Sedm pohledů pro Peníze... Zdeňka Fekara

Sedm pohledů pro Peníze... Zdeňka Fekara
Nejdřív se mi zdálo, že se ten minulý týden skoro nic zaznamenáníhodného nedělo. Když jsem dal dohromady všechny novinové výstřižky z minulého týdne, změnil jsem názor.

Konec znárodňování v Česku?

Nejdůležitější zprávou asi je vítězství Markéty Regecové v jejím sporu o právo prodat si svůj vlastní majetek za libovolnou cenu. Koncern Philips, který už na jejích pozemcích vesele staví, tak zřejmě bude muset Regecové zaplatit požadovanou cenu a pak si pofoukat bolístku na úřednících města Hranice na Moravě, kteří si příště rozmyslí, jak uzavírat smlouvy.

Estébáci ve státních službách

Tristní je přiznání šéfa resortu vnitra. Víc než sto bývalých agentů tajné policie pracuje v exponovaných pozicích - a ohání se čistým štítem. Kamarádi jim totiž na počátku lustrací vystavili negativní osvědčení. Co na tom, že nyní ministr Stanislav Gross přikázal prověrku všech již vydaných dokladů? Když už se chyba stala jednou, kdo zaručí, že se nebude opakovat?

Měkké závěry televizního auditu

Cosi shnilého bylo v hospodaření České televize, přiznali auditoři společnosti PricewaterhouseCoopers. Jejich odhalení jsou ale poněkud obecná. Kdosi ze zaměstnanců si před lety údajně přilepšil nákupem kazet a pásků od spřízněných dodavatelů - jenže dneska s tím není možné víc dělat. Dotyčný totiž už na Kavčích horách nepracuje. Některé z uzavřených smluv shledali auditoři nemotivujícími či dokonce podezřelými... není to ale na hloubkový audit trochu slabé zjištění? Nebo to není všechno?

Dostali jsme přidáno

Hrubá mzda za první čtvrtletí letošního roku vzrostla o 9,3 procenta, tedy o 1128 korun na celkových 13 289 korun. S přihlédnutím k inflaci za dané období tak průměrný pracující měl ve svém výplatním sáčku o pět procent více.

Donutí nás dráhy šetřit?

Je zvykem nadávat na České dráhy. Ty se chystají zdražit běžné jízdné až o šedesát procent. Ale - není třeba je tentokrát pochválit? Vyšší ceny se totiž budou týkat zhruba jen tří procent cestujících, kteří užívají služeb železnice jen namátkově jednou dvakrát za rok. Pravidelní klienti se zákaznickou kartou budou cestovat nadále za původní ceny. Není to náznak marketingu?

Obchodní rejstřík s ručením omezeným

Na zápisy do obchodního rejstříku se čeká neuvěřitelně dlouho a tak poslanci Unie svobody navrhují jeho privatizaci. Prý by to mohlo jít rychleji. Hmm, chytrý nápad, ale... Kdy někdo z politiků vyrukuje s nápadem prodat celou republiku? Opravdu stát nedokáže zajistit efektivní fungování sebe sama jinak, než rozprodejem?

Právo nikoliv rudé. Barevné!

Po květnovém vybarvení Lidových novin překvapilo minulý týden barvou i Právo. V zavádění moderního trendu tak předstihlo Mladou frontu Dnes, která se už každým dnem objeví v trafikách rovněž barevná jak papoušek.

Líbí se vám trend barevných novin? Také vám v prvním kvartále zvýšili plat? Měl by se obchodní rejstřík zprivatizovat? Napište nám, co vás v uplynulém týdnu nejvíce zaujalo.

Líbil se vám článek?

-12
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 7 komentářů

Chcete prodat svou nemovitost?

Nechte si zpracovat ZDARMA cenovou nabídku!

Stačit nám bude pár základních informací o vašem bytě nebo domě a kontakt.

Cenu zjistíte OBRATEM.

Mám zájem prodat:

Prodej bytuByt
Prodej domuDům
Prodej pozemkuPozemek
Ostatní prodej nemovitostiJiné
Zpět

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

4. 6. 2001 14:30, Baronlempl

Právo nelze srovnávat s Mladou frontou DNES, která je již v podstatě reklamní tiskovinou, dobré články jsou rozházeny v reklamní záplavě a já již nemám nervy na jejich hledání. Takže si raději přečtu jiné články v Právu, protože je najdu a nemusím se prokousávat nabídkami pitomin.

+5
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (7 komentářů) příspěvků.

Získejte Vaše peníze zapomenuté v kuponovce!

Najděte s námi jednoduše všechny Vaše zapomenuté akcie i nároky z kuponovky a získejte za ně snadno a rychle peníze.

Zapomenuté miliardy logo
  • Zapojilo se již více než 100.000 klientů
  • Našli jsme už majetek za půl miliardy korun
  • Průměrný úspěšný klient získal více než 20 tis. Kč
    (¼ klientů získala více jak 100 tis. Kč)
Žádné zbytečné poplatky

Žádné zbytečné poplatky

U nás platíte poplatky jen když najdeme hodnoté akcie nebo pohledávky a vyřešíme vše za vás, jinka neplatíte nic.

Složitosti vyřešíme za Vás

Složitosti vyřešíme za Vás

Kromě akcií dohledáme související pohledávky až za 10 let zpětně, v případě odkupu vše zajistíme za Vás a vy tak nebudete muset do banky nebo vyplňovat složité dotazníky.

Odkup za nejlepší ceny

Odkup za nejlepší ceny

U našich nabídek garantujeme odkup nalezených akcií za nejlepší aktuání ceny na trhu.

A tohle už jste četli?

Přes Investown už lidé investovali 100 milionů

16. 9. 2021 | Petr Kučera | 4 komentáře

Přes Investown už lidé investovali 100 milionů

Start-up Investown.cz hlásí prvních 25 tisíc aktivních uživatelů a investice přesahující 100 milionů korun. Platforma, zaměřená na drobné investice do bytů, zahájila ostrý provoz letos... celý článek

Jedno finanční letadlo padá, jiné právě vzlétá. Nasednete?

14. 9. 2021 | Martin Tománek | 11 komentářů

Jedno finanční letadlo padá, jiné právě vzlétá. Nasednete?

Zatímco někteří piloti dopravních letadel jsou kvůli útlumu letectví stále na neplaceném volnu, piloty finančních letadel pandemie nezasáhla. Tento sektor zažívá dlouhotrvající boom,... celý článek

Jak poznat investiční podvod. Pozor na varovné signály

13. 9. 2021 | Jiří Hovorka | 14 komentářů

Jak poznat investiční podvod. Pozor na varovné signály

Policie obvinila mladého podnikatele z investičního podvodu za 1,5 miliardy korun. Měl přes čtyři tisíce klientů. Čemu byste se měli vyhnout, abyste příště nenaletěli vy?

ČNB už nebude plošně omezovat výši dividend

10. 9. 2021 | Petr Kučera | 2 komentáře

ČNB už nebude plošně omezovat výši dividend

Česká národní banka už v dalším období nebude plošně omezovat výši dividend bank. Doporučuje však zvažovat další výplatu až po oznámení konečných hospodářských výsledků za rok 2021... celý článek

Akciová vakcinace. Tipy na farmaceutické a zdravotnické firmy

9. 9. 2021 | Jaroslav Šura | 1 komentář

Akciová vakcinace. Tipy na farmaceutické a zdravotnické firmy

Akcie technologických společností jedou. Nesázejte na ně ale všechno. Očkujte portfolio proti propadu něčím jiným.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.