Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Tajemství modré pyramidy

Tajemství modré pyramidy
Všeobecná stavební spořitelna Komerční banky je společně s Wüstenrot stavební spořitelnou jediným ústavem, který se nesvezl na "vlně" zlevňování úvěrů ze stavebního spoření v závěru letošního roku. Má i přesto svým klientům co nabídnout?
Ten, kdo se rozhodne uzavřít smlouvu o stavebním spoření u Všeobecné stavební spořitelny Komerční banky (profil, názory, koupit), nemusí zvažovat, zda bude chtít spíše zhodnotit své peníze, anebo využít úvěr. K dispozici je mu totiž pouze jeden tarif, modifikovaný do tří variant: rychlé, standardní a pomalé.

"Výhodný" úvěr

Profily stavebních spořitelen

Konec roku se blíží a mnoho z vás se chystá uzavřít smlouvu o stavebním spoření. Rozhodli jsme se pomoci vám s výběrem spořitelny, proto jsme připravili profily všech, které působí na českém trhu. V minulých dílech jsme představili ČMSS a SSČS, dnes vám předkládáme profil Všeobecné stavební spořitelny Komerční banky.

Ať už si ze tří variant zvolíte jakoukoli, ve všech jsou vklady úročeny 3 procenty, což je momentálně v České republice nejvyšší sazba. Stejné úročení v tuto chvíli nabízí také Českomoravská stavební spořitelna (profil, názory, koupit) v tarifu Klasik a Wüstenrot (profil, názory, koupit) stavební spořitelna.
Pokud jde o úvěr, na webových stránkách VSS KB stojí, že si lze půjčit peníze na "výhodný úrok". Spořitelna vám poskytne úvěr za 6 procent, což je ovšem dnes na trhu paradoxně úplně nejvíc. Naopak nejnižší úrokovou sazbu z úvěru nabízí Hypo (profil, názory, koupit), 3,9 procenta, zároveň ovšem zhodnotí vklady pouze 1 procentem. Je tedy možné říct, že nejlepší nabídku z hlediska úvěrů ze stavebního spoření má momentálně SS České spořitelny. Ta totiž vklady úročí 2 procenty a úvěry poskytuje za 4,75 procenta.

Peníze v pohotovosti

Spořitelna pochopitelně nabízí i překlenovací úvěry. Pro jeho získání je třeba mít naspořeno minimálně 20 procent cílové částky. Úroky se pohybují v rozmezí 6,9 až 7,4 procenta, přičemž jejich výše závisí na dosaženém bodovém ohodnocení, tzn. na době splácení, naspořené částce a podobně. Nejnižší úrok na trhu, 4,9 procenta, v současnosti nabízí Raiffeisen stavební spořitelna (profil, názory, koupit).
Zajímavými produkty jsou tzv. Expresní úvěr a Pohotovostní úvěr. Ten první využije klient ve chvíli, kdy peníze potřebuje opravdu rychle. Po podání žádosti by do 10 dnů měla být vypracovaná smlouva a do dalších 8 dnů by spořitelna měla poskytnout peníze. Expresní poplatek je 1 procento z cílové částky, úroková sazba se určuje podle stejných pravidel, jako překlenovací úvěry.
Pohotovostní úvěr je užitečný pro toho, kdo je již ve fázi vážného hledání nemovitosti a úvěr bude potřebovat prakticky ze dne na den. Peníze jsou v "pohotovostním" stavu a ve chvíli, kdy klient tu pravou nemovitost objeví, mohou být vyplaceny už do 14 dnů. I tady se při stanovení úrokové sazby postupuje stejným způsobem jako u překlenovacích úvěrů. U obou úvěrů je nezbytnou podmínkou uzavření smlouvy o stavebním spoření a vložení minimálně 20 procent cílové částky na účet.

POPLATKY
Uzavření smlouvy až 1 % cílové částky
Úhrada za vedení účtu

180,- Kč

Roční výpis z účtu

zdarma

Změna varianty

zdarma

"Nestojí to za nic, přátelé!"

