Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Zmlať technaře, plivej na cikány, vládni s estébáky – a pak žaluj Klause

Socialisté od senátu po obce ukazují, že ústava a zákony pro ně mají váhu, jen když se jim to hodí. Obžaloba Klause z velezrady je pokrytecké divadlo.

Ještě v pondělí ráno bych si snáz představil, že pomáhám Livii Klausové s výběrem spodního prádla, než že se zastávám jejího muže. Dokonce jsem měl rozepsaný dlouhý seznam prezidentových hříchů, ale po senátní žalobě pro velezradu jsem si při jeho dokončování začal připadat jako ta babka, co se belhala přihodit na Husovu hranici náruč roští.

Senátoři obvinili Václava Klause z ledasčeho. Ano, v posledních měsících zlobí: nepodepsal změnu Smlouvy o fungování Unie a nejmenoval nové ústavní soudce. Obojí ale může bez velké škody na „demokratickém řádu republiky“, o kterém se píše v definici velezrady, dohnat nový prezident. Zrušil taky stíhání spousty darebáků, pardon, bezúhonných lidí. Jenže za to nese dle zákona zodpovědnost premiér, který lednovou amnestii kontrasignoval. Prezidentovým největším prohřeškem proti demokratickému řádu ze senátní žaloby zůstává to, že odmítnul jmenovat Petra Langera soudcem, přestože mu to uložil soud. Rozsudek ale nabyl právní moci už před pěti a půl lety. Žalobníčci měli dost času na to hnát vejš Klause prezidenta, ne důchodce, jehož největší starostí je, jestli v kantýně Cato institutu berou sKarty.

Anketa

Obžaloba z velezrády je...

Proti prohnilému – prohnilí

Pozoruhodný je seznam těch, kteří si o „celistvost republiky a její demokratický řád“ dělají takovou starost. Nechybí mezi nimi Tomio „v čem je extrémní názor, že Cikáni by si měli založit vlastní stát?“ Okamura. Kdyby jemu měřili tak přísně jako on Klausovi, za lynčerskou výzvu „masivní biče na masivní zlodějny jsou po ruce. Milí a drazí spoluobčané, vemte je konečně do ruky“ by pár let přemýšlel o aktuelních problémech v podzemní cele na Špilberku. Preventivní hlídání bezúhonných sexuálních deviantů, po kterém senátor volal v knize Umění vládnout, by bylo za hranou i íránské ústavy.

Nejde jen o výkřiky z blogů a knížek. Další ze žalobců František Bublan jako ministr vnitra v roce 2005 připustil a pak obhajoval brutální policejní zákrok proti účastníkům technoparty CzechTek. Pamatujete? Slunce, seno a týden ohýbání práva, kdy politici otevřeně úkolovali policisty a úředníky, lhali, kriminalizovali závadovou mládež „šířící AIDS a žloutenku“ a vůbec se chovali jako turečtí pašové. Kdo tehdy „demokratický řád“ hájil? Slyšte slova prezidenta velezrádce: „Zvláště v naší zemi, kde zásah těžkooděnců proti mladým lidem automaticky vyvolává velmi nedobré reminiscence z minulosti, je takováto událost zlá a svědčí o tom, že něco u nás není v pořádku.“

V pořádku samozřejmě není ani to, že prezident neposlouchá soudy. Senátní žaloba ale pět let starou křivdu na panu Langerovi neodčiní.

Porovnejte tenhle jeden úlet s tím, jak ten tenký ústavně-liberální stan, který Česko chrání od plískanice skrápějící méně šťastné postkomunistické státy, párají sami socialisté. Od senátu až po radnice. Roky blokovali start zákona o státní službě, který by omezil vliv politiků na úřady. Kampaň před posledními krajskými volbami postavili na primitivních anticírkevních předsudcích a populistickém přitakávání stalinistickým křivdám. Místopředseda strany Michal Hašek se snaží ztupit zákon o svobodném přístupu k informacím, jedinou zbraň občanů hlídajících hospodaření veřejných institucí. Někteří oranžoví senátoři vyvolávají svými výroky o kolektivní vině Romů duch roku 1938. V Brně i jinde převádějí koalice s účastí socialistů obecní majetek do neprůhledných akciovek a v krajích se ČSSD neštítí vládnout s estébáky.

