Otevírací doba na Velikonoce. Řetězce zavřou, i když nemusí

Jana Divinová | rubrika: Co se děje | 12. 4. 2022 05:00 aktualizováno 14. 4. 2022 15:30 | 2 komentáře
Jak jsou otevřené velké obchody s potravinami? V pátek, sobotu i neděli nakoupíte normálně. V pondělí bude až na výjimky zavřeno.
Otevírací doba na Velikonoce. Řetězce zavřou, i když nemusí

Zdroj: Shutterstock

Velký pátek letos připadá na 15. dubna, Velikonoční neděle na 17. dubna a Velikonoční pondělí na 18. dubna. Státem uznanými svátky jsou Velký pátek a Velikonoční pondělí.

Zákaz prodeje podle zákona o prodejní době v maloobchodě se týká jen pondělí. Situaci však letos mění nouzový stav, který vláda vyhlásila v souvislosti s vlnou uprchlíků. Během nouzového stavu totiž tento zákaz neplatí.

Velké řetězce s potravinami (ale třeba také IKEA) se přesto rozhodly, že v pondělí dají zaměstnancům volno tak, jako kdyby zákaz prodeje platil. Stejně jako při předchozích nouzových stavech tedy v pondělí dobrovolně nechají obchody zavřené. Výjimkou jsou některé prodejny, pro které by podle zákona platila jiná výjimka: jde o prodejny na železničních či autobusových nádražích a letištích.

Albert

V prodejnách Albert můžete nakoupit v běžné otevírací době na Velký pátek i během víkendu. Na Velikonoční pondělí zůstanou prodejny Albert zavřené, otevřený bude jenom hypermarket v obchodním centru Mercury v Českých Budějovicích u autobusového nádraží. V úterý po Velikonocích se prodejny otevřou opět podle běžné otevírací doby.

Krátkodobá investice do prověřených faktur – výnos až 16 % p.a.

Billa

Na Velký pátek budou všechny obchody Billa otevřené, stejně jako během víkendu. Na Velikonoční pondělí pak bude většina prodejen uzavřena. Výjimkou jsou Billa na pražském ruzyňském letišti a na hlavním vlakovém nádraží v Praze a v Brně, kde si zákazníci nakoupí i během pondělního svátku. Po celé Velikonoce (tedy i v pondělí) zůstanou v provozu také všechny obchody Billa stop&shop na čerpacích stanicích Shell.

Globus

Hypermarkety Globus budou otevřené na Velký pátek od 7 do 21 hodin, v provozu zůstanou i o víkendu. Na Velikonoční pondělí budou všechny prodejny zavřené. Od úterý se vrátí ke standardní prodejní době.

Kaufland

V prodejnách Kaufland můžete nakoupit ve standardní otevírací době na Velký pátek i během víkendu. Na Velikonoční pondělí zůstanou všechny prodejny zavřené. V úterý po Velikonocích se prodejny otevřou opět podle běžné otevírací doby.

Lidl

Prodejny Lidl zůstanou v provozu podle běžné otevírací doby na Velký pátek i o víkendu. Na Velikonoční pondělí budou všechny prodejny bez výjimky zavřené. Od úterý se vrátí ke standardní prodejní době.

Makro

Velkoobchody Makro budou otevřené podle běžné provozní doby na Velký pátek i o víkendu. Na Velikonoční pondělí zůstanou všechny prodejny zavřené. 

Penny

Prodejny Penny zůstanou v provozu podle běžné otevírací doby na Velký pátek i o víkendu. Na Velikonoční pondělí budou všechny prodejny bez výjimky zavřené. V úterý po Velikonocích se otevřou opět podle běžné prodejní doby.

Tesco

Na Velký pátek budou všechny typy obchodů Tesco v provozu podle běžné otevírací doby, stejně jako během víkendu. Pouze hypermarkety s nonstop provozem nebo s otevírací dobou do půlnoci budou v neděli výjimečně zavírat ve 23 hodin. Na Velikonoční pondělí zůstanou prodejny Tesco zavřené. V úterý po Velikonocích se obchody otevřou v sedm ráno. Od středy už pak všechny zase poběží podle standardní otevírací doby.

Čtěte na Peniaze.sk: Prázdniny a svátky na Slovensku

Jana Divinová

Autor článku Jana Divinová

Vystudovala ekonomii a management na Vysoké škole báňské. V redakci NextPage Media působí od podzimu 2021, předtím pracovala v MF Dnes a iDnes.cz. Volný čas tráví nejraději s rodinou a přáteli. Miluje přírodu, cestování a... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+77
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 2 komentářů

A tohle už jste četli?

VZP změní podmínky pro čerpání benefitů z programu prevence

4. 12. 2023 | redakce Peníze.CZ

VZP změní podmínky pro čerpání benefitů z programu prevence

Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) od ledna 2024 sjednocuje podmínky a termíny pro čerpání příspěvků z fondu prevence. Podrobnosti popisuje její mluvčí Viktorie Plívová.

Povinný sběr textilu se blíží. Úřad řekl, jak bude fungovat

4. 12. 2023 | redakce Peníze.CZ

Povinný sběr textilu se blíží. Úřad řekl, jak bude fungovat

Nejpozději do ledna 2025 mají obce povinnost zařídit na svém území třídění a sběr starého textilu. Povinnost zřídit sběrné místo na textil jim ukládá zákon o odpadech, který je účinný... celý článek

Kupní síla klesá už dva roky. Růst mezd nestačí na inflaci

4. 12. 2023 | Petr Kučera

Kupní síla klesá už dva roky. Růst mezd nestačí na inflaci

Průměrná hrubá mzda v letošním třetím čtvrtletí stoupla na 42 658 korun měsíčně. V porovnání se stejným obdobím loňského roku je vyšší o 7,1 % (2810 korun). Oznámil to Český statistický... celý článek

Spočítejte si, jak vám zdraží elektřina. Známe nové ceny za distribuci

30. 11. 2023 | Gabriel Pleska | 3 komentáře

Spočítejte si, jak vám zdraží elektřina. Známe nové ceny za distribuci

Energetický regulační úřad zveřejnil svou část ceny za elektřinu a plyn. Co to udělá s konečnou cenou pro domácnosti? Tady je přehled.

Nový podvod s balíky z e-shopů. Platíte, co jste neobjednali

30. 11. 2023 | Gabriel Pleska | 3 komentáře

Nový podvod s balíky z e-shopů. Platíte, co jste neobjednali

Počet nákupů na internetu každý rok roste. Placení dobírkou je sice na ústupu, ale rozhodně ještě není raritou. A na to spoléhají dobírkoví podvodníci.