Max banku nově řídí manažerka z Creditas

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 4. 1. 2023
Max banku nově řídí manažerka z Creditas

Zdroj: Max banka

Novou předsedkyní představenstva Max banky – bývalé Expobank CZ – je od 2. ledna Ivana Pícková. Ve funkci nahrazuje Jana Winklera, který zůstává členem představenstva zodpovědným za útvary provozu a IT.

Ivana PíckováFoto: Max banka

Ivana Pícková

Pícková působí v představenstvu Max banky působí od loňského prosince. Už dříve se podílela na její akvizici skupinou Creditas a na přípravě produktové a obchodní strategie.

Nový majitel Max banky tím prosadil svého zástupce do vedení. Pícková je od srpna 2021 členkou představenstva Banky Creditas a současně je ředitelkou jejího retailového bankovnictví. V Creditas pracuje od roku 2018, dříve vedla odbor řízení projektů a produktů.

„Max banka se bude nadále profilovat jako online banka pro každý den, která bude nabízet srozumitelné produkty pro široké portfolio zákazníků. Konec roku 2022 přinesl bance mnoho nových klientů, což svědčí o jejich důvěře v naši značku. Nyní se zaměříme na implementaci nových služeb a rozšíření nabídky úvěrových produktů,“ říká Pícková.

Na dotaz webu Peníze.cz upřesnila, že počet klientů Max banky na konci roku 2022 dosáhl téměř 30 tisíc. „Od počátku října, kdy proběhl rebranding na Max banku, je to tedy nárůst o více než 80 procent v porovnání s počtem klientů tehdejší Expobank CZ,“ dodává Pícková.

Ivana Pícková má v bankovnictví třicetileté zkušenosti, pracovala na manažerských a řídicích pozicích v předních bankách. Řídila například divizi Back office v eBance, zastávala pozici Head of Operations Transformation Cluster v Raiffeisenbank, vedoucí BPM týmu v České pojišťovně, projektové manažerky v České spořitelně, v PPF bance působila v oblasti managementu platebních služeb.

V Max bance bude Pícková zodpovídat za útvary Corporate & Premium Banking, Retail Banking a Strategic Communication. Dalšími členy představenstva vedle Jana Wiklera zůstávají Martin Provazník (zodpovídá za finance a finanční trhy) a Martin Kubíček (řízení rizik, AML a Compliance).

Creditas se stala vlastníkem Expobank CZ loni v září, od 4. října ji přejmenovala na Max banku. Ta má být čistě retailovou online bankou. Má jedinou pobočku v Praze na Pankráci vedle své centrály, další pobočky neplánuje. Její klienti budou moct postupně využívat i některé služby a pobočky Creditas. Firemní klientela se v budoucnu přesune do Banky Creditas.

Max banka láká hlavně na nadstandardní úročení vkladů, a to nejen na spořicím, ale i běžném účtu. V každodenním bankovnictví zatím za konkurencí zaostává: jako jedna z posledních retailových bank (společně s Trinity) nemá klasickou bankovní aplikaci v mobilu, nenabízí ani okamžité platby nebo bankovní identitu. Vylepšení by ráda představila už letos, stejně jako nové internetové bankovnictví. Na druhou stranu například mezi prvními na trhu umožnila klientům, aby si na kartě zablokovali nevýhodné kurzy DCC.

V roce 2023 plánuje Max banka rozšířit nabídku o spotřebitelské úvěry – zatím se soustředí na jejich refinancování, které nabízí plně online pod značkou Refixo. Chce také přijít s nabídkou nových i refinancovaných hypoték. Naopak skončí s poskytováním úvěrů pro firmy a podnikatele, jejich kompletní obsluha přejde pod Banku Creditas.

Co chystají

Všech čtrnáct bank, které nabízejí služby běžným klientům, přibližuje své plány a očekávání v novém roce.

Co chystá vaše banka v roce 2023. Přijde další velká věc?

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Srovnávat se vyplatí

Srovnávat se vyplatí

Kalkulátor.cz je srovnávač, který lidem šetří peníze ve světě energií, pojištění a financí. My počítáme, vy šetříte.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+19
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Daňové přiznání online

A tohle už jste četli?

Z čísla banky volá podvodník. Úřad zpřísní pravidla

23. 2. 2024 | Petr Kučera

Z čísla banky volá podvodník. Úřad zpřísní pravidla

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) přichází s konkrétními návrhy, jak bojovat s novým druhem podvodu. Cílem je omezit takzvaný spoofing – kvůli zneužití telefonního čísla má spotřebitel... celý článek

Třetí největší banka končí s telefonním bankovnictvím

21. 2. 2024 | Kateřina Hovorková, Petr Kučera

Třetí největší banka končí s telefonním bankovnictvím

Klienti Komerční banky už nebudou moct zadávat platební příkazy a využívat další služby přes telefonního bankéře. Už dříve tuto službu zrušily UniCredit Bank a ČSOB.

Kde všude měl účty? Novinka usnadní pátrání po dědictví

20. 2. 2024 | Kateřina Hovorková | 4 komentáře

Kde všude měl účty? Novinka usnadní pátrání po dědictví

Pozůstalí ani notáři zatím nemají k dispozici nástroj, který by našel všechny bankovní účty zemřelého. Aspoň částečné vylepšení má přinést nová platforma, kterou chystají Notářská komora... celý článek

Úroky na spoření klesají. Které banky teď dají nejvíc?

20. 2. 2024 | Petr Kučera | 2 komentáře

Úroky na spoření klesají. Které banky teď dají nejvíc?

Nové porovnání spořicích účtů a termínovaných vkladů.

Čtyři banky hlásí odstávku, o víkendu omezí platby

9. 2. 2024 | Petr Kučera

Čtyři banky hlásí odstávku, o víkendu omezí platby

Česká spořitelna v noci z pátku 9. února na sobotu 10. února dočasně odstaví systém George. V mobilu ani na webu nebude dostupný od páteční 23. hodiny do sobotní osmé hodiny ranní.

Partners Financial Services