Axa odchází z Česka, její aktivity kupuje Uniqa

| rubrika: Co se děje | 8. 2. 2020 | 6 komentářů
Pojišťovnu a penzijní i investiční společnost převezme Uniqa.

Finanční skupina Axa prodá své aktivity v Česku, Polsku a na Slovensku. Oznámila to její francouzská centrála. Za jednu miliardu eur je koupí společnost Uniqa Insurance Group.

Obchod ještě musí schválit regulátoři, dokončen má být ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku.

Axa v Česku provozuje pojišťovnu, penzijní společnost i investiční společnost. Do konce roku 2013 působila v Česku také Axa bank, poté se ale skupina rozhodla soustředit jenom na pojištění. Klienti tehdy dostali doporučení přejít k UniCredit Bank. 

Hrajte na jistotu

O chystaném odchodu ze tří zemí střední Evropy psala už v říjnu agentura Reuters. Podle ní jde o součást restrukturalizace. 

Původem francouzská Axa zaměstnává celosvětově 171 tisíc lidí a má 105 milionů klientů ve víc než šedesáti zemích. V Česku a na Slovensku jí v roce 2018 stoupl čistý zisk skoro o třetinu na 725 milionů korun. Na českém a slovenském trhu má 1,6 milionu retailových klientů a 527 zaměstnanců.

Rakouská pojišťovací skupina Uniqa působí v Česku už od roku 1993. Obsluhuje tu kolem 800 tisíc klientů, podle objemu pojistného byla loni sedmou největší na trhu s podílem 5,5 %. 

„Axa nám nyní přinese v Česku dodatečných 800 tisíc klientů, na Slovensku 750 tisíc a v Polsku 3,2 milionu. V žebříčku podle předepsaného pojistného díky tomu poskočíme v Česku a Polsku na pozici pětky, na Slovensku si upevníme čtvrté místo,“ říká Andreas Brandstetter, šéf Uniqa Insurance Group.

„Předmětem akvizice jsou životní a neživotní pojišťovny, investiční společnosti, penzijní fondy a servisní společnosti AXA v uvedených třech zemích. Celkem jde o pět milionů klientů, 2100 zaměstnanců a 800 milionů eur na pojistném,“ dodává Brandstetter.

Vídeňská centrála Uniqa na dotaz webu Peníze.cz potvrdila, že má zájem převzít od Axy nejenom pojištění, ale i penzijní fond a investiční společnost. „Aktivity spojené s penzijní a investiční společností považujeme za část vhodně doplňující nabídku finančních služeb v České republice. Hodláme tuto oblast rozvíjet a nabízet. Proto také není žádný odprodej plánován,“ uvedla firma. 

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+36
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 6 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

9. 2. 2020 0:39, Martin

V životě už ne skupinu Uniqua!!!! Jsou to vychcanci, ještě, že je tady článek, okamžitě ruším investice, této společnosti už nesverim jedinou korunu

+25
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (6 komentářů) příspěvků.
Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.