Air Bank snižuje úrok u spoření. Nad milion dá nulu

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 8. 6. 2020 | 17 komentářů
Air Bank snižuje úrok u spoření. Nad milion dá nulu

Zdroj: Shutterstock

Air Bank reaguje na další snížení úrokových sazeb České národní banky. Od 10. června klesne maximální sazba na spořicím účtu z 0,8 na 0,6 % pro vklady do 250 tisíc. Pro případnou část vkladů nad tuto hranici klesne z 0,2 na 0,1 %.

Pravidla pro zmíněnou „bonusovou úrokovou sazbu“ se nemění. Dosáhne na ni ten, kdo aspoň pětkrát za měsíc zaplatí kartou Air Bank (případně platební nálepkou nebo aplikací). Počítají se platby u terminálu obchodníků i na internetu, a to v jakékoliv výši.

Česká národní banka naposled snížila svou základní sazbu (z 1 % na 0,25 %) před měsícem – 7. května. Air Bank přesto odkazuje na své obchodní podmínky, podle nichž jí stačí oznámit snížení úroku na spoření den předem, pokud tím reaguje na změnu takzvané referenční sazby. Podle zákona by taková reakce měla být provedena „bez zbytečného odkladu“.

Od 10. srpna pak Air Bank přestane úročit vklady nad milion korun. Zavede třetí úrokové pásmo s nulovým úrokem, který se uplatní na případnou část vkladu přesahující zmíněný milion.

Na druhou stranu Air Bank znovu reaguje na snížení sazeb ČNB i ve prospěch klientů. U nových hypoték s fixací na pět let (včetně refinancovaných) sníží od 10. června úroky o 0,2 procentního bodu. U refinancování hypotéky nad 1,5 milionu korun tak nabídka začíná na 1,99 %, ostatní varianty jsou dražší.

Nová hypotéka – fixace 5 let, LTV do 80 %Původní sazba

Nová sazba

(od 10. 6.)

Hypotéky od 1,5 milionu Kč2,39 %2,19 %
Hypotéky od 700 tisíc Kč do 1,5 milionu Kč2,49 %2,29 %
Hypotéky do 700 tisíc Kč2,79 %2,59 %
Zdroj: Air Bank
Převedení hypotéky – fixace 5 let, LTV do 80 %Původní sazba

Nová sazba 

(od 10. 6.)

Hypotéky od 1,5 milionu Kč2,19 %1,99 %
Hypotéky od 700 tisíc Kč do 1,5 milionu Kč2,29 %2,09 %
Hypotéky do 700 tisíc Kč2,59 %2,39 %
Zdroj: Air Bank

U nově založených spořicích účtů lze momentálně nejvíc – 1,2 % do 100 tisíc korun (v praxi až 800 tisíc) – získat u mBank s poněkud komplikovanou variantou spořicího účtu mSpoření. Rovné jedno procento zatím nabízejí spořicí účty od Creditas, Equa bank (do 200 tisíc) a Hello bank (do 300 tisíc). ING Bank slibuje novým klientům 1 % na čtvrt roku (do 300 tisíc). Víc než procento nabízela do minulého týdne i Sberbank, od pátku ale sazbu snížila na maximálně 0,7 %. Vyšší sazby lze stále získat u některých bankách u dříve založených účtů.

Už nás sledujete? 

Přidejte si Peníze.cz na Twitter nebo Facebook a dozvíte se včas další aktuality a praktické rady! 

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+29
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 17 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

8. 6. 2020 23:24, Jiří

Nelíbí se mi, že nás nepřímo nutí měnit banky, když chce člověk mít lepší úročení svého účtu. Hlavně, že Air Bank má na reklamy v televizi.

+74
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

9. 6. 2020 20:59, pyRoooi992

Jde o ztrátu, Airbank =ppf ma enormní ztrátu, tudíž dělá to, co dělá... Jsem u airbank od nového roku a zatím ze všech nejlepší. Žádný čekání na přepážce, všechno z mobilu, rychle. A nespořim do fiatu, jelikož žádná banka nenabídne procento adekvátní k inflaci.

Zobrazit celé vlákno

-3
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (17 komentářů) příspěvků.

A tohle už jste četli?

Nejlepší spořicí účty v novém roce. Tady jsou žebříčky

24. 1. 2023 | Petr Kučera | 2 komentáře

Nejlepší spořicí účty v novém roce. Tady jsou žebříčky

Jak co nejlíp ochránit úspory před inflací, když je potřebujete mít snadno po ruce a nechcete zkusit investice? Porovnali jsme lednové nabídky spořicích účtů a termínovaných vkladů. celý článek

Nejlepší spoření už začíná sedmičkou. Nové porovnání

8. 12. 2022 | Petr Kučera

Nejlepší spoření už začíná sedmičkou. Nové porovnání

Jak co nejlíp ochránit úspory před inflací, když je potřebujete mít snadno po ruce a nechcete zkusit investice? Máme aktuální žebříčky spořicích účtů a termínovaných vkladů.

Co chystá Moneta? Rozhovor o pobočkách, konci SMS, inovacích a dalších plánech

28. 11. 2022 | Olga Skalková | 3 komentáře

Co chystá Moneta? Rozhovor o pobočkách, konci SMS, inovacích a dalších plánech

Moneta zůstává jednou z mála bank, která má hotovostní pokladny na všech pobočkách, nabízí i směnárnu. Plánuje jejich omezení? Kdy spustí platby na číslo mobilu, společné vkladomaty... celý článek

Úrok vyšší než Tatry. Nejlepší spořicí účet ale komplikuje daň

15. 11. 2022 | Petr Kučera | 4 komentáře

Úrok vyšší než Tatry. Nejlepší spořicí účet ale komplikuje daň

S nejvyšším úrokem na spořicím účtu přichází nováček ze Slovenska. Prozkoumali jsme jeho nabídku a porovnali ji s konkurencí.

Úrokové sazby nezměníme, rozhodla ČNB. Dál chce bránit korunu

3. 11. 2022 | Petr Kučera | 1 komentář

Úrokové sazby nezměníme, rozhodla ČNB. Dál chce bránit korunu

Bankovní rada České národní banky na svém dnešním jednání ponechala úrokové sazby na stávající úrovni. Dvoutýdenní repo sazba tak zůstává na 7 %, diskontní sazba na 6 % a lombardní... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.