Otevírací doba na Velikonoce. Řetězce zavřou, i když nemusí

Jana Divinová | rubrika: Co se děje | 12. 4. 2022 05:00 aktualizováno 14. 4. 2022 15:30 | 2 komentáře
Jak jsou otevřené velké obchody s potravinami? V pátek, sobotu i neděli nakoupíte normálně. V pondělí bude až na výjimky zavřeno.
Otevírací doba na Velikonoce. Řetězce zavřou, i když nemusí

Zdroj: Shutterstock

Velký pátek letos připadá na 15. dubna, Velikonoční neděle na 17. dubna a Velikonoční pondělí na 18. dubna. Státem uznanými svátky jsou Velký pátek a Velikonoční pondělí.

Zákaz prodeje podle zákona o prodejní době v maloobchodě se týká jen pondělí. Situaci však letos mění nouzový stav, který vláda vyhlásila v souvislosti s vlnou uprchlíků. Během nouzového stavu totiž tento zákaz neplatí.

Velké řetězce s potravinami (ale třeba také IKEA) se přesto rozhodly, že v pondělí dají zaměstnancům volno tak, jako kdyby zákaz prodeje platil. Stejně jako při předchozích nouzových stavech tedy v pondělí dobrovolně nechají obchody zavřené. Výjimkou jsou některé prodejny, pro které by podle zákona platila jiná výjimka: jde o prodejny na železničních či autobusových nádražích a letištích.

Albert

V prodejnách Albert můžete nakoupit v běžné otevírací době na Velký pátek i během víkendu. Na Velikonoční pondělí zůstanou prodejny Albert zavřené, otevřený bude jenom hypermarket v obchodním centru Mercury v Českých Budějovicích u autobusového nádraží. V úterý po Velikonocích se prodejny otevřou opět podle běžné otevírací doby.

Billa

Na Velký pátek budou všechny obchody Billa otevřené, stejně jako během víkendu. Na Velikonoční pondělí pak bude většina prodejen uzavřena. Výjimkou jsou Billa na pražském ruzyňském letišti a na hlavním vlakovém nádraží v Praze a v Brně, kde si zákazníci nakoupí i během pondělního svátku. Po celé Velikonoce (tedy i v pondělí) zůstanou v provozu také všechny obchody Billa stop&shop na čerpacích stanicích Shell.

Globus

Hypermarkety Globus budou otevřené na Velký pátek od 7 do 21 hodin, v provozu zůstanou i o víkendu. Na Velikonoční pondělí budou všechny prodejny zavřené. Od úterý se vrátí ke standardní prodejní době.

Kaufland

V prodejnách Kaufland můžete nakoupit ve standardní otevírací době na Velký pátek i během víkendu. Na Velikonoční pondělí zůstanou všechny prodejny zavřené. V úterý po Velikonocích se prodejny otevřou opět podle běžné otevírací doby.

Lidl

Prodejny Lidl zůstanou v provozu podle běžné otevírací doby na Velký pátek i o víkendu. Na Velikonoční pondělí budou všechny prodejny bez výjimky zavřené. Od úterý se vrátí ke standardní prodejní době.

Makro

Velkoobchody Makro budou otevřené podle běžné provozní doby na Velký pátek i o víkendu. Na Velikonoční pondělí zůstanou všechny prodejny zavřené. 

Penny

Prodejny Penny zůstanou v provozu podle běžné otevírací doby na Velký pátek i o víkendu. Na Velikonoční pondělí budou všechny prodejny bez výjimky zavřené. V úterý po Velikonocích se otevřou opět podle běžné prodejní doby.

Tesco

Na Velký pátek budou všechny typy obchodů Tesco v provozu podle běžné otevírací doby, stejně jako během víkendu. Pouze hypermarkety s nonstop provozem nebo s otevírací dobou do půlnoci budou v neděli výjimečně zavírat ve 23 hodin. Na Velikonoční pondělí zůstanou prodejny Tesco zavřené. V úterý po Velikonocích se obchody otevřou v sedm ráno. Od středy už pak všechny zase poběží podle standardní otevírací doby.

Čtěte na Peniaze.sk: Prázdniny a svátky na Slovensku

Jana Divinová

Autor článku Jana Divinová

Vystudovala ekonomii a management na Vysoké škole báňské. V redakci NextPage Media působí od podzimu 2021, předtím pracovala v MF Dnes a iDnes.cz. Volný čas tráví nejraději s rodinou a přáteli. Miluje přírodu, cestování a... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+74
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 2 komentářů
Simplecoin

A tohle už jste četli?

Pojišťovny čekají nové spory. Ústavní soud se zastal klienta

24. 5. 2022 | Jiří Hovorka, Petr Kučera | 1 komentář

Pojišťovny čekají nové spory. Ústavní soud se zastal klienta

Někteří lidé, kteří si před lety sjednali investiční životní pojištění, mají šanci na vrácení víc peněz. Podle Ústavního soudu nemuseli hned od začátku vědět, že je smlouva neplatná.... celý článek

Pamětní dvacetikoruny, bankovka s Gottem... Jakou teď mají cenu?

24. 5. 2022 | Jana Divinová

Pamětní dvacetikoruny, bankovka s Gottem... Jakou teď mají cenu?

Také jste stáli frontu na dvacetikoruny k výročí republiky nebo na bankovku k narozeninám Karla Gotta a doufali, že se časem zhodnotí? Projděte si, za kolik se dají prodat pamětní mince... celý článek

Poslední dovolená s kunou. Takhle vypadají chorvatská eura

18. 5. 2022 | Jana Divinová | 9 komentářů

Poslední dovolená s kunou. Takhle vypadají chorvatská eura

Chorvatsko definitivně schválilo přijetí eura. Vyřešilo i komplikaci s podobou eurové mince.

Podvod v telefonu. Dejte si pozor na falešné SMS

11. 5. 2022 | redakce Peníze.CZ | 13 komentářů

Podvod v telefonu. Dejte si pozor na falešné SMS

Přes SMS a MMS zprávy se v Česku nyní šíří nebezpečný software s názvem Flubot, který cílí na uživatele chytrých telefonů s operačním systémem Android. Upozornila na to Asociace provozovatelů... celý článek

Benzin a nafta mají zlevnit, senát schválil nižší daň

11. 5. 2022 | Jiří Hovorka | 19 komentářů

Benzin a nafta mají zlevnit, senát schválil nižší daň

Spotřební daň na benzin a naftu klesne od začátku června do konce září o 1,50 koruny na litr. Vládní návrh dnes schválili senátoři.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.