Bankovní novinky. Chytré inkaso a vyšší úroky

Která z bank přichystala pro klienty nové služby, kdo měnil sazebník a kde nabídnou vyšší úrok? Napoví přehled produktových novinek, akcí a slev z prosince 2017.
Bankovní novinky. Chytré inkaso a vyšší úroky

Co se nových produktů týče, dá se prosinec označit za klidný měsíc. Zásadní novinku nachystala pouze Komerční banka. ČSOB a Era/Poštovní spořitelna provedly čistku v produktech.

  • Komerční banka: Chytré inkaso – díky aktivaci služby Chytré inkaso získají klienti Komerční banky několik výhod: možnost autorizovat každé inkaso zvlášť nebo upozornění SMSkou či e-mailem, pokud inkaso neodejde, včetně odůvodnění neprovedené platby. Novinka navíc nabízí i předvyplněné formuláře pro zadání povolení inkasa. Služba je zatím dostupná pouze v internetbankingu. Klienti, kteří raději využívají mobilní bankovnictví, musí počkat na jaro.
  • ČNB a ČBA: Okamžité platbyČeská národní banka a Česká bankovní asociace se v závěru loňského roku dohodly na spuštění projektu Okamžité platby. Projekt si klade za cíl umožnit klientům rychlé převody peněz mezi bankami, 24 hodin denně a dokonce i o víkendech a svátcích. Aktuálně platí, že platba dorazí do jiné banky ještě tentýž den, jen pokud ji klient zadá do určitého časového limitu. Ten se navíc může u jednotlivých bank lišit – více o tématu zde. Podle odhadu ČNB a ČBA by všechno mělo začít šlapat na konci letošního roku.
  • ČSOB: změny v sazebníkuČeskoslovenská obchodní banka vyřadila z nabídky pro nové klienty pár produktů. Konkrétně ČSOB Dětské Konto, kreditní karty Mastercard Platinum a Mastercard World. Nově už si u ČSOB nesjednáte ani ČSOB Spořicí účet, spořicí účet Duo Profit Plus nebo Termínovaný vklad na dobu určitou. Namísto nich banka připravila produkty s novými parametry – podrobněji o nich níž. Kromě toho banka navýšila některé poplatky za kreditní karty, konkrétně měsíční poplatek za automatické inkaso a poplatek za služby spojené s každou kreditní kartou – z dvaceti na třicet korun. Přibyla také služba k běžným účtům: pojištění pravidelných plateb za 99 korun.
  • Era/Poštovní spořitelna: nový sazebník – noví klienti si už nesjednají Eurokonto pro fyzické osoby, Červené konto, První konto a spořicí účet Duo Profit Plus. Nově banka zrušila poplatek 30 korun za zrušení trvalého příkazu k úhradě nebo převodu, svolení k inkasu (včetně SIPO) zadané elektronicky, na obchodním místě, přes telefonní bankovnictví nebo přes sběrný box na obchodním místě. O deset korun naopak zdražila automatická splátka úvěru na kreditní kartě – z 20 na 30 korun a u účtů vedených v cizí měně se nově poplatky přepočítávají kurzem v den zaúčtování poplatku.

Akce, slevy, bonusy

UniCredit Bank: mobilní telefon se slevou – nové klienty láká UniCredit Bank na zvýhodněnou cenu mobilního telefonu HUAWEI P10 lite Dual. Ten v obchodě běžně pořídíte za zhruba sedm tisíc korun. Pokud si ale založíte U konto pro mladé (vedení zdarma), U konto Tandem (vedení za 199 korun měsíčně) nebo U Konto Premium (vedení za 499 korun měsíčně), můžete si telefon pořídit za 5490 korun. Případně lze zvýhodněnou cenu mobilního telefonu uhradit ve dvanácti měsíčních splátkách po 457 korunách, banka si přitom nebude počítat úrok. Podmínkou ale je, že splátky uhradíte prostřednictvím kreditní karty od UniCredit Bank, kterou banka aktuálně nabízí bez měsíčního poplatku za vedení. Akce probíhá do konce ledna.

Novinky: Spoření

Ani na trhu spořicích účtů a termínovaných vkladů nebylo v prosinci příliš živo. Změny nachystaly pouze tři banky.

Kdo šetří, má tyhle tři

Běžný účet, spořicí účet, kreditka. Tohle trio může ušetřit určitě pár stovek ročně. Když je správně vyladěné a když víte, kam ve správný čas přesunout kolik peněz. Dobrá zpráva: dneska to jde do značné míry zautomatizovat. Na začátku je to samozřejmě dost kombinování. Pomůžeme s porovnáním a výběrem.

