akcie prudce rostou díky vakcíně. Indexy hlásí rekord

Světové akcie prudce rostou poté, co společnosti Pfizer a BioNTech oznámily úspěch ve vývoji vakcíny proti onemocnění covid-19.

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.