Spořicí účet s 2 % bez podmínek nabídne druhá banka

pk | rubrika: Aktuality | 17. 7. 2019 | 6 komentářů

Jestli chcete zůstat v obraze, přečtěte si radši novější verzi zprávy.

Banka Creditas začne v pondělí 22. července nabízet spořicí účet s úrokem dvě procenta ročně. Po Monetě se tak stane druhou, jejíž sazba bude začínat dvojkou. 

Creditas oznámila klientům, že půjde o nový produkt nazvaný Spořicí účet +. Bude dostupný pro stávající i nové klienty. Jediným omezením je výše vkladu: Dvěma procenty se zhodnotí jen část do 1,5 milionu korun, zatímco nad tuto hranici jenom 1,1 % (i to je ale solidní úrok v porovnání s konkurencí).

Na svém dosavadním Spořicím účtu (bez znaménka plus za názvem) nabízí Creditas sazbu 1,1 % pro část vkladu do 750 tisíc korun, část nad tuto hranici pak úročí 1,3 %. Tím patří k několika málo výjimkám, které vyšší vklady netrestají.

Dosavadní majitelé Spořicího účtu si můžou bez omezení založit i nový Spořicí účet + a souběžně využívat oba produkty, potvrdila banka.

Před pár týdny zvýšila úrok Moneta Money Bank. Dvě procenta na spořicím účtu dává na část vkladu do jednoho milionu korun, případné peníze nad touto hranicí jsou úročené úrokem 0,5 procenta. Podmínkou je založení online. Banka Wüstenrot nově nabízí 1,7 procenta bez omezení výše vkladu, ale jenom po dobu dvanácti měsíců od založení prvního spořicího účtu - tedy pouze pro nové klienty. Expobank dává 1,6 procenta bez omezení pro dosavadní i nové klienty, a to na libovolně vysoký vklad. Její nabídka je výjimečná tím, že nejde o spořicí, ale běžný účet (s názvem Neo účet).

Trinity Bank pak u nově založených spořicích účtů nabízí 1,58 procenta. Se spořicím účtem Hello Bank a běžným účtem aplikace Richee (od Creditas) dosáhnete na 1,5 procenta. V obou případech jenom na vklady do 300 tisíc korun. Zatímco Richee pak zbývající část úročí aspoň 0,5 %, Hello Bank už vůbec.

Některé další banky pak lákají na ještě vyšší úrok, ale jenom dočasně a jenom pro někoho:

Raiffeisenbank nabízí nováčkům tři procenta, ale jenom na šest měsíců a při splnění komplikovaných podmínek (založení běžného účtu, který není automaticky bez poplatků). 

Tři procenta figurují i v nové kampani ČSOB na podporu produktu nazvaného Duo Profit. Jde ale o kombinaci spořicího účtu a investice do podílového fondu. Minimální výše investice přitom dosahuje 30 000 korun. Na spořicí účet pak může klient uložit maximálně tolik, kolik dal do fondů.

Dvě procenta vyzdvihuje kampaň ING Bank, ale jenom na šest měsíců a na nové vklady. 

Podrobnější přehled nejlepších spořicích účtů najdete v samostatném článku.

Už nás sledujete? 

Přidejte si Peníze.cz na Twitter nebo Facebook a dozvíte se včas další aktuality a praktické rady! 

Pojistěte potíže, ne jen vůz

Pojistěte potíže, ne jen vůz

Nejde jen o peníze. Dobrá pojistka vás rychle vrátí na silnici a váš život do normálních kolejí. Proto si zvolte…

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+15
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 6 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

18. 7. 2019 10:15, Zdenek

Asi lákají nové klienty, jinak si to lze těžko vysvětlit. U Monety je podmínka založení účtu chytrý mobil, rovněž záhada nebo se v bance popadají za břicho z dotazů.

Zobrazit celé vlákno

+2
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (6 komentářů) příspěvků.
Daňové přiznání online

A tohle už jste četli?

Úrok na spořicím účtu sníží i Moneta

23. 2. 2024 | Petr Kučera | 5 komentářů

Úrok na spořicím účtu sníží i Moneta

Na snížení základní úrokové sazby Českou národní bankou reaguje také Moneta Money Bank. Od začátku března sníží maximální sazbu jejího spořicího účtu na 5,1 % ročně místo dosavadních... celý článek

Úroky na spoření klesají. Které banky teď dají nejvíc?

20. 2. 2024 | Petr Kučera | 2 komentáře

Úroky na spoření klesají. Které banky teď dají nejvíc?

Nové porovnání spořicích účtů a termínovaných vkladů.

ČNB snižuje úrokové sazby. Výrazněji než minule

8. 2. 2024 | Petr Kučera | 1 komentář

ČNB snižuje úrokové sazby. Výrazněji než minule

Bankovní rada České národní banky na svém dnešním jednání rozhodla o snížení úrokových sazeb o 0,5 procentního bodu počínaje 9. únorem. 

Úroky na spoření klesají. Jak si ještě udržet vyšší?

8. 2. 2024 | Petr Kučera

Úroky na spoření klesají. Jak si ještě udržet vyšší?

Česká národní banka dnes podruhé za sebou snížila základní úrokové sazby, od nichž se odvíjejí i sazby jednotlivých bank na spořicích produktech. Na termínovaných vkladech si můžete... celý článek

Finanční produkty roku 2023. Výsledky soutěže webu Finparáda

30. 1. 2024 | Finparáda | 2 komentáře

Finanční produkty roku 2023. Výsledky soutěže webu Finparáda

Hledáte nejlepší bankovní účet, spoření, pojištění nebo třeba hypotéku? Inspiraci můžete najít ve výsledcích 13. ročníku soutěže Finanční produkt roku. Tu pořádá analytická společnost... celý článek

Partners Financial Services