  • Wüstenrot: vyšší úrok termínovaných vkladů – spořitelna v prosinci oznámila růst úrokových sazeb s účinností od 2. ledna. Klienti, kteří zvolili termínovaný vklad na jeden rok, si polepší o dvě desetinky procenta (z 0,3 na 0,5 %), vklady vázané na dva roky nově nabídnou úrok 0,6 procenta namísto původních 0,35 procenta a o tři desetiny vyšší úrok bude mít i vklad na tři roky – z původních 0,4 procenta nově 0,7 procenta. Zkrátka nepřijdou ani klienti s vklady termínovanými na čtyři a pět let – v prvním případě došlo ke zvýšení z 0,45 procenta na 0,8 procenta a u pětiletých vkladů z 0,5 na 1,1 procenta.
  • Waldviertler Sparkasse Bank: výhodnější spořicí účet a termínovaný vklad – úroková sazba u spořicího účtu SYMPATIK+ nově dělá půl procenta (původně 0,2 procenta). Podmínkou je ovšem aktivní vedení osobního účtu nebo penzijního či podnikatelského účtu. O fous lepší jsou úroky i u termínovaných vkladů – vklad na jeden rok nabízí banka s úrokem 0,15 procenta namísto původních 0,1 procenta, vklad na 2 roky je s úrokem 0,2 procenta namísto původních 0,15 procenta a vklad s výpovědní lhůtou na 3 roky nabízí úrok 0,35 procenta, původně dělal úrok 0,2 procenta.
  • ČSOB: nové parametry spořicích účtů a termínovaných vkladů – nově lze u banky sjednat Spoření s bonusem, ČSOB Spořicí účet (v cizí měně) a účet Duo Profit. Všechny účty lze sjednat zdarma, bez poplatku je vedení i zrušení. Zdarma jsou také odchozí a příchozí platby v měně účtu. Spoření s bonusem a Duo Profit nabízí i Era/Poštovní spořitelna. Úrok banky nabídnou podle toho, zda klient využívá další produkty – zřídí si běžný účet a pravidelně investuje do podílových fondů. Nové parametry dostaly také termínované vklady, konkrétně ČSOB Termínovaný vklad a ČSOB Termínovaný vklad Plus. Úrokové sazby si můžete prohlédnout zde.

Líbil se vám článek?

+13
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 2 komentářů

Chcete prodat svou nemovitost?

Nechte si zpracovat ZDARMA cenovou nabídku!

Stačit nám bude pár základních informací o vašem bytě nebo domě a kontakt.

Cenu zjistíte OBRATEM.

Mám zájem prodat:

Prodej bytuByt
Prodej domuDům
Prodej pozemkuPozemek
Ostatní prodej nemovitostiJiné
Zpět

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Jméno, jaké chcete. Je tu genderově neutrální karta

18. 5. 2021 | Petr Kučera

Jméno, jaké chcete. Je tu genderově neutrální karta

Mobilní banka nazvaná bunq začíná jako první v Evropě vydávat platební karty Mastercard True Name. Umožňují lidem mít na své kartě uvedené jméno, které vystihuje, kým se skutečně cítí... celý článek

Podnikatelský účet v RB lze založit kompletně online

18. 5. 2021 | Petr Kučera

Podnikatelský účet v RB lze založit kompletně online

Raiffeisenbank nově umožňuje založit podnikatelský účet za 10 minut bez nutnosti návštěvy pobočky. Podmínkou je, že zájemce už má běžný účet v jiné bance – ten poslouží pro potřebné... celý článek

Ke kreditce 1000 Kč a 2 % z nákupů. Prozkoumali jsme akci

18. 5. 2021 | Petr Kučera | 1 komentář

Ke kreditce 1000 Kč a 2 % z nákupů. Prozkoumali jsme akci

ČSOB startuje akci na podporu kreditní karty. Když ji dokážete správně využít, můžete si snadno přilepšit.

KB zprovoznila pátý bankomat pro řidiče

17. 5. 2021 | Petr Kučera | 4 komentáře

KB zprovoznila pátý bankomat pro řidiče

Komerční banka zprovoznila svůj pátý drive-up bankomat, a to na čerpací stanici Benzina Orlen v Plzni na Nepomucké ulici u obchodního centra Olympia a dálnice D5.

Konec menších bank? Nižší konkurence se nebojte, říká expert

17. 5. 2021 | Olga Skalková | 7 komentářů

Konec menších bank? Nižší konkurence se nebojte, říká expert

Chystané spojení některých bank v Česku může být pro klienty přínosem, obavy ze snížení konkurence prý nejsou na místě. „Z Monety a Raiffeisenbank se stanou další velcí hráči, kteří... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.