Spořicí účet s 2 % bez podmínek nabídne druhá banka

pk | rubrika: Aktuality | 17. 7. 2019 | 6 komentářů

Jestli chcete zůstat v obraze, přečtěte si radši novější verzi zprávy.

Banka Creditas začne v pondělí 22. července nabízet spořicí účet s úrokem dvě procenta ročně. Po Monetě se tak stane druhou, jejíž sazba bude začínat dvojkou. 

Creditas oznámila klientům, že půjde o nový produkt nazvaný Spořicí účet +. Bude dostupný pro stávající i nové klienty. Jediným omezením je výše vkladu: Dvěma procenty se zhodnotí jen část do 1,5 milionu korun, zatímco nad tuto hranici jenom 1,1 % (i to je ale solidní úrok v porovnání s konkurencí).

Na svém dosavadním Spořicím účtu (bez znaménka plus za názvem) nabízí Creditas sazbu 1,1 % pro část vkladu do 750 tisíc korun, část nad tuto hranici pak úročí 1,3 %. Tím patří k několika málo výjimkám, které vyšší vklady netrestají.

Dosavadní majitelé Spořicího účtu si můžou bez omezení založit i nový Spořicí účet + a souběžně využívat oba produkty, potvrdila banka.

Před pár týdny zvýšila úrok Moneta Money Bank. Dvě procenta na spořicím účtu dává na část vkladu do jednoho milionu korun, případné peníze nad touto hranicí jsou úročené úrokem 0,5 procenta. Podmínkou je založení online. Banka Wüstenrot nově nabízí 1,7 procenta bez omezení výše vkladu, ale jenom po dobu dvanácti měsíců od založení prvního spořicího účtu - tedy pouze pro nové klienty. Expobank dává 1,6 procenta bez omezení pro dosavadní i nové klienty, a to na libovolně vysoký vklad. Její nabídka je výjimečná tím, že nejde o spořicí, ale běžný účet (s názvem Neo účet).

Trinity Bank pak u nově založených spořicích účtů nabízí 1,58 procenta. Se spořicím účtem Hello Bank a běžným účtem aplikace Richee (od Creditas) dosáhnete na 1,5 procenta. V obou případech jenom na vklady do 300 tisíc korun. Zatímco Richee pak zbývající část úročí aspoň 0,5 %, Hello Bank už vůbec.

Některé další banky pak lákají na ještě vyšší úrok, ale jenom dočasně a jenom pro někoho:

Raiffeisenbank nabízí nováčkům tři procenta, ale jenom na šest měsíců a při splnění komplikovaných podmínek (založení běžného účtu, který není automaticky bez poplatků). 

Tři procenta figurují i v nové kampani ČSOB na podporu produktu nazvaného Duo Profit. Jde ale o kombinaci spořicího účtu a investice do podílového fondu. Minimální výše investice přitom dosahuje 30 000 korun. Na spořicí účet pak může klient uložit maximálně tolik, kolik dal do fondů.

Dvě procenta vyzdvihuje kampaň ING Bank, ale jenom na šest měsíců a na nové vklady. 

Podrobnější přehled nejlepších spořicích účtů najdete v samostatném článku.

Už nás sledujete? 

Přidejte si Peníze.cz na Twitter nebo Facebook a dozvíte se včas další aktuality a praktické rady! 

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+15
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 6 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

18. 7. 2019 10:15, Zdenek

Asi lákají nové klienty, jinak si to lze těžko vysvětlit. U Monety je podmínka založení účtu chytrý mobil, rovněž záhada nebo se v bance popadají za břicho z dotazů.

Zobrazit celé vlákno

+2
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (6 komentářů) příspěvků.

A tohle už jste četli?

Nejlepší spořicí účty v novém roce. Tady jsou žebříčky

24. 1. 2023 | Petr Kučera | 2 komentáře

Nejlepší spořicí účty v novém roce. Tady jsou žebříčky

Jak co nejlíp ochránit úspory před inflací, když je potřebujete mít snadno po ruce a nechcete zkusit investice? Porovnali jsme lednové nabídky spořicích účtů a termínovaných vkladů. celý článek

Nejlepší spoření už začíná sedmičkou. Nové porovnání

8. 12. 2022 | Petr Kučera

Nejlepší spoření už začíná sedmičkou. Nové porovnání

Jak co nejlíp ochránit úspory před inflací, když je potřebujete mít snadno po ruce a nechcete zkusit investice? Máme aktuální žebříčky spořicích účtů a termínovaných vkladů.

Co chystá Moneta? Rozhovor o pobočkách, konci SMS, inovacích a dalších plánech

28. 11. 2022 | Olga Skalková | 3 komentáře

Co chystá Moneta? Rozhovor o pobočkách, konci SMS, inovacích a dalších plánech

Moneta zůstává jednou z mála bank, která má hotovostní pokladny na všech pobočkách, nabízí i směnárnu. Plánuje jejich omezení? Kdy spustí platby na číslo mobilu, společné vkladomaty... celý článek

Úrok vyšší než Tatry. Nejlepší spořicí účet ale komplikuje daň

15. 11. 2022 | Petr Kučera | 4 komentáře

Úrok vyšší než Tatry. Nejlepší spořicí účet ale komplikuje daň

S nejvyšším úrokem na spořicím účtu přichází nováček ze Slovenska. Prozkoumali jsme jeho nabídku a porovnali ji s konkurencí.

Úrokové sazby nezměníme, rozhodla ČNB. Dál chce bránit korunu

3. 11. 2022 | Petr Kučera | 1 komentář

Úrokové sazby nezměníme, rozhodla ČNB. Dál chce bránit korunu

Bankovní rada České národní banky na svém dnešním jednání ponechala úrokové sazby na stávající úrovni. Dvoutýdenní repo sazba tak zůstává na 7 %, diskontní sazba na 6 % a lombardní... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.