Otevírací doba na Velikonoce. Řetězce zavřou, i když nemusí

Jana Divinová | rubrika: Co se děje | 12. 4. 2022 05:00 aktualizováno 14. 4. 2022 15:30 | 2 komentáře
Jak jsou otevřené velké obchody s potravinami? V pátek, sobotu i neděli nakoupíte normálně. V pondělí bude až na výjimky zavřeno.
Otevírací doba na Velikonoce. Řetězce zavřou, i když nemusí

Zdroj: Shutterstock

Velký pátek letos připadá na 15. dubna, Velikonoční neděle na 17. dubna a Velikonoční pondělí na 18. dubna. Státem uznanými svátky jsou Velký pátek a Velikonoční pondělí.

Zákaz prodeje podle zákona o prodejní době v maloobchodě se týká jen pondělí. Situaci však letos mění nouzový stav, který vláda vyhlásila v souvislosti s vlnou uprchlíků. Během nouzového stavu totiž tento zákaz neplatí.

Velké řetězce s potravinami (ale třeba také IKEA) se přesto rozhodly, že v pondělí dají zaměstnancům volno tak, jako kdyby zákaz prodeje platil. Stejně jako při předchozích nouzových stavech tedy v pondělí dobrovolně nechají obchody zavřené. Výjimkou jsou některé prodejny, pro které by podle zákona platila jiná výjimka: jde o prodejny na železničních či autobusových nádražích a letištích.

Albert

V prodejnách Albert můžete nakoupit v běžné otevírací době na Velký pátek i během víkendu. Na Velikonoční pondělí zůstanou prodejny Albert zavřené, otevřený bude jenom hypermarket v obchodním centru Mercury v Českých Budějovicích u autobusového nádraží. V úterý po Velikonocích se prodejny otevřou opět podle běžné otevírací doby.

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Billa

Na Velký pátek budou všechny obchody Billa otevřené, stejně jako během víkendu. Na Velikonoční pondělí pak bude většina prodejen uzavřena. Výjimkou jsou Billa na pražském ruzyňském letišti a na hlavním vlakovém nádraží v Praze a v Brně, kde si zákazníci nakoupí i během pondělního svátku. Po celé Velikonoce (tedy i v pondělí) zůstanou v provozu také všechny obchody Billa stop&shop na čerpacích stanicích Shell.

Globus

Hypermarkety Globus budou otevřené na Velký pátek od 7 do 21 hodin, v provozu zůstanou i o víkendu. Na Velikonoční pondělí budou všechny prodejny zavřené. Od úterý se vrátí ke standardní prodejní době.

Kaufland

V prodejnách Kaufland můžete nakoupit ve standardní otevírací době na Velký pátek i během víkendu. Na Velikonoční pondělí zůstanou všechny prodejny zavřené. V úterý po Velikonocích se prodejny otevřou opět podle běžné otevírací doby.

Lidl

Prodejny Lidl zůstanou v provozu podle běžné otevírací doby na Velký pátek i o víkendu. Na Velikonoční pondělí budou všechny prodejny bez výjimky zavřené. Od úterý se vrátí ke standardní prodejní době.

Makro

Velkoobchody Makro budou otevřené podle běžné provozní doby na Velký pátek i o víkendu. Na Velikonoční pondělí zůstanou všechny prodejny zavřené. 

Penny

Prodejny Penny zůstanou v provozu podle běžné otevírací doby na Velký pátek i o víkendu. Na Velikonoční pondělí budou všechny prodejny bez výjimky zavřené. V úterý po Velikonocích se otevřou opět podle běžné prodejní doby.

Tesco

Na Velký pátek budou všechny typy obchodů Tesco v provozu podle běžné otevírací doby, stejně jako během víkendu. Pouze hypermarkety s nonstop provozem nebo s otevírací dobou do půlnoci budou v neděli výjimečně zavírat ve 23 hodin. Na Velikonoční pondělí zůstanou prodejny Tesco zavřené. V úterý po Velikonocích se obchody otevřou v sedm ráno. Od středy už pak všechny zase poběží podle standardní otevírací doby.

Čtěte na Peniaze.sk: Prázdniny a svátky na Slovensku

Jana Divinová

Autor článku Jana Divinová

Vystudovala ekonomii a management na Vysoké škole báňské. V redakci NextPage Media působí od podzimu 2021, předtím pracovala v MF Dnes a iDnes.cz. Volný čas tráví nejraději s rodinou a přáteli. Miluje přírodu, cestování a... Další články autora.

KREDITNÍ KARTA SMART

KREDITNÍ KARTA SMART

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+77
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 2 komentářů

A tohle už jste četli?

Jak mají otevřeno obchody ve svátek 28. září

26. 9. 2023 | Gabriel Pleska

Jak mají otevřeno obchody ve svátek 28. září

Ve čtvrtek 28. září oslavíme Den české státnosti a připomeneme si zemského patrona svatého Václava. Jaká bude otevírací doba obchodů?

Co nejvíc zdražilo, ale i zlevnilo. Tohle jsou skokani roku

25. 9. 2023 | Gabriel Pleska

Co nejvíc zdražilo, ale i zlevnilo. Tohle jsou skokani roku

Máme tucet špatných a tucet dobrých zpráv. Vybrat vám nedáme. Nejdřív vám ukážeme, které ceny nejvíc vyrostly. Ale vydržte – dozvíte se, i co je lacinější.

Polovina lidí odejde z e-shopu, když nenajde promo kód

22. 9. 2023 | PR text

Polovina lidí odejde z e-shopu, když nenajde promo kód

Slevové kupony jsou dnes nedílnou součástí každodenního života Čechů. Všichni jsme už zažili, že jsme dostali slevu na nákup v obchodě, 50% slevu na příští nákup nebo kupon na další... celý článek

Další možnost nakupovat celou noc. Billa otevírá na benzinkách OMV

21. 9. 2023 | redakce Peníze.CZ

Další možnost nakupovat celou noc. Billa otevírá na benzinkách OMV

Obchodní řetězec Billa a síť čerpacích stanic OMV otevírají první společný obchod na benzince v Praze nedaleko Chuchle na Strakonické ulici. Další tři obchody pod značkou Viva Billa... celý článek

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

20. 9. 2023 | Gabriel Pleska

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku snad i utrhli, protože na rozdíl od nás vidí, jaký poklad v ní držíme. Za zdánlivě obyčejnou desetikorunu... celý článek

Partners Financial Services