Investice v akci. Equa odpustí poplatek, Portu láká na přechod

| rubrika: Aktuality | 21. 5. 2020 10:00 | 1 komentář

Zdroj: Shutterstock

Equa bank nabízí do konce června prodej podílových fondů bez vstupního poplatku. Ty jinak v bance vyjdou nejčastěji na 1,9 procenta z investované částky.

Ke konci dubna 2020 drželi klienti Equa bank investice v hodnotě 390 milionů korun, což představuje meziroční nárůst o více než 100 %.

Podobnou akci do konce května má také Moneta Money Bank. Ta teď nově rozšířila nabídku o dluhopisový dynamický fond Templeton Emerging Markets Bond Fund, který investuje zejména do státních dluhopisů a dluhopisů společností spřízněných se státem, které se nachází v rozvíjejících se zemích. Jedná se o země jako například Brazílie, Indie, Mexiko nebo Indonésie.

Srovnejte si to s námi

Do podílových fondů bez vstupního poplatku standardně umožňují investovat Air Bank, Fio banka a ING Bank.

Další banky, které podílové fondy prodávají, to dělají se vstupním poplatkem. Ten neúčtují třeba také v Partners investiční společnosti, stejně jako v některých nových investičních službách, jako jsou Fondee, Indigo od Patria Finance nebo Portu od Wood & Company. Všechny lákají na investice do ETF. Portu nyní navíc odpouští pětinu ze správcovského poplatku pro ty,  kteří k ní převedou své peníze dosud zainvestované jinde.

Vstupní poplatek se platí jednorázově jako procento z investované sumy. Když tedy investujete sto tisíc a vstupní poplatek je 1,5 procenta, zaplatíte 1500 korun. Správcovský poplatek (říká se mu také manažerský nebo obhospodařovací) si pak investiční společnosti strhávají každý rok z objemu spravovaných peněz. Správcovské poplatky jsou odečítány před připisovaným zhodnocením, to je tedy čisté.

Equa i Moneta patří mezi banky, které prodávají podílové fondy i online přes internetové bankovnictví. Umí to například i Air Bank, Česká spořitelna, ČSOB, Fio banka, Komerční banka nebo ING.


Čtěte víc:

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.