Sedm pohledů pro Peníze... Zdeňka Fekara

Sedm pohledů pro Peníze... Zdeňka Fekara
Nejdřív se mi zdálo, že se ten minulý týden skoro nic zaznamenáníhodného nedělo. Když jsem dal dohromady všechny novinové výstřižky z minulého týdne, změnil jsem názor.

Konec znárodňování v Česku?

Nejdůležitější zprávou asi je vítězství Markéty Regecové v jejím sporu o právo prodat si svůj vlastní majetek za libovolnou cenu. Koncern Philips, který už na jejích pozemcích vesele staví, tak zřejmě bude muset Regecové zaplatit požadovanou cenu a pak si pofoukat bolístku na úřednících města Hranice na Moravě, kteří si příště rozmyslí, jak uzavírat smlouvy.

Estébáci ve státních službách

Tristní je přiznání šéfa resortu vnitra. Víc než sto bývalých agentů tajné policie pracuje v exponovaných pozicích - a ohání se čistým štítem. Kamarádi jim totiž na počátku lustrací vystavili negativní osvědčení. Co na tom, že nyní ministr Stanislav Gross přikázal prověrku všech již vydaných dokladů? Když už se chyba stala jednou, kdo zaručí, že se nebude opakovat?

Měkké závěry televizního auditu

Cosi shnilého bylo v hospodaření České televize, přiznali auditoři společnosti PricewaterhouseCoopers. Jejich odhalení jsou ale poněkud obecná. Kdosi ze zaměstnanců si před lety údajně přilepšil nákupem kazet a pásků od spřízněných dodavatelů - jenže dneska s tím není možné víc dělat. Dotyčný totiž už na Kavčích horách nepracuje. Některé z uzavřených smluv shledali auditoři nemotivujícími či dokonce podezřelými... není to ale na hloubkový audit trochu slabé zjištění? Nebo to není všechno?

Dostali jsme přidáno

Hrubá mzda za první čtvrtletí letošního roku vzrostla o 9,3 procenta, tedy o 1128 korun na celkových 13 289 korun. S přihlédnutím k inflaci za dané období tak průměrný pracující měl ve svém výplatním sáčku o pět procent více.

Donutí nás dráhy šetřit?

Je zvykem nadávat na České dráhy. Ty se chystají zdražit běžné jízdné až o šedesát procent. Ale - není třeba je tentokrát pochválit? Vyšší ceny se totiž budou týkat zhruba jen tří procent cestujících, kteří užívají služeb železnice jen namátkově jednou dvakrát za rok. Pravidelní klienti se zákaznickou kartou budou cestovat nadále za původní ceny. Není to náznak marketingu?

Obchodní rejstřík s ručením omezeným

Na zápisy do obchodního rejstříku se čeká neuvěřitelně dlouho a tak poslanci Unie svobody navrhují jeho privatizaci. Prý by to mohlo jít rychleji. Hmm, chytrý nápad, ale... Kdy někdo z politiků vyrukuje s nápadem prodat celou republiku? Opravdu stát nedokáže zajistit efektivní fungování sebe sama jinak, než rozprodejem?

Právo nikoliv rudé. Barevné!

Po květnovém vybarvení Lidových novin překvapilo minulý týden barvou i Právo. V zavádění moderního trendu tak předstihlo Mladou frontu Dnes, která se už každým dnem objeví v trafikách rovněž barevná jak papoušek.

Líbí se vám trend barevných novin? Také vám v prvním kvartále zvýšili plat? Měl by se obchodní rejstřík zprivatizovat? Napište nám, co vás v uplynulém týdnu nejvíce zaujalo.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

-12
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 7 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

4. 6. 2001 14:30, Baronlempl

Právo nelze srovnávat s Mladou frontou DNES, která je již v podstatě reklamní tiskovinou, dobré články jsou rozházeny v reklamní záplavě a já již nemám nervy na jejich hledání. Takže si raději přečtu jiné články v Právu, protože je najdu a nemusím se prokousávat nabídkami pitomin.

+5
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (7 komentářů) příspěvků.

A tohle už jste četli?

Skupinové investování jako vhodný nástroj pro složitější období

18. 8. 2022 | Alan Pock

Skupinové investování jako vhodný nástroj pro složitější období

Mnoho lidí přestává v době krize investovat. Hodnota řady aktiv, která se nyní dostávají pod cenu, ale v dlouhodobějším horizontu opět poroste. Navíc stále existují aktiva, která dokážou... celý článek

Podílové fondy za sebou mají dobrý měsíc. Rostly akcie i dluhopisy

15. 8. 2022 | Martin Mašát | 1 komentář

Podílové fondy za sebou mají dobrý měsíc. Rostly akcie i dluhopisy

Vývoj podílových fondů pravidelně hodnotí Martin Mašát, investiční stratég skupiny Partners. Jak viděl trhy v červenci?

KB ovládla Upvest, který láká na investice do developerů

8. 8. 2022 | Jiří Hovorka

KB ovládla Upvest, který láká na investice do developerů

Komerční banka je nově většinovým vlastníkem společnosti Upvest, která propojuje developery a investory. Banka dnes oznámila, že na konci července získala 96% podíl. Detaily transakce... celý článek

Cyrrus má nového generálního ředitele

4. 8. 2022 | Petr Kučera

Cyrrus má nového generálního ředitele

Novým generálním ředitelem společnosti Cyrrus je od začátku srpna Jaroslav Kysela. Čtyřicetiletý manažer přichází z vídeňské Raiffeisen Centrobank AG, kde působil na pozici regionálního... celý článek

Akcie Avastu rostou o 40 %. Fúze míří ke schválení

3. 8. 2022 | Petr Kučera

Akcie Avastu rostou o 40 %. Fúze míří ke schválení

Britský Úřad pro hospodářskou soutěž (CMA) „po důkladném šetření“ předběžně schválil fúzi české antivirové společnosti Avast s americkou softwarovou firmou NortonLifeLock. Informovala... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.