Liška zvyšuje úrok na stavebním spoření. Porazím inflaci, láká

| rubrika: Aktuality | 15. 5. 2019 14:20

Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) začne 17. května nabízet nový tarif AktivPlus. Proti dosavadní nabídce je úrok vyšší o 0,2 procentního bodu. Nejvyšší výnos se tak může přiblížit čtyřem procentům – samozřejmě hlavně díky státní podpoře.

„Maximální možný výnos nového tarifu bude 3,8 %. To je sazba při ideální měsíčním vkladu, započtení nejvyšší možné státní podpory a využití aktuální poplatkové slevy při uzavření smlouvy, tato sazba již zahrnuje i všechny ostatní náklady klienta,“ upřesňuje člen představenstva ČMSS Jochen Maier. Bez současné akce s nulovými poplatky za uzavření dosahuje výnos 3,4 %.

Srovnání stavebka

Když potřebujete někam uložit peníze, nechcete je riskovat a chcete aby aspoň trošku vydělaly. Když potřebujete zašít peníze sami před sebou. Když tušíte, že si časem budete chtít vzít na úpravy bytu úvěr ze stavebního spoření. Zkrátka když z jakéhokoli důvodu chcete stavební spoření, nechejte si napřed srovnat nabídky:

Nový tarif AktivPlus nahrazuje dosavadní tarif Aktiv. Zachovává stejnou skladbu úročení, tedy základní sazbu a bonus. Zatímco u předchozího tarifu bylo úročení stanoveno na 0,5 procenta základní sazby a 0,5 bonusové, u nového tarifu bude sazba činit 0,6 plus 0,6 procenta.

„Rozdělení sazby na základní a bonusovou nám dává možnost udržet na atraktivní úrovni i budoucí sazbu řádného úvěru. Ta bude u nového tarifu stanovena na 3,6 %,“ říká k tomu Jochen Maier.

Jako jediné z produktů, na které se vztahuje státní systém pojištění vkladů, stavební spoření dlouhodobě poráží inflaci. Ta se v poslední době meziročně pohybuje kolem 2,5 %, držet krok s ní můžou jenom nejlepší termínované vklady. Garanci 0,5 % nad růst cen nabízejí i nové státní protiinflační dluhopisy.


Už jste to dneska četli? 

Ještě lepší spořicí účet. Nejvyšší úrok dá Trinity Bank nováčkům

Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.