Děláte si upřímnou starost o ústavní pořádek? Bojte se těchto feudálních neomalenců v polobotkách už naleštěných pro Strakovku, ne Klause v důchodkách.

  • RSS
  • Kindle
  • Poslat e-mailem
  • Vytisknout

Líbil se vám článek?

+16
Ano
Ne

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

7. 3. 2013 5:51, Timy

Názory pana Kašpárka mám rád, většinou s nimi souhlasím. Tentokráte ovšem ne. Jakkoli jsou argumenty v článku opodstatněné, musí se vzít v úvahu dvě věci:
1) Klaus si ve své aroganci liboval a dělal si v úřadu, co si zamanul. Ano, mělo se to řešit, dokud ještě funkci zastával. Ano, velezrada je velmi kruté slovo. Ale nějaké následky by měl za své jednání pan Klaus pocítit.
2) Za amnestii by měli být zodpovědní lidé přísně potrestáni. To mi nevymluví nikdo. Pokud tedy není zodpovědným prezident, tak by měl být potrestán premiér. Protože tato amnestie poškodila právní systém ČR jak v očích zahraničních pozorovatelů, tak i v očích české veřejnosti.
Nejhorší by bylo, nad tímto mávnout rukou a nechat to promlčené. I když chápu rozhořčení pana Kašpárka nad formou, jakou to senátoři provedli, tvrdím: "lepší než nic".

Reagovat

 

+6
Líbí
Nelíbí

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

7. 3. 2013 10:10, Kamil Kdosi

Hlasité hysterické výkřiky autora článku nejsou nikterak zajímavé a už vůbec je nelze považovat za racionální. Předkládá nám kvazipremisu - vlastně jakoby křičel zloděj: " Chyťte zloděje! Konání a jednání pana Klause je totiž jedna věc a nesmyslná žaloba na něho pak věc druhá. Mezi jablka a hrušky pak autor míchá ještě švestky, třešně a další ovoce. No obsahově strašné.

Reagovat

 

-7
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (13 komentářů)

1. 4. 2013 | 14:24 | Věra

Po vašem otřesném článku o nutnosti zrušit živnostníkům paušály jsem se podívala, kdo vlastně jste a jaké názory zastáváte. Spřízněnec pana Václava Klause. Ano děkuji to mě stačí. Pane Kašpárku vy umíte také dělat něco rukama,...více

8. 3. 2013 | 0:53 | croco

Na názorech Tomia Okamury parodovaných v článku jde vidět, že něco na našem (bez)právním systému není v pořádku. Kdyby totiž říkal totéž kdokoliv jiný než čechojaponec, šel by dávno za katr (pokud by se nejednalo o příslušníka...více

7. 3. 2013 | 20:31 | megamix

Možná stačí,aby si zdejší kritici včetně autora pustili následující video, je to dlouhé,ale neskutečně pravdivé, Klaus by měl být oc nejpřísněji potrestán! Je to největší zločinec od roku 1989, kam se na něj hrabe Kožený...více

7. 3. 2013 | 16:40 | Fredy

Třicet osm senátorů, převážně z ČSSD a z nich velká část bývalých komunistů, kteří hlasovali pro obžalobu prezidenta Klause z velezrady, by si mělo hlavně sáhnout do svědomí.
Například Zdeněk Škromach, Miroslav Antl...
více

7. 3. 2013 | 15:59 | Timy

Nemůžu posuzovat, co udělal Havel, jelikož v té době jsem "tahal kačera". Nicméně v případě Klausovské amnestie nejde ani tak o ty "klasické kriminálníky", jako spíše o ty tuneláře a jiné vykuky, ke kterým byla tato amnestie...více

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2017 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK