Max banku nově řídí manažerka z Creditas

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 4. 1. 2023
Max banku nově řídí manažerka z Creditas

Zdroj: Max banka

Novou předsedkyní představenstva Max banky – bývalé Expobank CZ – je od 2. ledna Ivana Pícková. Ve funkci nahrazuje Jana Winklera, který zůstává členem představenstva zodpovědným za útvary provozu a IT.

Ivana PíckováFoto: Max banka

Ivana Pícková

Pícková působí v představenstvu Max banky působí od loňského prosince. Už dříve se podílela na její akvizici skupinou Creditas a na přípravě produktové a obchodní strategie.

Nový majitel Max banky tím prosadil svého zástupce do vedení. Pícková je od srpna 2021 členkou představenstva Banky Creditas a současně je ředitelkou jejího retailového bankovnictví. V Creditas pracuje od roku 2018, dříve vedla odbor řízení projektů a produktů.

„Max banka se bude nadále profilovat jako online banka pro každý den, která bude nabízet srozumitelné produkty pro široké portfolio zákazníků. Konec roku 2022 přinesl bance mnoho nových klientů, což svědčí o jejich důvěře v naši značku. Nyní se zaměříme na implementaci nových služeb a rozšíření nabídky úvěrových produktů,“ říká Pícková.

Na dotaz webu Peníze.cz upřesnila, že počet klientů Max banky na konci roku 2022 dosáhl téměř 30 tisíc. „Od počátku října, kdy proběhl rebranding na Max banku, je to tedy nárůst o více než 80 procent v porovnání s počtem klientů tehdejší Expobank CZ,“ dodává Pícková.

Ivana Pícková má v bankovnictví třicetileté zkušenosti, pracovala na manažerských a řídicích pozicích v předních bankách. Řídila například divizi Back office v eBance, zastávala pozici Head of Operations Transformation Cluster v Raiffeisenbank, vedoucí BPM týmu v České pojišťovně, projektové manažerky v České spořitelně, v PPF bance působila v oblasti managementu platebních služeb.

V Max bance bude Pícková zodpovídat za útvary Corporate & Premium Banking, Retail Banking a Strategic Communication. Dalšími členy představenstva vedle Jana Wiklera zůstávají Martin Provazník (zodpovídá za finance a finanční trhy) a Martin Kubíček (řízení rizik, AML a Compliance).

Creditas se stala vlastníkem Expobank CZ loni v září, od 4. října ji přejmenovala na Max banku. Ta má být čistě retailovou online bankou. Má jedinou pobočku v Praze na Pankráci vedle své centrály, další pobočky neplánuje. Její klienti budou moct postupně využívat i některé služby a pobočky Creditas. Firemní klientela se v budoucnu přesune do Banky Creditas.

Max banka láká hlavně na nadstandardní úročení vkladů, a to nejen na spořicím, ale i běžném účtu. V každodenním bankovnictví zatím za konkurencí zaostává: jako jedna z posledních retailových bank (společně s Trinity) nemá klasickou bankovní aplikaci v mobilu, nenabízí ani okamžité platby nebo bankovní identitu. Vylepšení by ráda představila už letos, stejně jako nové internetové bankovnictví. Na druhou stranu například mezi prvními na trhu umožnila klientům, aby si na kartě zablokovali nevýhodné kurzy DCC.

V roce 2023 plánuje Max banka rozšířit nabídku o spotřebitelské úvěry – zatím se soustředí na jejich refinancování, které nabízí plně online pod značkou Refixo. Chce také přijít s nabídkou nových i refinancovaných hypoték. Naopak skončí s poskytováním úvěrů pro firmy a podnikatele, jejich kompletní obsluha přejde pod Banku Creditas.

Co chystají

Všech čtrnáct bank, které nabízejí služby běžným klientům, přibližuje své plány a očekávání v novém roce.

Co chystá vaše banka v roce 2023. Přijde další velká věc?

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+19
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Co chystá nová Partners Banka? Sázíme na inovace, říká její šéf

27. 1. 2023 | Olga Skalková, Petr Kučera | 4 komentáře

Co chystá nová Partners Banka? Sázíme na inovace, říká její šéf

V Česku by letos měla začít fungovat nová banka. Stojí za ní finanční skupina Partners. O tom, čím chce zaujmout klienty a jaké služby nabídne, jsme si povídali s Markem Ditzem, který... celý článek

Druhá banka stopne všechny platby do Ruska a Běloruska

25. 1. 2023 | Petr Kučera

Druhá banka stopne všechny platby do Ruska a Běloruska

Tuzemská Raiffeisenbank přestane od 15. února provádět odchozí platby do Ruska a Běloruska. Po Monetě je druhou českou bankou, která se k takovému plošnému omezení rozhodla.

Spořitelna o víkendu vypne George, pozor na limity

20. 1. 2023 | redakce Peníze.CZ

Spořitelna o víkendu vypne George, pozor na limity

Česká spořitelna dočasně odstaví své internetové a mobilní bankovnictví George a Business 24 včetně potvrzovací aplikace George klíč. Dostupné nebudou od pátečních 23:30 hodin do sobotního... celý článek

Bezúročná rezerva u kontokorentu v Air Bank končí

18. 1. 2023 | Petr Kučera

Bezúročná rezerva u kontokorentu v Air Bank končí

Air Bank ke konci března zruší možnost bezúročného čerpání kontokorentu do výše 3000 korun. Tu nabízela klientům od srpna 2021.

Ověření přes bankovní identitu už nabízí i UniCredit

16. 1. 2023 | Petr Kučera | 1 komentář

Ověření přes bankovní identitu už nabízí i UniCredit

Možnost přihlášení přes bankovní identitu při online přihlašování k Portálu občana nově nabízí i UniCredit Bank. Služba se bude dále rozšiřovat, oznámila dnes banka.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.