Komerční banka vstupuje do Upvestu, sází na crowdfunding

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 8. 7. 2020 | 1 komentář
Komerční banka vstupuje do Upvestu, sází na crowdfunding
David Musil a Petr Volný, zakladatelé a akcionáři Upvestu
Zdroj: Upvest

Komerční banka se stala spoluvlastníkem českého fintech startupu Upvest, který se zaměřuje na online investování do developerských projektů formou crowdfundingu. Komerční banka přes svou dceřinou společnost KB SmartSolutions získala podíl ve výši 18,9 procenta. Cenu transakce společnosti nezveřejnily.

Za dobu své existence Upvest zprostředkoval investice za více než 156 milionů korun. Spolupráci zastřešuje dceřiná společnost Komerční banky -.

„Majetkový vstup do Upvestu představuje první velký krok směřující k naplnění vize Komerční banky a tou je rozvoj spolupráce s inovativními fintechy a start-upy. Naším cílem je, aby banka byla schopna dostat se za hranice pouhého poskytování bankovních služeb. Jednou z částí portfolia, na které se chceme zaměřit, je crowdfundingové financování,“ uvedl David Formánek, člen představenstva Komerční banky.

Srovnejte si to s námi

„Vstup nového významného investora pomůže naší společnosti k ještě rychlejšímu růstu a zlepšování našich služeb. Vždy jsme vše od interních procesů až po komunikaci našich produktů v Upvestu nastavovali tak, abychom kvalitou obstáli nejen před našimi investory, ale právě i před takovou institucí, jako je banka, která má vysoké nároky na formální fungování firem a jejich procesů,“ uvedl David Musil, CEO společnosti Upvest.

Crowdfunding globálně zažívá dynamický růst a Upvest s ním začal před třemi lety. Jeho pomocí si developeři mohou zabezpečit dodatečné finanční zdroje potřebné pro nové stavby. Pro lidi je to zase šance jak investovat od malých částek (od 5000 korun). Upvest u jednotlivých investic slibuje pevný roční výnos okolo 5 až 8 %. Investoři zároveň nesou ve výši svého vkladu rizika, že daný developer nebude úvěr schopen splácet.

Společnost Upvest se od svého založení podílela na 11 projektech, a to převážně v sektoru rezidenčních nemovitostí. Všechny projekty jsou vždy schvalované investiční komisí, která rozhouje o umístění projektů na Upvest.cz. Komerční banka v ní bude mít také svého zástupce.

Upvest má nyní také novou konkurenci. Na trhu začala působit služba CroFungGo, za kterou stojí investiční skupina RN Solutions. Tváří projektu je Vladimír Bezděk, který je jednatelem nové společnosti. Čtěte podrobnosti: Bezděk rozjíždí investiční startup. Láká na výnos z nové výstavby

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Srovnávat se vyplatí

Srovnávat se vyplatí

Kalkulátor.cz je srovnávač, který lidem šetří peníze ve světě energií, pojištění a financí. My počítáme, vy šetříte.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů
Daňové přiznání online

A tohle už jste četli?

Výsledky nemovitostních fondů: Inflaci překonalo šest retailových

27. 2. 2024 | Jan Traxler

Výsledky nemovitostních fondů: Inflaci překonalo šest retailových

Většina retailových nemovitostních fondů loni vydělala kolem pěti až sedmi procent. Nejvyšší zhodnocení zaznamenal Mint I. rezidenční fond, ukazuje porovnání.

ECB si kopla do bitcoinu. Čas nakupovat? Týden v kryptu

24. 2. 2024 | Tomáš Krause

ECB si kopla do bitcoinu. Čas nakupovat? Týden v kryptu

Evropská centrální banka si zkusila kopnout do bitcoinu. Asi jako když se mladistvý intelektuál pokusí nakopnout merunu. Spočítáno: 51% útok na bitcoin se nemůže vyplatit. Nigérie a... celý článek

S DIPem můžete jít do rizika, říká investiční expert

21. 2. 2024 | Hynek Just | 2 komentáře

S DIPem můžete jít do rizika, říká investiční expert

Když za mnou přijde třicetiletý člověk, že si chce založit DIP, doporučím mu akciové fondy. Při takhle dlouhém horizontu se riziko vyplácí. Pokud si bude každý měsíc odkládat čtyři... celý článek

Češi řekli, proč neinvestují. Na prvním místě je strach

20. 2. 2024 | redakce Peníze.CZ | 1 komentář

Češi řekli, proč neinvestují. Na prvním místě je strach

Strach z podvodu a ze ztráty peněz jsou nejčastějšími důvody, proč Češi neinvestují. Až za nimi je nedostatek peněz. Ukázal to průzkum agentury Perfect Crowd na reprezentativním vzorku... celý článek

Bitcoin stojí už přes 50 tisíc. Souboj solany a BNB. Týden v kryptu

17. 2. 2024 | Tomáš Krause | 1 komentář

Bitcoin stojí už přes 50 tisíc. Souboj solany a BNB. Týden v kryptu

Cena bitcoinu letí pořád výš, zkrachovalá Genesis smí prodat aktiva za miliardy, solana a BNB se perou o pozici tržní čtyřky. Únosci počítačů vydělali loni miliardu dolarů v kryptu... celý článek

Partners Financial Services