Winterthur se stahuje, smlouvy převezme Kooperativa

Winterthur se stahuje, smlouvy převezme Kooperativa
Winterthur se začíná specializovat pouze na životní a úrazové pojištění. Zbytek pojistného kmene převezme číslo dvě tuzemského trhu: pojišťovna Kooperativa.

Pojišťováci Winterthuru mají smůlu. Buď se musí soustředit jen na životní pojištění, nebo musí uzavřít smlouvu s některou s dalších pojišťoven. Nejlogičtější se jeví smlouva s Kooperativou, která neživotní typy pojištění od Winterthuru přebírá. "Bude to pro mě krok k horšímu, pojištění od Winterthuru se díky švýcarskému kapitálu, puncu serióznosti a spolehlivosti prodával velmi dobře. Kooperativa je i přes rakouský kapitál vnímána jako česká pojišťovna a těm lidé tolik nevěří," říká jeden z mnoha prodejců pojištění Winterthuru.

V praxi převzetí probíhá tak, že pojišťovny Winterthur a Kooperativa uzavřely dohodu o spolupráci. Podle ní Kooperativa převezme správu pojistných smluv, které uzavřela pojišťovna Winterthur v oblasti neživotního pojištění. Dohoda se týká převodu přibližně osmdesáti tisíc stávajících smluv včetně eventuálních závazků ze smluv již ukončených. Převod pojistného kmene mezi oběma pojišťovnami podléhá schválení Ministerstva financí. Dohoda obou pojišťovacích ústavů je součástí žádosti o schválení. Obchodní síť pojišťovny Winterthur bude současně zajišťovat prodej produktů neživotního pojištění Kooperativy.

"S ohledem na sociální a demografický vývoj na českém trhu považujeme naši strategickou orientaci na životní pojištění a pojištění osob za krok správným směrem. V kombinaci s penzijními fondy Winterthur tak naši zákazníci získají výhodnou příležitost k cílevědomému zajištění svých dlouhodobých potřeb pod jednou střechou skupiny Winterthur, která patří do rodiny Credit Suisse Group," uvedl Zdeněk Lustig, předseda představenstva a generální ředitel pojišťovny Winterthur. "Pojišťovna Kooperativa patří na českém trhu k nejvýznamnějším a bude našim klientům i naší pojišťovně v oblasti neživotního pojištění spolehlivým partnerem," dodal Lustig.

Pevné usazení Winterthuru v životním pojištění pojištění podporuje i lednový nákup Vojenského penzijního fondu (PFVO). Ten by měl být výhledově sloučen s výrazně menším fondem Winterthur (PFWIN).

Neoficiálním důvodem předání pojistného kmene je malá ziskovost neživotních forem pojištění. V tuzemsku se totiž krade výrazně více než ve Švýcarsku a Winterthur se prý neumí na rizikovějších trzích pohybovat tak úspěšně jako konkurence.

"Velmi nás těší, že renomovaná pojišťovna jako je Winterthur vyjádřila důvěru právě Kooperativě a hodlá na nás převést svůj kmen neživotního pojištění. Je to další důkaz kvality naší firmy a jsme pevně přesvědčeni, že spokojeni budou i klienti," uvedl v oficiálním komuniké předseda představenstva a generální ředitel Kooperativy Vladimír Mráz. Kooperativa je druhou největší pojišťovnou v České republice a patří k nejvýznamnějším pojistitelům v pojištění majetku. Podíl Kooperativy na českém trhu se pohybuje kolem 18 procent. Loňský rok zakončila předepsaným pojistným ve výši bezmála 12 miliard korun.

Je specializace pro Winterthur dobrým řešením? Je převzetí pojistného kmene pro Kooperativu dobrý kšeft? Co si o tom myslíte?

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

-4
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 20 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

19. 7. 2001 22:02, PavelPP

Vážený pane. Asi jste si nevšiml, že nikdo nemluví o sloučení obou společností, ale o dočasné spolupráci, aby mohl Winterthur předat neživotní část...

Zobrazit celé vlákno

+16
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

18. 7. 2001 8:27

A co máte na mysli?

Zobrazit celé vlákno

-7
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (20 komentářů) příspěvků.

A tohle už jste četli?

KB ovládla Upvest, který láká na investice do developerů

8. 8. 2022 | Jiří Hovorka

KB ovládla Upvest, který láká na investice do developerů

Komerční banka je nově většinovým vlastníkem společnosti Upvest, která propojuje developery a investory. Banka dnes oznámila, že na konci července získala 96% podíl. Detaily transakce... celý článek

Cyrrus má nového generálního ředitele

4. 8. 2022 | Petr Kučera

Cyrrus má nového generálního ředitele

Novým generálním ředitelem společnosti Cyrrus je od začátku srpna Jaroslav Kysela. Čtyřicetiletý manažer přichází z vídeňské Raiffeisen Centrobank AG, kde působil na pozici regionálního... celý článek

Akcie Avastu rostou o 40 %. Fúze míří ke schválení

3. 8. 2022 | Petr Kučera

Akcie Avastu rostou o 40 %. Fúze míří ke schválení

Britský Úřad pro hospodářskou soutěž (CMA) „po důkladném šetření“ předběžně schválil fúzi české antivirové společnosti Avast s americkou softwarovou firmou NortonLifeLock. Informovala... celý článek

Firma WCA, která lákala na zázračné výnosy, přišla o většinu peněz

26. 7. 2022 | Petr Kučera | 16 komentářů

Firma WCA, která lákala na zázračné výnosy, přišla o většinu peněz

Kvůli „souhře hned několika nepředvídatelných faktorů“ hlásí WCA International ztrátu 70 % investovaných peněz. Podaří se ještě nabrat výšku?

Peníze nevrátíme, může za to covid. Diamantové dluhopisy v potížích

21. 7. 2022 | Jiří Hovorka | 14 komentářů

Peníze nevrátíme, může za to covid. Diamantové dluhopisy v potížích

Vyrábí diamanty, láká na investice do nich, prodává potravinové doplňky nebo slibuje kousek od Dubaje postavit hotelový komplex za stovky milionů dolarů. Teď má skupina DIC ale problém.... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.