ČS ruší poplatky za SEPA platby a výběry u účtů pro mladé

pk | rubrika: Aktuality | 8. 8. 2019 | 4 komentáře

Česká spořitelna zrušila u dětského a studentského účtu poplatky za příchozí i odchozí SEPA platby, tedy za převody v eurech v rámci Evropské unie a Evropského hospodářského prostoru.

Studenti zároveň můžou nově bez poplatků vybírat hotovost z bankomatů skupiny Erste v zahraničí – kromě Česka jde o Slovensko, Rakousko, Maďarsko, Rumunsko, Srbsko a Chorvatsko.

Dětský nebo studentský účet od České spořitelny využívá skoro 250 tisíc lidí.

„Věříme, že zrušením poplatků potěšíme zejména studenty, kteří se chystají vyrazit na studijní pobyt do zahraničí. Jejich počet každoročně přibývá,” říká Petr Pluháček, který má na starost nabídku služeb pro mladé klienty.

Do poloviny letošního prosince budou muset spořitelna i další banky snížit poplatky za SEPA převody na úroveň tuzemských. Evropská unie rozhodla, že od 15. prosince nesmí poplatky za zahraniční platby v eurech v rámci EU překročit cenu tuzemských transakcí v národní měně.

Česká spořitelna se podle informací webu Peníze.cz chystá k této změně u běžných účtů (pro dospělé) během podzimu, zřejmě v listopadu. Bez poplatku už SEPA platby nabízejí mBank, Fio a u svého Neo účtu také Expobank. A zatímco u Air Bank vyjde odchozí eurová platba na 25 korun a u Creditas na 50 korun, například ČSOB si účtuje 250 korun, Česká spořitelna a Moneta 220 korun. O trochu levnější bývají příchozí platby.

Kam teď?

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 4 komentářů

A tohle už jste četli?

Spořitelna vylepší bankomaty. Myslí i na roztržité klienty

2. 2. 2023 | Olga Skalková

Spořitelna vylepší bankomaty. Myslí i na roztržité klienty

David Novotný má na starost chod celé bankomatové sítě České spořitelny, kterou tvoří více než 1740 strojů. Se svými týmy se stará jak o jejich funkčnost a dostupnost, tak o modernizaci... celý článek

Startuje největší síť bankomatů v Česku. Co na to ostatní banky?

1. 2. 2023 | Olga Skalková | 2 komentáře

Startuje největší síť bankomatů v Česku. Co na to ostatní banky?

Komerční banka a Moneta Money Bank navzájem sdílejí svou síť od loňského června, teď se přidávají Air Bank a UniCredit Bank. Spojení zatím funguje jen pro výběry hotovosti, ne pro vklady.... celý článek

Trinity Bank chystá další pobočky, nový systém i karty

1. 2. 2023 | Petr Kučera | 2 komentáře

Trinity Bank chystá další pobočky, nový systém i karty

Česká Trinity Bank zaznamenala v roce 2022 nejlepší hospodářský výsledek ve své historii. Oznámila, že zisk před zdaněním dosáhne jedné miliardy korun před zdaněním, což je meziroční... celý článek

Co chystá nová Partners Banka? Sázíme na inovace, říká její šéf

27. 1. 2023 | Olga Skalková, Petr Kučera | 7 komentářů

Co chystá nová Partners Banka? Sázíme na inovace, říká její šéf

V Česku by letos měla začít fungovat nová banka. Stojí za ní finanční skupina Partners. O tom, čím chce zaujmout klienty a jaké služby nabídne, jsme si povídali s Markem Ditzem, který... celý článek

Druhá banka stopne všechny platby do Ruska a Běloruska

25. 1. 2023 | Petr Kučera

Druhá banka stopne všechny platby do Ruska a Běloruska

Tuzemská Raiffeisenbank přestane od 15. února provádět odchozí platby do Ruska a Běloruska. Po Monetě je druhou českou bankou, která se k takovému plošnému omezení rozhodla.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.