Investujte bez vybírání. ČSOB zjednodušuje fondy

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 12. 4. 2021 14:00 | 4 komentáře
Investujte bez vybírání. ČSOB zjednodušuje fondy

Zdroj: Shutterstock

ČSOB má novou službu, pomocí které chce prodávat investice do podílových fondů svým klientům. Produkt nazvaný ČSOB NaMíru startuje s akcí, během níž do konce června odpouští vstupní poplatky.

„ČSOB NaMíru je vhodné pro klienty, kteří chtějí zhodnocovat své peněžní prostředky, ale nechtějí se probírat širokou nabídkou možností, kterou u nás máme. Jednoduše s klientem sjednáme smlouvu o investičních službách a vyplníme s ním investiční dotazník. Na základě informací z dotazníku mu představíme nabídku na míru,“ říká ke službě Richard Podpiera, výkonný ředitel zodpovědný za oblast nazvanou segmenty.

Novinka cílí na klienty, kteří chtějí vstoupit do světa investic a ještě se v něm neorientují. Jde o klasickou investici do podílových fondů s tím rozdílem, že služba z klienta odejme nutnost vybrat si ze stovek fondů, které jsou v Česku dostupné. Ve službě NaMíru jsou k dispozici čtyři fondy pro velmi opatrného až velmi odvážného investora. První fond investuje jen 10 % do akcií a zbytek do dluhopisů nebo peněžního trhu, nejodvážnější fond má poměr 80 % akcií a 20 % dluhopisy. Jde tedy o typický akciový fond.

Srovnejte si to s námi

Zdroj: Shutterstock

Chcete šikovně investovat? Najdeme pro vás optimální řešení.

Investovat lze pravidelně (od 500 korun měsíčně) i jednorázově, služba se zřizuje v internetovém bankovnictví. Vstupní poplatek mimo zmíněné akční období dělá 1 až 1,5 %. To znamená, že když někdo investuje třeba 1000 korun, tak si banka strhne 10 až 15 korun poplatek a zbytek jde na samotnou investici. Některé banky a investiční společnosti nabízí fondy bez vstupních poplatků běžně. Jde například o Air Bank, Fio, končící ING Bank nebo Partners. Při sjednání online mají fondy bez vstupního poplatku nyní třeba i Moneta nebo Equa.

S investicí do podílových fondů se běžně pojí ještě poplatek ze správu nebo také obhospodařovací či manažerský poplatek. U fondů ze služby NaMíru jsou tyto poplatky ve výši od 0,5 % (velmi opatrný) do 1,4 % (velmi odvážný). Poplatková sazba je roční a tento typ poplatku se odečítá již od zhodnocení, přispané zhodnocení fondu je tedy už po zohlednění obhospodařovacího poplatku.

Velké banky jako je ČSOB, České spořitelna nebo Komerční banka mají v nabídce desítky podílových fondů od různých investičních společností. Služba NaMíru je cestou, jak klienty tímto nadbytkem možností nepřehltit. Menší banky nabízejí menší výběr fondů. Například Fio banka má dva vlastní podílové fondy nebo Air Bank nabízí osm fondů od Consequ a Generali.

Zjednodušit vstup do světa investic se snaží i různé služby, které nabízí portfolia sestavená z takzvaných pasivních fondů (ETF), které se zaměřují na kopírování indexů. Jde například o služby typu Fondee, Indigo, Portu nebo fond Quant.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Líbil se vám článek?

+25
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 4 komentářů

Oblíbená témata

banka, ČSOB, investice, podílové fondy

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Plus 10 %. Akciové fondy letos vydělávají, trhy teď straší inflace

8. 5. 2021 | Martin Mašát | 5 komentářů

Plus 10 %. Akciové fondy letos vydělávají, trhy teď straší inflace

Vývoj podílových fondů hodnotí Martin Mašát, investiční stratég skupiny Partners. Kolik si v průměru připsaly za duben, za letošní rok nebo třeba za posledních pět či deset let?

Praskne akciová bublina? Očekávané zhodnocení v USA je extrémně slabé

6. 5. 2021 | Michal Stupavský | 2 komentáře

Praskne akciová bublina? Očekávané zhodnocení v USA je extrémně slabé

Zatímco mnoho ekonomů a investorů věří, že akcie – hlavně díky státním stimulům – dál porostou, Michal Stupavský ze společnosti Conseq je dlouhodobě skeptičtější. Tady je jeho čerstvý... celý článek

Investown startuje drobné investice do bytů

30. 4. 2021 | Jiří Hovorka | 8 komentářů

Investown startuje drobné investice do bytů

Investiční služba Investown zahájila ostrý provoz. Zájemci zatím mohou investovat do dvou pražských bytů. První slibuje aktuální roční výnos 4,2 %, druhý 4,64 %. Lidé už do nich investovali... celý článek

Investice pro začátečníky. Jak fungují podílové fondy a jak si vybrat

19. 4. 2021 | Jiří Hovorka | 16 komentářů

Investice pro začátečníky. Jak fungují podílové fondy a jak si vybrat

Jestli už vás nebaví spoření v bance za úrok hluboko pod procento, můžete začít snadno investovat jako profesionál. I když investicím nerozumíte. Dejte nám 10 minut, vysvětlíme vám... celý článek

Partners mají v podílových fondech šest miliard korun

15. 4. 2021 | Jiří Hovorka

Partners mají v podílových fondech šest miliard korun

Partners investiční společnost hlásí povedený rok 2020. Rostla podstatně rychleji než celý trh: Majetek pod správou ve vlastních fondech loni stoupl o 40 procent na téměř šest miliard... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.