Párkrát přijít pozdě a výpověď je na světě

Za neomluvené absence můžete přijít o část mzdy. A o část dovolené. Nebo rovnou o práci. Zákoník práce přesné podmínky nevymezuje, podívali jsme se tedy na rozhodnutí soudů ve sporech, kdy se zaměstnanci proti výpovědi bránili. Výsledek? Někdy je výpověď za pár neomluvených dnů, jindy stačí minuty.
Párkrát přijít pozdě a výpověď je na světě

Absence patří mezi závažné porušení pracovních povinností, zákoník práce ale neříká, o jak moc závažné porušení jde. A je to asi dobře, škála důvodů, proč člověk nepřijde do práce, a okolností, za jakých se to stane, je přepestrá. Na druhou stranu to vede k tomu, že občas dojde ke sporům, které musí rozsoudit soud. Zkusili jsme tedy na tyhle skutečné případy zaměřit a podívat se na rozhodovací praxi našich soudů.

Týdenní absence: vyhazov na hodinu

Pětidenní nepřítomnost v práci zpravidla představuje důvod pro nejpřísnější postih, tedy okamžité zrušení pracovního poměru, kterému se někdy ne docela přesně říká výpověď na hodinu. Než k němu zaměstnavatel přistoupí, měl by přemýšlet nejenom o délce absence, ale měl by přihlédnout i k důsledkům, které pro něj měla, a především k míře zavinění zaměstnance. Něco jiného je případ notorického flákače a něco třeba doba sněhové kalamity, kdy bylo obtížné –i když ne nemožné – dopravit se do práce. S uvážením „polehčujících okolností“ pak může zaměstnavatel volit mírnější postih – tedy třeba obyčejnou výpověď. Když to zaměstnavatel v návalu zlosti přepískne, může pak jeho rozhodnutí mírnit soud, když se na něj propuštěný zaměstnanec obrátí.

Ani dlouhodobá absence v práci ale nemusí zaměstnavatele vždycky opravňovat k výpovědi, natož k okamžitému rušení pracovního poměru. Zaměstnavatel nesmí propustit zaměstnankyni nebo zaměstnance, který se nedostavuje do práce po skončení rodičovské dovolené jen proto, že nesehnal pro dítě školku.

Hledej práci!

Nečekejte , že práce přijde za vámi!

Sháníte práci? Zkuste se rozhlédnout u nás. Nabídky práce ze všech úřadů práce a předních pracovních portálů na jednom místě!

Nabídky práce na Peníze.cz

Stačí jeden den…

Naopak i relativně krátká nepřítomnost, třeba jeden den nebo i půlden, může znamenat okamžitý vyhazov nebo výpověď, pokud absence zaměstnavatele poškodila.

Okamžité zrušení pracovního poměru si takhle vysloužil zaměstnanec, který zfalšoval docházku. Ráno si píchl příchod na pracoviště – a vzápětí se vydal do světa vyřizovat si soukromé záležitosti. Odchod si pochopitelně neoznačil, to udělal až odpoledne, kdy se do práce „vrátil“. Jen proto, aby si zařídil záznam v docházkovém systému. Celou směnu byl tedy pryč. O okamžitý vyhazov si ale řekl falšováním docházky, to zaměstnavatel vyhodnotil jako pokus získat na jeho úkor mzdu za práci, kterou nevykonal. A útok na majetek zaměstnavatele se tresce zvláště přísně.

Výpověď dostal taky zaměstnanec, který odešel v půli pracovní doby z pracoviště pro údajnou nevolnost. Nadřízený mu to přitom nedovolil. Zaměstnanec nešel k lékaři, nepřinesl žádné potvrzení… A soud pak konstatoval, že je sice hezké, že šlo o dosud bezproblémového zaměstnance, který vždycky řádně plnil své povinnosti – jenže jeho absence v rozsahu poloviny směny, znamenala, že se včas nedokončila zakázka. Její zpoždění pak zaměstnavatel musel odběrateli kompenzovat slevou, jinými slovy: vznikla mu hmotná škoda. Zaměstnance při tom neomlouvalo ani to, že práci na oné zpožděné zakázce neměl v době, kdy odcházel, přidělenou. Měl být zkrátka na pracovišti připraven kdykoliv plnit pracovní úkoly, jak přijdou.

