Equa bank spustí Apple Pay, se zpožděním i vkladomaty

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 20. 11. 2019 | 2 komentáře

Equa bank oznámila novinky, které chystá na nejbližší měsíce. Ještě do konce roku 2019 by měla zprovoznit vkladomaty a na začátku příštího roku pak spustit Apple Pay.

Vkladomaty původně banka slibovala na červenec, pak na říjen, nyní mají být do konce letošního roku. „V nejbližších dnech dokončíme instalaci sítě vkladomatů a do konce roku spustíme jejich plný provoz. Jde o moderní vkladomaty založené na japonské technologii OKI, které jsou na českém trhu poměrně unikátní,“ říká Markéta Dvořáčková, mluvčí banky.

Equa bank prostřednictvím svých vkladomatů umožní vklady i výběry v českých korunách, a jako jediná banka na trhu také vklady v eurech a amerických dolarech. V plánu z letošního dubna banka počítala s vkladomatem na centrále v Karlíně a s dalšími patnácti kusy na nejvytíženějších pobočkách.

O zavedení vlastních bankomatů, sloužících zároveň pro vklady, mluvila Equa už na začátku roku 2013, plán ale tehdy zrušila. 

Otevřený vkladomat pro Equa bank.

Na začátku příštího roku chce do ostrého provozu spustit službu Apple Pay. Equa zatím umí jenom Google Pay pro Android a zaostává v tomto směru za většinou konkurenčních bank.

Nejrychlejší mezi bankami není ani v zavádění okamžitých plateb, které teď Equa slibuje na rok 2020 bez bližšího upřesnění (předtím předběžně mluvila o začátku roku).

Na příští rok banka chystá i digitální založení účtu, které bude zcela online. „Nově plně postačí nahrát dva identifikační doklady klienta do aplikace a uskutečnit validační platbu 1 Kč z již existujícího účtu klienta v jiné bance,“ vysvětluje Dvořáčková.

Další novinkou bude v roce 2020 silné ověření plateb kartou na internetu, a to buď pomocí push notifikace v mobilní aplikaci (pomocí dotyku, PINu nebo skenu obličeje), případně nebo pomocí ePINu (který si nejprve nastaví v internetovém nebo mobilním bankovnictví a následně při autorizacích plateb kartou na internetu zadá tento ePIN v kombinaci s jednorázovým kódem z SMS zprávy).

Jste na banky?

Zálohu na dovolenou v rakouském penzionu pošlete z účtu bez příplatku. Většina bank v Česku už oznámila klientům, jak se vypořádá s unijním nařízením ohledně výrazného zlevnění europlateb.

Revoluce v posílání eur. Vysoké poplatky končí jako roaming


Nemusíte hned měnit banku. Stačí, když si nový účet u konkurence jenom vyzkoušíte. Víme, kde teď odměnu získáte jednoduše a na co si dát pozor.

Jak si přilepšit před Vánoci: Nové bonusy za vyzkoušení účtu

Banka také oznámila hospodářské výsledky za první tři čtvrtletí roku 2019. Na konci září, tedy téměř přesně k datu svých osmých narozenin, vykázala zisk ve výši 355 milionů korun, což je meziroční nárůst o 36 %. Bilanční suma překročila 60 miliard korun, objem vkladů vzrostl o 14 % na téměř 53 miliard korun, celkový objem úvěrů se meziročně zvýšil o 16 % na 45 miliard korun.

Počet klientů banky stále roste dvouciferným tempem a počátkem listopadu dosáhl 415 tisíc. „Téměř tři čtvrtiny klientů využívají produkty a služby aktivně,“ říká Dvořáčková.

Nejdynamičtěji roste zájem o digitální produkty, především o mobilní bankovnictví. V současné době ho používá každý druhý aktivní klient, což je o polovinu více než před rokem. Klienti také čím dál tím častěji realizují přes mobilní bankovnictví své platby. Zatímco před rokem bylo přes mobilní bankovnictví uskutečněno jen 30 % tuzemských plateb, nyní je to už 55 %.

Equa bank se daří i v oblasti firemního bankovnictví. Ke konci července překonal počet klientů z řad podnikatelů a menších a středních firem hranici 10 tisíc, což v meziročním srovnání představuje nárůst o 11 %.

Klidně nás sledujte! 

Přidejte si Peníze.cz na Twitter nebo Facebook a dozvíte se včas další aktuality a praktické rady.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+5
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 2 komentářů

A tohle už jste četli?

Spořitelna vylepší bankomaty. Myslí i na roztržité klienty

2. 2. 2023 | Olga Skalková

Spořitelna vylepší bankomaty. Myslí i na roztržité klienty

David Novotný má na starost chod celé bankomatové sítě České spořitelny, kterou tvoří více než 1740 strojů. Se svými týmy se stará jak o jejich funkčnost a dostupnost, tak o modernizaci... celý článek

Startuje největší síť bankomatů v Česku. Co na to ostatní banky?

1. 2. 2023 | Olga Skalková | 2 komentáře

Startuje největší síť bankomatů v Česku. Co na to ostatní banky?

Komerční banka a Moneta Money Bank navzájem sdílejí svou síť od loňského června, teď se přidávají Air Bank a UniCredit Bank. Spojení zatím funguje jen pro výběry hotovosti, ne pro vklady.... celý článek

Trinity Bank chystá další pobočky, nový systém i karty

1. 2. 2023 | Petr Kučera | 2 komentáře

Trinity Bank chystá další pobočky, nový systém i karty

Česká Trinity Bank zaznamenala v roce 2022 nejlepší hospodářský výsledek ve své historii. Oznámila, že zisk před zdaněním dosáhne jedné miliardy korun před zdaněním, což je meziroční... celý článek

Spořitelna o víkendu vypne George, pozor na limity

20. 1. 2023 | redakce Peníze.CZ

Spořitelna o víkendu vypne George, pozor na limity

Česká spořitelna dočasně odstaví své internetové a mobilní bankovnictví George a Business 24 včetně potvrzovací aplikace George klíč. Dostupné nebudou od pátečních 23:30 hodin do sobotního... celý článek

Spořitelna mění logo. Bankéři mají pomáhat, ne jen prodávat

6. 1. 2023 | Petr Kučera | 5 komentářů

Spořitelna mění logo. Bankéři mají pomáhat, ne jen prodávat

Česká spořitelna inovuje logo a celkový vizuální styl. Základní barvou bude bílé písmo na modrém podkladu, dosavadní kombinace byla modro-červená. Nová tvář vychází z digitálního bankovnictví... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.