Spořitelní penzijní fond bodoval

Spořitelní penzijní fond bodoval
Vojenský penzijní fond už není leadrem trhu. O zhruba pět tisíc klientů ho letos v pololetí předstihl Spořitelní penzijní fond.

Ze sedmnácti penzijních fondů, poskytujících na trhu penzijní připojištění téměř čtvrtině obyvatel České republiky, měl po prvním pololetí tohoto roku nejvíce aktivních účastníků Spořitelní penzijní fond (PFCS), který s 330 tisíci účastníky předstihl Vojenský otevřený penzijní fond (PFVO) (325 tisíc klientů). Následoval Penzijní fond České pojišťovny (PFCP) s 313 tisíci účastníky.

Na dalších pozicích se umístily Českomoravský PF (PFCM) s 308 tisíci klienty, PF Komerční banky (PFKB) s 254 tisíci klienty, Winterthur PF (PFWIN) s 215 tisíci klienty, ING PF (PFING) s 206 tisíci klienty, ABN Amro PF (PFABN) se 189 tisíci klienty, Commercial Union PF (PFVV) se 113 tisíci klienty a Allianz-Živnobanka PF (PFALZB) se 102 tisíci klienty. U žádného ze zbylých sedmi fondů není pojištěno více než dvacet pět tisíc osob. Ve druhém čtvrtletí roku zaznamenaly z těchto fondů největší nárůst účastníků Spořitelní PF - o třináct tisíc klientů, Winterthur PF a ING PF - o jedenáct tisíc klientů a Českomoravský PF - o sedm tisíc klientů. Naopak úbytek pěti tisíc klientů vykázal Commercial Union PF.

Ministerstvo financí vyplatilo za druhé čtvrtletí roku 2001 státní příspěvek 2,370 miliónu účastníků penzijního připojištění. Počet připojištěných osob tak v letošním 1. pololetí stoupl proti konci loňského roku o sedmdesát dva tisíce osob a meziročně o 104 tisíc lidí.

Proč tak prudce přibývají klienti Spořitelnímu fondu? Zhoršila se nabídka a servis fondu Vojenského? Jaký fond považujete za nejlepší vy? A u kterého máte uzavřenou smlouvu? Napište svůj názor!

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

-105
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 6 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

19. 9. 2001 11:50, TGP

Samozřejmě že nesouhlasíte, stejně jako jiní pracovníci SPF. Ale co nějký důkaz, že jde o něco lepšího? Proč si myslíte, že je lepší? Viz také ona poznámka výše o manipulaci s daty, já bych mohl dodat věci o přenášení nákladů na mateřskou banku, aby fond vypadal fiktivně lépe.

Zobrazit celé vlákno

+52
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (6 komentářů) příspěvků.

A tohle už jste četli?

Prodej akcií bez daně dostane strop i po třech letech

21. 11. 2020 | Petr Kučera | 25 komentářů

Prodej akcií bez daně dostane strop i po třech letech

Daňové osvobození fyzických osob při prodeji cenných papírů má být od příštího roku omezeno na 20 milionů korun.

Rekord na dohled. Bitcoinová raketa očima expertů

20. 11. 2020 | Ondřej Tůma | 11 komentářů

Rekord na dohled. Bitcoinová raketa očima expertů

Co stojí za raketovým růstem bitcoinu? Kdy jeho hodnota překoná hranici 20 tisíc dolarů? A co bude pro kryptoměny příští rok klíčové?

Kofola vyplatí dividendu, potvrdila valná hromada

19. 11. 2020 | Petr Kučera

Kofola vyplatí dividendu, potvrdila valná hromada

Společnost Kofola vyplatí dividendu ve výši 13,50 Kč na akcii před zdaněním. To znamená zhruba šest procent z ceny 218 až 225 korun za akci, na níž se pohybovala v posledních týdnech před... celý článek

Bitcoin letí nad 18 tisíc dolarů, blíží se rekordu

18. 11. 2020 | Petr Kučera

Bitcoin letí nad 18 tisíc dolarů, blíží se rekordu

Nejznámější a nejrozšířenější kryptoměna posílila za poslední týden skoro o pětinu. Bitcoin se dnes ráno středoevropského času dostal nad hranici 18 tisíc dolarů, ukazují data webu... celý článek

Síť pizzerií chce vydat akcie na pražské burze

16. 11. 2020 | Petr Kučera

Síť pizzerií chce vydat akcie na pražské burze

Skupina Coloseum, která provozuje síť italských restaurací pod stejným názvem, chystá vstup na pražskou burzu. Na trhu Start plánuje na jaře příštího roku nabídnout až 30 procent akcií. celý článek

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.