Winterthur se stahuje, smlouvy převezme Kooperativa

Winterthur se stahuje, smlouvy převezme Kooperativa
Winterthur se začíná specializovat pouze na životní a úrazové pojištění. Zbytek pojistného kmene převezme číslo dvě tuzemského trhu: pojišťovna Kooperativa.

Pojišťováci Winterthuru mají smůlu. Buď se musí soustředit jen na životní pojištění, nebo musí uzavřít smlouvu s některou s dalších pojišťoven. Nejlogičtější se jeví smlouva s Kooperativou, která neživotní typy pojištění od Winterthuru přebírá. "Bude to pro mě krok k horšímu, pojištění od Winterthuru se díky švýcarskému kapitálu, puncu serióznosti a spolehlivosti prodával velmi dobře. Kooperativa je i přes rakouský kapitál vnímána jako česká pojišťovna a těm lidé tolik nevěří," říká jeden z mnoha prodejců pojištění Winterthuru.

V praxi převzetí probíhá tak, že pojišťovny Winterthur a Kooperativa uzavřely dohodu o spolupráci. Podle ní Kooperativa převezme správu pojistných smluv, které uzavřela pojišťovna Winterthur v oblasti neživotního pojištění. Dohoda se týká převodu přibližně osmdesáti tisíc stávajících smluv včetně eventuálních závazků ze smluv již ukončených. Převod pojistného kmene mezi oběma pojišťovnami podléhá schválení Ministerstva financí. Dohoda obou pojišťovacích ústavů je součástí žádosti o schválení. Obchodní síť pojišťovny Winterthur bude současně zajišťovat prodej produktů neživotního pojištění Kooperativy.

"S ohledem na sociální a demografický vývoj na českém trhu považujeme naši strategickou orientaci na životní pojištění a pojištění osob za krok správným směrem. V kombinaci s penzijními fondy Winterthur tak naši zákazníci získají výhodnou příležitost k cílevědomému zajištění svých dlouhodobých potřeb pod jednou střechou skupiny Winterthur, která patří do rodiny Credit Suisse Group," uvedl Zdeněk Lustig, předseda představenstva a generální ředitel pojišťovny Winterthur. "Pojišťovna Kooperativa patří na českém trhu k nejvýznamnějším a bude našim klientům i naší pojišťovně v oblasti neživotního pojištění spolehlivým partnerem," dodal Lustig.

Pevné usazení Winterthuru v životním pojištění pojištění podporuje i lednový nákup Vojenského penzijního fondu (PFVO). Ten by měl být výhledově sloučen s výrazně menším fondem Winterthur (PFWIN).

Neoficiálním důvodem předání pojistného kmene je malá ziskovost neživotních forem pojištění. V tuzemsku se totiž krade výrazně více než ve Švýcarsku a Winterthur se prý neumí na rizikovějších trzích pohybovat tak úspěšně jako konkurence.

"Velmi nás těší, že renomovaná pojišťovna jako je Winterthur vyjádřila důvěru právě Kooperativě a hodlá na nás převést svůj kmen neživotního pojištění. Je to další důkaz kvality naší firmy a jsme pevně přesvědčeni, že spokojeni budou i klienti," uvedl v oficiálním komuniké předseda představenstva a generální ředitel Kooperativy Vladimír Mráz. Kooperativa je druhou největší pojišťovnou v České republice a patří k nejvýznamnějším pojistitelům v pojištění majetku. Podíl Kooperativy na českém trhu se pohybuje kolem 18 procent. Loňský rok zakončila předepsaným pojistným ve výši bezmála 12 miliard korun.

Je specializace pro Winterthur dobrým řešením? Je převzetí pojistného kmene pro Kooperativu dobrý kšeft? Co si o tom myslíte?

KREDITNÍ KARTA SMART

KREDITNÍ KARTA SMART

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

-4
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 20 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

19. 7. 2001 22:02, PavelPP

Vážený pane. Asi jste si nevšiml, že nikdo nemluví o sloučení obou společností, ale o dočasné spolupráci, aby mohl Winterthur předat neživotní část...

Zobrazit celé vlákno

+16
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

18. 7. 2001 8:27

A co máte na mysli?

Zobrazit celé vlákno

-7
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (20 komentářů) příspěvků.

A tohle už jste četli?

Kvalitní umění nemusí stát miliony, říká galerista Kodl

13. 9. 2023 | Matyáš Kodl

Kvalitní umění nemusí stát miliony, říká galerista Kodl

Češi se stále víc zajímají o investice do umění. Přinášejí řadu výhod a jsou dlouhodobě stabilnější než akcie. Sběratelské trendy a investiční potenciál českého umění nastínil Matyáš... celý článek

Dluhopisům se nebývale daří. Nová čísla o podílových fondech

7. 9. 2023 | Martin Mašát

Dluhopisům se nebývale daří. Nová čísla o podílových fondech

Léto bylo ospalé. Akcie v průměru trochu oslabovaly, zato dluhopisy si užívají výnosů, jaké v tomto tisíciletí skoro ještě nezažily. Napjatě se čeká, co přinese září.

ČNB varuje před „investicemi“ se značkou Areass

1. 9. 2023 | redakce Peníze.CZ | 1 komentář

ČNB varuje před „investicemi“ se značkou Areass

Česká národní banka upozorňuje veřejnost, že subjekt vystupující pod názvem Areass či Areass Group nemá žádné povolení k poskytování investičních služeb ani nedisponuje žádným jiným... celý článek

Nemovitostní fondy čeká podprůměrný rok. Známe výsledky za pololetí

1. 9. 2023 | Jan Traxler | 1 komentář

Nemovitostní fondy čeká podprůměrný rok. Známe výsledky za pololetí

Po tučných letech, kdy výnosy realitních fondů investory jen těšily, přicházejí horší roky. Výsledky za první polovinu roku neoslnily. Na inflaci nestačil nikdo, všichni skončili pod... celý článek

Čeští investoři jsou nepoučitelní. V čem chybují nejvíc?

23. 8. 2023 | Vladimír Weiss | 3 komentáře

Čeští investoři jsou nepoučitelní. V čem chybují nejvíc?

Nejčastější chyby investorů shrnuje Vladimír Weiss, finanční poradce z Partners Financial Services.

Partners Financial Services