Spořitelní penzijní fond bodoval

Spořitelní penzijní fond bodoval
Vojenský penzijní fond už není leadrem trhu. O zhruba pět tisíc klientů ho letos v pololetí předstihl Spořitelní penzijní fond.

Ze sedmnácti penzijních fondů, poskytujících na trhu penzijní připojištění téměř čtvrtině obyvatel České republiky, měl po prvním pololetí tohoto roku nejvíce aktivních účastníků Spořitelní penzijní fond (PFCS), který s 330 tisíci účastníky předstihl Vojenský otevřený penzijní fond (PFVO) (325 tisíc klientů). Následoval Penzijní fond České pojišťovny (PFCP) s 313 tisíci účastníky.

Na dalších pozicích se umístily Českomoravský PF (PFCM) s 308 tisíci klienty, PF Komerční banky (PFKB) s 254 tisíci klienty, Winterthur PF (PFWIN) s 215 tisíci klienty, ING PF (PFING) s 206 tisíci klienty, ABN Amro PF (PFABN) se 189 tisíci klienty, Commercial Union PF (PFVV) se 113 tisíci klienty a Allianz-Živnobanka PF (PFALZB) se 102 tisíci klienty. U žádného ze zbylých sedmi fondů není pojištěno více než dvacet pět tisíc osob. Ve druhém čtvrtletí roku zaznamenaly z těchto fondů největší nárůst účastníků Spořitelní PF - o třináct tisíc klientů, Winterthur PF a ING PF - o jedenáct tisíc klientů a Českomoravský PF - o sedm tisíc klientů. Naopak úbytek pěti tisíc klientů vykázal Commercial Union PF.

Ministerstvo financí vyplatilo za druhé čtvrtletí roku 2001 státní příspěvek 2,370 miliónu účastníků penzijního připojištění. Počet připojištěných osob tak v letošním 1. pololetí stoupl proti konci loňského roku o sedmdesát dva tisíce osob a meziročně o 104 tisíc lidí.

Proč tak prudce přibývají klienti Spořitelnímu fondu? Zhoršila se nabídka a servis fondu Vojenského? Jaký fond považujete za nejlepší vy? A u kterého máte uzavřenou smlouvu? Napište svůj názor!

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

-105
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 6 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

19. 9. 2001 11:50, TGP

Samozřejmě že nesouhlasíte, stejně jako jiní pracovníci SPF. Ale co nějký důkaz, že jde o něco lepšího? Proč si myslíte, že je lepší? Viz také ona poznámka výše o manipulaci s daty, já bych mohl dodat věci o přenášení nákladů na mateřskou banku, aby fond vypadal fiktivně lépe.

Zobrazit celé vlákno

+52
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (6 komentářů) příspěvků.

A tohle už jste četli?

Podílové fondy za sebou mají dobrý měsíc. Rostly akcie i dluhopisy

15. 8. 2022 | Martin Mašát | 1 komentář

Podílové fondy za sebou mají dobrý měsíc. Rostly akcie i dluhopisy

Vývoj podílových fondů pravidelně hodnotí Martin Mašát, investiční stratég skupiny Partners. Jak viděl trhy v červenci?

KB ovládla Upvest, který láká na investice do developerů

8. 8. 2022 | Jiří Hovorka

KB ovládla Upvest, který láká na investice do developerů

Komerční banka je nově většinovým vlastníkem společnosti Upvest, která propojuje developery a investory. Banka dnes oznámila, že na konci července získala 96% podíl. Detaily transakce... celý článek

Cyrrus má nového generálního ředitele

4. 8. 2022 | Petr Kučera

Cyrrus má nového generálního ředitele

Novým generálním ředitelem společnosti Cyrrus je od začátku srpna Jaroslav Kysela. Čtyřicetiletý manažer přichází z vídeňské Raiffeisen Centrobank AG, kde působil na pozici regionálního... celý článek

Akcie Avastu rostou o 40 %. Fúze míří ke schválení

3. 8. 2022 | Petr Kučera

Akcie Avastu rostou o 40 %. Fúze míří ke schválení

Britský Úřad pro hospodářskou soutěž (CMA) „po důkladném šetření“ předběžně schválil fúzi české antivirové společnosti Avast s americkou softwarovou firmou NortonLifeLock. Informovala... celý článek

Firma WCA, která lákala na zázračné výnosy, přišla o většinu peněz

26. 7. 2022 | Petr Kučera | 16 komentářů

Firma WCA, která lákala na zázračné výnosy, přišla o většinu peněz

Kvůli „souhře hned několika nepředvídatelných faktorů“ hlásí WCA International ztrátu 70 % investovaných peněz. Podaří se ještě nabrat výšku?

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.