Co o webu karty AURA soudí porotci Peníze.cz?

Dušan Hradil | 30. 11. 2001
Petr Bednář, Ringier Petr Bednář, Ringier

Web je poměrně hezký, i když graficky nikterak nápaditý. Pokud jde o obsah, našel jsem zde vše, co jsem očekával; je zde i velmi užitečný simulátor splátkového kalendáře. Problém webu je v tom, že je špatně naprogramován. Za prvé prohlížeč při načítání stále hlásí chybu (jen pro info: mám Win 2000, MSIE 5), za druhé je web velmi pomalý a za třetí nefunguje výpočet splátek s pojištěním pro případ ztráty zaměstnání - opět chybová hláška.

Pavel Daniel, Marketing & Media Pavel Daniel, Marketing & Media

Srozumitelná, přehledná a snadno ovladatelná uvodní stránka společnosti Cetelem. Nezdržuje zbytečnými "kytičkami", ale jde přímo na věc. Ten, kdo je registrován, vstoupí přímo do systému, kde získá přehled o dostupných službách, informacích a hodnocení, která jsou přístupná jen po internetu, včetně základních informací o stavu svého účtu. Ti ostatní mají zase možnost "sepsat" smlouvu, aniž by museli vstávat z křesla. Vtipná je i volba která dává informaci o tom, v jakém stádiu se žádost klienta nachází. Z obsahového menu nechybí u Cetelemu nic zásadního, snad jen ... ale to je výtka i ke všem ostatním společnostem ... srovnání nebo porovnání s ostatními možnostmi splácení (spotřebitelský úvěr, půjčka ...). Přestože Cetelem určitě ctí zásady Corpotate Identity manuálu, působil na mě web příliš "světsky", tedy jakýsi barevný svět v hrsti. Výtku bych měl i k jisté absenci odvážnějších nápadů uvnitř webu, kdy formát hlavní nabídky a informací zobrazovaných ve velkém poli uvnitř obrazovky je už trochu archaický. Za úvahu by také stálo změnit velikost písma a vysvětlit uživatelům proč je jedna nabídka "modrá" a jiná "červená. Nicméně web je opravdu srozumitelný i pro naprosté začátečníky, kteří na něm najdou to co k rozhodnutí o pořízení revolvingové karty potřebují.

David Gladiš, Ami Communications David Gladiš, Ami Communications

Tolik jsem se snažil být kritický, ale opravdu mě nenapadá, co bych tomuto dobrému webu vytkl. Hezká grafika, všechny informace podané přehledně a přesvědčivě.

Pavel Janeček, Pioneer Pavel Janeček, Pioneer

Docela zdařile provedený web. Graficky a barevností to není moje káva, ale drží styl celého kartového programu, což je dobře. Nejsem klientem společnosti CETELEM, proto jsem prošel pouze část pro nové klienty. Jednoznačná a rychlá navigace, základní suma vědomostí o kartě na jednom místě, přehledné příklady splátek a možnost simulace nákladů na použití karty AURA, výběr nákupních míst - to jsou všechno kladné body pro tvůrce stránek. Zkusil jsem rovněž začátek registrace. Stránky jsou zřejmě zabezpečeny protokolem https, ale ikona indikující certifikát Verisign kamsi zmizí. Dle mého - daň za použití frames. Připojení do internetu přes Contactel je na velmi dobré úrovni, Netscape server a podložený datový server dobře zvládají požadavky na selekci dat. Celkově dost dobrá dvojka.

Petr Nešpůrek, ARBOmedia Petr Nešpůrek, ARBOmedia

Společnost CETELEM ČR se snaží na svých stránkách prezentujících kartu AURA (profil, názory) sdělit o této kartě snad úplně všechno. Informací je zde opravdu velice mnoho. Řekl bych, že až příliš. Nemyslím si, že by se i potenciální zájemce o tuto kartu chtěl prokousávat takovým rozsáhlým informačním webem. Navíc opět tímto utrpěl samotný celkový design stránek a také poměrně výrazně rychlost načítání stránek. Při pokusu o vyplnění online žádosti o vydání úvěrové karty jsem jednak všeho málem zanechal ihned po tom, co jsem zjistil, že úvěrové podmínky jsou tak dlouhé, že i srolovat mi je zabralo téměř více času, než bych byl ochoten věnovat čtení. Pak když jsem slepě souhlasil, nedostal jsem se dále, neboť systém neuznal mé rodné město!! :( Po návratu z rozepsané žádosti se mi najednou všechny odkazy začaly otevírat v nových oknech. Když "Zpět na úvod" znamená dostat se na úplně novou stránku, kterou jsem dosud neviděl, pro tedy "Zpět"? Použití barev by možná bylo vhodné pro nějaký dětský obchod s hračkami, ale ne pro prezentaci úvěrové karty. Takže zřejmě jediným pozitivem, který jsem na stránkách našel, je rozsáhlost informací o možnostech využití karty.

Mezi porotce patří také také Petr Borovský z Run Interactive, Vladimír Iliev z iStrategie.cz, Jan Rosenauer z Českého rozhlasu, Klára Ujčíková z Aliatelu a Petr Vyhnálek ze společnosti Globus. Jejich hodnocení zde však chybí pro přílišnou zaneprázdněnost.

Už jste někdy surfovali stránkami AURA karty? Nezabloudili jste tam? Pomohly vám stránky v něčem? Svěřte se nám se svými zážitky.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Podílové fondy ztrácejí. Zasáhly je jestřábí centrální banky

6. 10. 2022 | Martin Mašát

Podílové fondy ztrácejí. Zasáhly je jestřábí centrální banky

Vývoj podílových fondů pravidelně hodnotí Martin Mašát, investiční stratég skupiny Partners. Jak viděl trhy v září?

Jedna ku deseti, že přijdete o peníze. Nová studie k dluhopisům

5. 10. 2022 | Jiří Hovorka

Jedna ku deseti, že přijdete o peníze. Nová studie k dluhopisům

Každá desátá firma, která vydala dluhopisy po roce 2013, skončila v insolvenci. V polovině případů je to do tří let od vydání první emise. Ukazuje to nová analýza forenzní společnosti... celý článek

Komerční banka chystá mimořádnou dividendu

4. 10. 2022 | Petr Kučera

Komerční banka chystá mimořádnou dividendu

Akcionáři Komerční banky by ještě před Vánoci – od 22. prosince – mohli dostat další dividendu. Návrh na mimořádnou výplatu nerozděleného zisku zveřejnilo představenstvo banky.

Na pražskou burzu míří specialista na internet věcí

30. 9. 2022 | redakce Peníze.CZ

Na pražskou burzu míří specialista na internet věcí

Česká firma Hardwario, která se zaměřuje na internet věcí (IoT), obdržela souhlas České národní banky k veřejné nabídce akcií (IPO). S akciemi se pak bude obchodovat na Burze cenných... celý článek

Zhodnotit eura je těžší než koruny, ale možnosti jsou

30. 9. 2022 | Dominik Stroukal

Zhodnotit eura je těžší než koruny, ale možnosti jsou

Jak a kam investovat eura, aby to dávalo smysl? Investiční možnosti nabízejí tuzemské i zahraniční banky, ale také fintechové aplikace.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.