Spořitelní penzijní fond bodoval

Spořitelní penzijní fond bodoval
Vojenský penzijní fond už není leadrem trhu. O zhruba pět tisíc klientů ho letos v pololetí předstihl Spořitelní penzijní fond.

Ze sedmnácti penzijních fondů, poskytujících na trhu penzijní připojištění téměř čtvrtině obyvatel České republiky, měl po prvním pololetí tohoto roku nejvíce aktivních účastníků Spořitelní penzijní fond (PFCS), který s 330 tisíci účastníky předstihl Vojenský otevřený penzijní fond (PFVO) (325 tisíc klientů). Následoval Penzijní fond České pojišťovny (PFCP) s 313 tisíci účastníky.

Na dalších pozicích se umístily Českomoravský PF (PFCM) s 308 tisíci klienty, PF Komerční banky (PFKB) s 254 tisíci klienty, Winterthur PF (PFWIN) s 215 tisíci klienty, ING PF (PFING) s 206 tisíci klienty, ABN Amro PF (PFABN) se 189 tisíci klienty, Commercial Union PF (PFVV) se 113 tisíci klienty a Allianz-Živnobanka PF (PFALZB) se 102 tisíci klienty. U žádného ze zbylých sedmi fondů není pojištěno více než dvacet pět tisíc osob. Ve druhém čtvrtletí roku zaznamenaly z těchto fondů největší nárůst účastníků Spořitelní PF - o třináct tisíc klientů, Winterthur PF a ING PF - o jedenáct tisíc klientů a Českomoravský PF - o sedm tisíc klientů. Naopak úbytek pěti tisíc klientů vykázal Commercial Union PF.

Ministerstvo financí vyplatilo za druhé čtvrtletí roku 2001 státní příspěvek 2,370 miliónu účastníků penzijního připojištění. Počet připojištěných osob tak v letošním 1. pololetí stoupl proti konci loňského roku o sedmdesát dva tisíce osob a meziročně o 104 tisíc lidí.

Proč tak prudce přibývají klienti Spořitelnímu fondu? Zhoršila se nabídka a servis fondu Vojenského? Jaký fond považujete za nejlepší vy? A u kterého máte uzavřenou smlouvu? Napište svůj názor!

Srovnávat se vyplatí

Srovnávat se vyplatí

Kalkulátor.cz je srovnávač, který lidem šetří peníze ve světě energií, pojištění a financí. My počítáme, vy šetříte.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

-105
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 6 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

19. 9. 2001 11:50, TGP

Samozřejmě že nesouhlasíte, stejně jako jiní pracovníci SPF. Ale co nějký důkaz, že jde o něco lepšího? Proč si myslíte, že je lepší? Viz také ona poznámka výše o manipulaci s daty, já bych mohl dodat věci o přenášení nákladů na mateřskou banku, aby fond vypadal fiktivně lépe.

Zobrazit celé vlákno

+52
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (6 komentářů) příspěvků.
Daňové přiznání online

A tohle už jste četli?

Výsledky nemovitostních fondů: Inflaci překonalo šest retailových

27. 2. 2024 | Jan Traxler

Výsledky nemovitostních fondů: Inflaci překonalo šest retailových

Většina retailových nemovitostních fondů loni vydělala kolem pěti až sedmi procent. Nejvyšší zhodnocení zaznamenal Mint I. rezidenční fond, ukazuje porovnání.

ECB si kopla do bitcoinu. Čas nakupovat? Týden v kryptu

24. 2. 2024 | Tomáš Krause

ECB si kopla do bitcoinu. Čas nakupovat? Týden v kryptu

Evropská centrální banka si zkusila kopnout do bitcoinu. Asi jako když se mladistvý intelektuál pokusí nakopnout merunu. Spočítáno: 51% útok na bitcoin se nemůže vyplatit. Nigérie a... celý článek

S DIPem můžete jít do rizika, říká investiční expert

21. 2. 2024 | Hynek Just | 2 komentáře

S DIPem můžete jít do rizika, říká investiční expert

Když za mnou přijde třicetiletý člověk, že si chce založit DIP, doporučím mu akciové fondy. Při takhle dlouhém horizontu se riziko vyplácí. Pokud si bude každý měsíc odkládat čtyři... celý článek

Češi řekli, proč neinvestují. Na prvním místě je strach

20. 2. 2024 | redakce Peníze.CZ | 1 komentář

Češi řekli, proč neinvestují. Na prvním místě je strach

Strach z podvodu a ze ztráty peněz jsou nejčastějšími důvody, proč Češi neinvestují. Až za nimi je nedostatek peněz. Ukázal to průzkum agentury Perfect Crowd na reprezentativním vzorku... celý článek

Bitcoin stojí už přes 50 tisíc. Souboj solany a BNB. Týden v kryptu

17. 2. 2024 | Tomáš Krause | 1 komentář

Bitcoin stojí už přes 50 tisíc. Souboj solany a BNB. Týden v kryptu

Cena bitcoinu letí pořád výš, zkrachovalá Genesis smí prodat aktiva za miliardy, solana a BNB se perou o pozici tržní čtyřky. Únosci počítačů vydělali loni miliardu dolarů v kryptu... celý článek

Partners Financial Services