Síť pizzerií chce vydat akcie na pražské burze

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 16. 11. 2020 09:30 | 1 komentář
Síť pizzerií chce vydat akcie na pražské burze

Zdroj: Pizza Coloseum

Skupina Coloseum, která provozuje síť italských restaurací pod stejným názvem, chystá vstup na pražskou burzu. Na trhu Start plánuje na jaře příštího roku nabídnout až 30 procent akcií.

Informoval o tom František Bostl z poradenské společnosti Starteepo, která společně s advokátní kanceláří PRK transakci zastřešuje.

Do konce roku vznikne zastřešující holdingová struktura Coloseum Holding, která na jaře požádá o schválení veřejné nabídky akcií Českou národní banku. Na burzu by chtěla vstoupit nejpozději v dubnu úpisem nových akcií.

„Předpokládáme, že investoři by mohli ocenit Coloseum na 210 až 250 milionů korun,“ říká Bostl. Znalecký posudek, který si nechala skupina vypracovat pro účely založení holdingu, dnes oceňuje hodnotu podílů zhruba na 235 milionů korun. Za třicet procent akcií by tedy firma mohla získat kolem 70 milionů.

Konsolidované tržby v roce 2019 dosáhly 423 milionů korun. Letos by měly kvůli covidu klesnout na zhruba 250 milionů. Informaci o konsolidovaném hospodářském výsledku firma neuvedla.

Srovnejte si to s námi

Zdroj: Shutterstock

Chcete šikovně investovat? Najdeme pro vás optimální řešení.

Skupina dnes provozuje 15 restaurací Pizza Coloseum (devět vlastních a šest jako franšízu) a patří do ní také velkoobchod Pragogastro, Pivovar Národní nebo Občanská plovárna.

V roce 2019 skupina zaměstnávala přes 400 lidí. Její provozy ročně navštívilo víc než 1,5 milionu zákazníků. Věrnostní program Bakarta sdružuje 45 tisíc pravidelných hostů. Počet zaměstnanců letos kvůli aktuální situaci klesl na 120, ale s růstem trhu po znovuotevření ekonomiky by se měl opět zvyšovat, dodává Bostl.

Hlavním tahákem pro investory má být podle Bostla znovuotevření restaurací v příštím roce, postupný návrat k normálu a budoucí výplata dividend. Coloseum také připravuje věrnostní program pro akcionáře, kteří budou moci čerpat slevy 10 až 30 procent na konzumaci v restauracích skupiny.

Skupinu Coloseum založil před 25 lety její současný stoprocentní vlastník a ředitel Jan Mužátko. Úpisem akcií chce posílit stávající kapitál, který byl oslaben kvůli dopadům epidemie covid-19. Zhruba polovina získaných prostředků by měla jít na refinancování závazků a polovina na nové investice.

„Bohužel jsme se letos dostali do situace, kdy došlo k uzavření našich provozů a zároveň nám stát nepodal pomocnou ruku tak, jako třeba v Německu nebo Rakousku. Vidíme kolem sebe, že někteří konkurenti situaci neustáli a zavírají. V tomto ohledu chceme být připraveni na konsolidaci trhu a nové příležitosti, které se objevují již dnes,“ říká Mužátko.

Trh Start pražské burzy se zaměřuje na malé a střední české společnosti, nabízí jim jednodušší podmínky než hlavní trh. Letos na něj vstoupily společnosti eMan a Pilulka lékárny.

Chvilka pro reklamu

Hodiny
Zdroj: Shutterstock

Do důchodu daleko? Tak to máte pět minut na to zamyslet se, jak si ho udělat bohatší. Fond CPR Disruptive, oceněný Zlatou korunou v kategorii podílových fondů, se zaměřuje na technologické firmy, které proměnily svět. Ty, díky kterým dnes znamená zítra. Google, PayPal, Cisco…

Advertisement

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Líbil se vám článek?

+7
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů

Získejte Vaše peníze zapomenuté v kuponovce!

Najděte s námi jednoduše všechny Vaše zapomenuté akcie i nároky z kuponovky a získejte za ně snadno a rychle peníze.

Zapomenuté miliardy logo
  • Zapojilo se již více než 100.000 klientů
  • Našli jsme už majetek za půl miliardy korun
  • Průměrný úspěšný klient získal více než 20 tis. Kč
    (¼ klientů získala více jak 100 tis. Kč)
Žádné zbytečné poplatky

Žádné zbytečné poplatky

U nás platíte poplatky jen když najdeme hodnoté akcie nebo pohledávky a vyřešíme vše za vás, jinka neplatíte nic.

Složitosti vyřešíme za Vás

Složitosti vyřešíme za Vás

Kromě akcií dohledáme související pohledávky až za 10 let zpětně, v případě odkupu vše zajistíme za Vás a vy tak nebudete muset do banky nebo vyplňovat složité dotazníky.

Odkup za nejlepší ceny

Odkup za nejlepší ceny

U našich nabídek garantujeme odkup nalezených akcií za nejlepší aktuání ceny na trhu.

A tohle už jste četli?

Koupit nováčka na burze? Druhá Pilulka to není, ale...

21. 10. 2021 | Jiří Hovorka | 3 komentáře

Koupit nováčka na burze? Druhá Pilulka to není, ale...

Jak lákavá je nabídka akcií společnosti Fixed.zone, českého výrobce příslušenství k mobilům? Zeptali jsme se investičních expertů.

Nováček na burze: Akcie od 180 korun, úpis začíná

15. 10. 2021 | Jiří Hovorka | 6 komentářů

Nováček na burze: Akcie od 180 korun, úpis začíná

Od příštího úterý se můžou hlásit zájemci o akcie české společnosti Fixed.zone, která vyrábí příslušenství pro mobilní zařízení, lokátory nebo třeba chytré peněženky. Firma dnes obdržela... celý článek

Pražská burza láká na peníze, které neseberou svobodu

15. 10. 2021 | Jiří Hovorka | 8 komentářů

Pražská burza láká na peníze, které neseberou svobodu

Pražská burza v posledních měsících přináší vysoké výnosy, ale investorům přidělává i vrásky, když z ní mizí další společnosti. Petr Koblic, dlouholetý šéf burzy, v rozhovoru vysvětluje,... celý článek

Akcie z kuponovky najdete snáz. S bankovní identitou

29. 9. 2021 | Jiří Hovorka | 7 komentářů

Akcie z kuponovky najdete snáz. S bankovní identitou

Kdo chce vědět, zda nevlastní nějaké akcie z kuponové privatizace, má novou možnost, jak to zjistit. Společnost Centrální depozitář cenných papírů (CDCP), která vede evidenci zaknihovaných... celý článek

ČNB už nebude plošně omezovat výši dividend

10. 9. 2021 | Petr Kučera | 2 komentáře

ČNB už nebude plošně omezovat výši dividend

Česká národní banka už v dalším období nebude plošně omezovat výši dividend bank. Doporučuje však zvažovat další výplatu až po oznámení konečných hospodářských výsledků za rok 2021... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.