Vytýkací dopis, třikrát pozdě a dost!

Výpovědí lze „ohodnotit“ i velmi krátké absence v řádu třeba desítek minut – typicky pozdní příchody do práce. Musí se ale opakovat aspoň tři po sobě – a nemyslí se tím opakovat třeba jednou za rok, ale řekněme během několika měsíců. Navíc taková výpověď nemůže přijít z čistého nebe, zaměstnavatel musí zaměstnance předtím aspoň jednou písemně varovat, že pokud se nepolepší, může čekat výpověď. Pokud se do půl roku od takového vytýkacího dopisu absence opakují, výpověď vážně přijít může.

Srovnávat se vyplatí

Srovnávat se vyplatí

Kalkulátor.cz je srovnávač, který lidem šetří peníze ve světě energií, pojištění a financí. My počítáme, vy šetříte.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+19
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 4 komentářů

Nejlevnější aplikace na trhu. Zpracujte si daňové přiznání pro fyzické osoby v roce 2024 v jednoduché online aplikaci. Pro naše čtenáře exkluzivní sleva 10 %.

DníHodinMinutVteřin
Slevový kód: PENIZE1O
Vyplnit přiznání

Pokud chcete řešit daně po staru, máme pro vás chytré formuláře.

A tohle už jste četli?

Převrat v zákoníku práce: Kratší výpovědi, delší zkušebka a dětská práce

17. 4. 2024 | Kateřina Hovorková

Převrat v zákoníku práce: Kratší výpovědi, delší zkušebka a dětská práce

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka představil návrh zásadních změn v zákoníku práce. Tady je jejich přehled.

Práce jako cesta z chudoby? Na důstojnou mzdu dosáhne jen třetina Čechů

16. 4. 2024 | Kateřina Hovorková | 3 komentáře

Práce jako cesta z chudoby? Na důstojnou mzdu dosáhne jen třetina Čechů

Minimální důstojná mzda pro rok 2023 činí 45 573 Kč hrubého, v Praze vzhledem k vyšším životním nákladům pak 47 718 Kč. Vyplývá to ze studie, jejíž výsledky dnes zveřejnila Platforma... celý článek

Trauma jako pracovní úraz? Soud řekl, kdy je nárok na odškodnění

10. 4. 2024 | Kateřina Hovorková

Trauma jako pracovní úraz? Soud řekl, kdy je nárok na odškodnění

Jste v práci svědkem nějaké nečekané dramatické události – začne hořet, kolega spadne z výšky nebo se ocitnete u dopravní nehody. Po čase se u vás projeví posttraumatický syndrom. Jde... celý článek

Královské školy: Jsme střední proud. Žádná alternativa

10. 4. 2024 | Lucie Kocurová

Královské školy: Jsme střední proud. Žádná alternativa

Soukromých škol přibývá každým rokem zejména ve větších městech. Už dávno přitom nesbírají jen děti, které se jinam nedostaly. Rodiče platí třeba za menší počet žáků ve třídě, za chutnější... celý článek

Podvody s falešnými fakturami se množí. Ale projde jich minimum

4. 4. 2024 | Hynek Just

Podvody s falešnými fakturami se množí. Ale projde jich minimum

Jak to funguje? „Dodavatel se většinou pokusí vystavit podvodnou fakturu nebo se cizí člověk vydává za odběratele a pak se obrátí na nás, jestli jsme schopni zakázku financovat,“ popisuje... celý článek

Partners Financial Services