Okamžité platby už můžou posílat i klienti Raiffeisenbank

| rubrika: Aktuality | 22. 10. 2019 07:00 aktualizováno 09:15 | 1 komentář

Raiffeisenbank zprovoznila okamžité platby pro všechny své klienty. Můžou je nejenom přijímat, ale i odesílat. Po několikatýdenním testování je novinka běžně dostupná v internetovém i mobilním bankovnictví, zjistil web Peníze.cz.

V systému okamžitých plateb lze převádět koruny mezi tuzemskými účty během několika vteřin, a to i v noci nebo o víkendu. Novinka je u Raiffeisenbank bez příplatku oproti standardním platbám, uživatelům se zároveň nabízí jako výchozí možnost.

Banka oficiálně potvrdila spuštění služby během dopoledne. „Naši klienti nemusí řešit, zda jde o platbu standardní či okamžitou. Pokud transakce splňuje podmínky okamžité platby, tedy je do výše 400 tisíc korun, je v tuzemské měně a je směrována do bank, které už okamžité platby přijímají, je automaticky odeslaná jako okamžitá,“ říká mluvčí Petra Kopecká.

Jako první spustily okamžité platby letos v únoru Air Bank a Česká spořitelna. V dubnu se připojila Creditas, novinka od září funguje i v její mobilní aplikaci Richee. V září přistoupila Komerční banka, v říjnu PPF Banka. Od začátku prosince se přidá Moneta Money Bank, do konce roku i ČSOB.

„Očekáváme, že seznam bank budeme postupně rozšiřovat podle toho, jak se i další banky budou do systému okamžitých plateb zapojovat,“ dodává mluvčí Raiffeisenbank.

Už nás sledujete? 

Přidejte si Peníze.cz na Twitter nebo Facebook a dozvíte se včas další aktuality a praktické rady! 

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.