ČS ruší poplatky za SEPA platby a výběry u účtů pro mladé

| rubrika: Aktuality | 8. 8. 2019 16:05 | 4 komentáře

Česká spořitelna zrušila u dětského a studentského účtu poplatky za příchozí i odchozí SEPA platby, tedy za převody v eurech v rámci Evropské unie a Evropského hospodářského prostoru.

Studenti zároveň můžou nově bez poplatků vybírat hotovost z bankomatů skupiny Erste v zahraničí – kromě Česka jde o Slovensko, Rakousko, Maďarsko, Rumunsko, Srbsko a Chorvatsko.

Dětský nebo studentský účet od České spořitelny využívá skoro 250 tisíc lidí.

„Věříme, že zrušením poplatků potěšíme zejména studenty, kteří se chystají vyrazit na studijní pobyt do zahraničí. Jejich počet každoročně přibývá,” říká Petr Pluháček, který má na starost nabídku služeb pro mladé klienty.

Do poloviny letošního prosince budou muset spořitelna i další banky snížit poplatky za SEPA převody na úroveň tuzemských. Evropská unie rozhodla, že od 15. prosince nesmí poplatky za zahraniční platby v eurech v rámci EU překročit cenu tuzemských transakcí v národní měně.

Česká spořitelna se podle informací webu Peníze.cz chystá k této změně u běžných účtů (pro dospělé) během podzimu, zřejmě v listopadu. Bez poplatku už SEPA platby nabízejí mBank, Fio a u svého Neo účtu také Expobank. A zatímco u Air Bank vyjde odchozí eurová platba na 25 korun a u Creditas na 50 korun, například ČSOB si účtuje 250 korun, Česká spořitelna a Moneta 220 korun. O trochu levnější bývají příchozí platby.

Kam teď?

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.