V naší soutěži Best web 2002 hodnocení stavebních spořitelen skončila VSS KB na čtvrtém místě. "Je tak trochu s podivem, že základní specifika stavebního spoření jsou komunikována takhle stručně. Možná to má sloužit jen jako motivační úvod a zbytek informací si sežeň, kliente, kde chceš". Anebo "promiňte, ale nestojí to za nic, přátelé." Toto jsou velmi výstižné citáty, které ve zmiňovaném hodnocení také zazněly, přičemž ten druhý se týká grafického ztvárnění webu. Jinak ovšem můžete internetových stránek VSS KB využít jak při uzavírání smlouvy o stavebním spoření, tak při odeslání žádosti o úvěr.
VSS KB jako jediná stavební spořitelna nemá bezplatnou informační (tzv. zelenou) linku, což jistě není zcela nevýznamná informace. Pro získání informací mohou klienti využít telefonní číslo na klientský servis, to ovšem musíte vyhledat v telefonním seznamu, protože na internetových stránkách ho nenajdete...
Ukazuje se, že Všeobecná stavební spořitelna Komerční banky, která v roce 2001 ovládala 16 procent trhu stavebního spoření (3. místo za ČMSS a SSČS), letos nepřekypuje právě progresivním přístupem. Uvidíme, zda-li svým klientům uchystá nějaké překvapení.

ZÁKLADNÍ ÚDAJE
Pobočky

4 zemská a 21 regionálních ředitelství

Informační a poradenská centra

cca 200 + pobočky a expozitury KB

Akcionáři

BHW Holding, AG (50 %), Komerční banka, a.s. (40 %), Česká pojišťovna, a.s. (10 %)

Počet smluv k 31.12.2001

722 082

Počet smluv k 31.10.2002

788 847

Více si o Všeobecné stavební spořitelně Komerční banky můžete přečíst v názorech našich čtenářů. Znáte nejdůležitější pojmy stavebního spoření? Nezapomeňte, že smlouvu na stavební spoření můžete online uzavřít zde!

Co si myslíte o produktech Všeobecné stavební spořitelny Komerční banky? Může podle vás svými úrokovými sazbami pro úvěr ze stavebního spoření konkurovat ostatním? Jste spokojeni s internetovými stránkami spořitelny? Napište nám své zkušenosti a názory!

  • RSS
  • Kindle
  • Poslat e-mailem
  • Vytisknout

Líbil se vám článek?

+2
Ano
Ne

Diskuze

26. 1. 2003 | 21:44 | Monika

Většinou ale ti co sedí za "těma přepážkama" v kancelářích(a to nemyslím Komerční banky) jsou OSVČ a kanceláře si hradí. Zaměstnanci jsou pouze na centrále nebo na zemských ředitelstvích. Kanceláře fungují kvůli úvěrům a...více

15. 12. 2002 | 17:16 | ach jo

Je to fakt hnusný. Taky se mi stává, že se rozhodnu něco si koupit a přijdu do obchodu. Tam prodavačka, která neovlivnila a neovlivní moje rozhodnutí a já musím v ceně nákupu platit její plat. Ona ty peníze dostane jen za...více

6. 12. 2002 | 14:26 | sysel

Mně na těchto "spořitelnách" nejvíce vadí to, že si přečtu co potřebuji, rozhodnu se pro konkrétní produt=stavební spoření u té které stavební spořitelny toho kterého typu, dojdu na jejich pracoviště a tam NARAZÍM VŽDY NA...více

4. 12. 2002 | 12:56

Mám v rodině čtyři smlouvy.Slyšel jsem cosi o diverzifikaci a proto jsem je " vhodně " rozdělil mezi velkou stavební čtyřku. Buřinka, Liška.... Zkušenosti - všechny jsou stejné,mění se dealeři,noví nic něvědí u jednoho...více

4. 12. 2002 | 7:40 | TGP

Měl jsem tu pochybnou čest se s produkty Modré pyramidy setkat a opravdu musím říct, že jejich jednání nebylo příliš profesionální, spíše naopak. Před půl rokem bych to napsal jinak, ale teď už emoce opadly a když to srovnávám...více

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2018 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK