Winterthur se stahuje, smlouvy převezme Kooperativa

Winterthur se stahuje, smlouvy převezme Kooperativa
Winterthur se začíná specializovat pouze na životní a úrazové pojištění. Zbytek pojistného kmene převezme číslo dvě tuzemského trhu: pojišťovna Kooperativa.

Pojišťováci Winterthuru mají smůlu. Buď se musí soustředit jen na životní pojištění, nebo musí uzavřít smlouvu s některou s dalších pojišťoven. Nejlogičtější se jeví smlouva s Kooperativou, která neživotní typy pojištění od Winterthuru přebírá. "Bude to pro mě krok k horšímu, pojištění od Winterthuru se díky švýcarskému kapitálu, puncu serióznosti a spolehlivosti prodával velmi dobře. Kooperativa je i přes rakouský kapitál vnímána jako česká pojišťovna a těm lidé tolik nevěří," říká jeden z mnoha prodejců pojištění Winterthuru.

V praxi převzetí probíhá tak, že pojišťovny Winterthur a Kooperativa uzavřely dohodu o spolupráci. Podle ní Kooperativa převezme správu pojistných smluv, které uzavřela pojišťovna Winterthur v oblasti neživotního pojištění. Dohoda se týká převodu přibližně osmdesáti tisíc stávajících smluv včetně eventuálních závazků ze smluv již ukončených. Převod pojistného kmene mezi oběma pojišťovnami podléhá schválení Ministerstva financí. Dohoda obou pojišťovacích ústavů je součástí žádosti o schválení. Obchodní síť pojišťovny Winterthur bude současně zajišťovat prodej produktů neživotního pojištění Kooperativy.

"S ohledem na sociální a demografický vývoj na českém trhu považujeme naši strategickou orientaci na životní pojištění a pojištění osob za krok správným směrem. V kombinaci s penzijními fondy Winterthur tak naši zákazníci získají výhodnou příležitost k cílevědomému zajištění svých dlouhodobých potřeb pod jednou střechou skupiny Winterthur, která patří do rodiny Credit Suisse Group," uvedl Zdeněk Lustig, předseda představenstva a generální ředitel pojišťovny Winterthur. "Pojišťovna Kooperativa patří na českém trhu k nejvýznamnějším a bude našim klientům i naší pojišťovně v oblasti neživotního pojištění spolehlivým partnerem," dodal Lustig.

Pevné usazení Winterthuru v životním pojištění pojištění podporuje i lednový nákup Vojenského penzijního fondu (PFVO). Ten by měl být výhledově sloučen s výrazně menším fondem Winterthur (PFWIN).

Neoficiálním důvodem předání pojistného kmene je malá ziskovost neživotních forem pojištění. V tuzemsku se totiž krade výrazně více než ve Švýcarsku a Winterthur se prý neumí na rizikovějších trzích pohybovat tak úspěšně jako konkurence.

"Velmi nás těší, že renomovaná pojišťovna jako je Winterthur vyjádřila důvěru právě Kooperativě a hodlá na nás převést svůj kmen neživotního pojištění. Je to další důkaz kvality naší firmy a jsme pevně přesvědčeni, že spokojeni budou i klienti," uvedl v oficiálním komuniké předseda představenstva a generální ředitel Kooperativy Vladimír Mráz. Kooperativa je druhou největší pojišťovnou v České republice a patří k nejvýznamnějším pojistitelům v pojištění majetku. Podíl Kooperativy na českém trhu se pohybuje kolem 18 procent. Loňský rok zakončila předepsaným pojistným ve výši bezmála 12 miliard korun.

Je specializace pro Winterthur dobrým řešením? Je převzetí pojistného kmene pro Kooperativu dobrý kšeft? Co si o tom myslíte?

Líbil se vám článek?

-4
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 20 komentářů

Prodáváte nemovitost?

Prodáváte nemovitost? Využijte profesionální služby realitních makléřů NEXT REALITY.

Mám zájem prodat:

Prodej bytuByt
Prodej domuDům
Prodej pozemkuPozemek
Ostatní prodej nemovitostiJiné
Zpět

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

19. 7. 2001 22:02, PavelPP

Vážený pane. Asi jste si nevšiml, že nikdo nemluví o sloučení obou společností, ale o dočasné spolupráci, aby mohl Winterthur předat neživotní část...

Zobrazit celé vlákno

+16
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

18. 7. 2001 8:27

A co máte na mysli?

Zobrazit celé vlákno

-7
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (20 komentářů) příspěvků.

A tohle už jste četli?

Banka láká na 3 % u spoření. Investice podmínkou

19. 1. 2021 | Jiří Hovorka | 6 komentářů

Banka láká na 3 % u spoření. Investice podmínkou

Komerční banka nabízí spořicí účet, na němž do konce roku 2021 garantuje úrokovou sazbu 3 % ročně. Má to ale dvě podmínky. Mít v KB běžný účet nebo si ho založit. A hlavně: nově s KB investovat... celý článek

Značka Axa v Česku končí, pobočky mají nové logo

19. 1. 2021 | Jiří Hovorka | 2 komentáře

Značka Axa v Česku končí, pobočky mají nové logo

Z českého finančního trhu mizí značka Axa. Všechny pobočky společností, které loni koupila Uniqa, už mají nové logo, tedy Uniqa místo Axa.

Conseq koupil nákupní centrum ve Vysočanech

14. 1. 2021 | Jiří Hovorka

Conseq koupil nákupní centrum ve Vysočanech

Investiční společnost Conseq koupila do svého realitního fondu pražský Retail Park Poděbradská. Pořídila ho od společností KPD Group a Exafin, které nákupní centrum otevřené v květnu... celý článek

Vydělali jste na bitcoinu? Před daní vás nezachrání ani čas

13. 1. 2021 | Jiří Hovorka | 48 komentářů

Vydělali jste na bitcoinu? Před daní vás nezachrání ani čas

Zapomeňte na časový test. Zisk z prodeje bitcoinu a dalších kryptoměn se daní, přestože jste je drželi déle než tři roky. Jak na to? A „vidí“ finanční správa na burzy virtuálních měn? celý článek

Rostou! Divoký rok podílových fondů v číslech

13. 1. 2021 | Martin Mašát | 1 komentář

Rostou! Divoký rok podílových fondů v číslech

Tabulka průměrných výnosů za rok 2020 je celá v zeleném. A kolik vydělaly podílové fondy za posledních pět nebo deset let? Vývoj na akciových i dluhopisových trzích hodnotí Martin Mašát,... celý článek

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.