Equa bank spustí Apple Pay, se zpožděním i vkladomaty

| rubrika: Aktuality | 20. 11. 2019 10:47 | 2 komentáře

Equa bank oznámila novinky, které chystá na nejbližší měsíce. Ještě do konce roku 2019 by měla zprovoznit vkladomaty a na začátku příštího roku pak spustit Apple Pay.

Vkladomaty původně banka slibovala na červenec, pak na říjen, nyní mají být do konce letošního roku. „V nejbližších dnech dokončíme instalaci sítě vkladomatů a do konce roku spustíme jejich plný provoz. Jde o moderní vkladomaty založené na japonské technologii OKI, které jsou na českém trhu poměrně unikátní,“ říká Markéta Dvořáčková, mluvčí banky.

Equa bank prostřednictvím svých vkladomatů umožní vklady i výběry v českých korunách, a jako jediná banka na trhu také vklady v eurech a amerických dolarech. V plánu z letošního dubna banka počítala s vkladomatem na centrále v Karlíně a s dalšími patnácti kusy na nejvytíženějších pobočkách.

O zavedení vlastních bankomatů, sloužících zároveň pro vklady, mluvila Equa už na začátku roku 2013, plán ale tehdy zrušila. 

Otevřený vkladomat pro Equa bank.

Na začátku příštího roku chce do ostrého provozu spustit službu Apple Pay. Equa zatím umí jenom Google Pay pro Android a zaostává v tomto směru za většinou konkurenčních bank.

Nejrychlejší mezi bankami není ani v zavádění okamžitých plateb, které teď Equa slibuje na rok 2020 bez bližšího upřesnění (předtím předběžně mluvila o začátku roku).

Na příští rok banka chystá i digitální založení účtu, které bude zcela online. „Nově plně postačí nahrát dva identifikační doklady klienta do aplikace a uskutečnit validační platbu 1 Kč z již existujícího účtu klienta v jiné bance,“ vysvětluje Dvořáčková.

Další novinkou bude v roce 2020 silné ověření plateb kartou na internetu, a to buď pomocí push notifikace v mobilní aplikaci (pomocí dotyku, PINu nebo skenu obličeje), případně nebo pomocí ePINu (který si nejprve nastaví v internetovém nebo mobilním bankovnictví a následně při autorizacích plateb kartou na internetu zadá tento ePIN v kombinaci s jednorázovým kódem z SMS zprávy).

Jste na banky?

Zálohu na dovolenou v rakouském penzionu pošlete z účtu bez příplatku. Většina bank v Česku už oznámila klientům, jak se vypořádá s unijním nařízením ohledně výrazného zlevnění europlateb.

Revoluce v posílání eur. Vysoké poplatky končí jako roaming


Nemusíte hned měnit banku. Stačí, když si nový účet u konkurence jenom vyzkoušíte. Víme, kde teď odměnu získáte jednoduše a na co si dát pozor.

Jak si přilepšit před Vánoci: Nové bonusy za vyzkoušení účtu

Banka také oznámila hospodářské výsledky za první tři čtvrtletí roku 2019. Na konci září, tedy téměř přesně k datu svých osmých narozenin, vykázala zisk ve výši 355 milionů korun, což je meziroční nárůst o 36 %. Bilanční suma překročila 60 miliard korun, objem vkladů vzrostl o 14 % na téměř 53 miliard korun, celkový objem úvěrů se meziročně zvýšil o 16 % na 45 miliard korun.

Počet klientů banky stále roste dvouciferným tempem a počátkem listopadu dosáhl 415 tisíc. „Téměř tři čtvrtiny klientů využívají produkty a služby aktivně,“ říká Dvořáčková.

Nejdynamičtěji roste zájem o digitální produkty, především o mobilní bankovnictví. V současné době ho používá každý druhý aktivní klient, což je o polovinu více než před rokem. Klienti také čím dál tím častěji realizují přes mobilní bankovnictví své platby. Zatímco před rokem bylo přes mobilní bankovnictví uskutečněno jen 30 % tuzemských plateb, nyní je to už 55 %.

Equa bank se daří i v oblasti firemního bankovnictví. Ke konci července překonal počet klientů z řad podnikatelů a menších a středních firem hranici 10 tisíc, což v meziročním srovnání představuje nárůst o 11 %.

Klidně nás sledujte! 

Přidejte si Peníze.cz na Twitter nebo Facebook a dozvíte se včas další aktuality a praktické rady.

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.