Sedm pohledů pro Peníze... Zdeňka Fekara

Sedm pohledů pro Peníze... Zdeňka Fekara
Nejdřív se mi zdálo, že se ten minulý týden skoro nic zaznamenáníhodného nedělo. Když jsem dal dohromady všechny novinové výstřižky z minulého týdne, změnil jsem názor.

Konec znárodňování v Česku?

Nejdůležitější zprávou asi je vítězství Markéty Regecové v jejím sporu o právo prodat si svůj vlastní majetek za libovolnou cenu. Koncern Philips, který už na jejích pozemcích vesele staví, tak zřejmě bude muset Regecové zaplatit požadovanou cenu a pak si pofoukat bolístku na úřednících města Hranice na Moravě, kteří si příště rozmyslí, jak uzavírat smlouvy.

Estébáci ve státních službách

Tristní je přiznání šéfa resortu vnitra. Víc než sto bývalých agentů tajné policie pracuje v exponovaných pozicích - a ohání se čistým štítem. Kamarádi jim totiž na počátku lustrací vystavili negativní osvědčení. Co na tom, že nyní ministr Stanislav Gross přikázal prověrku všech již vydaných dokladů? Když už se chyba stala jednou, kdo zaručí, že se nebude opakovat?

Měkké závěry televizního auditu

Cosi shnilého bylo v hospodaření České televize, přiznali auditoři společnosti PricewaterhouseCoopers. Jejich odhalení jsou ale poněkud obecná. Kdosi ze zaměstnanců si před lety údajně přilepšil nákupem kazet a pásků od spřízněných dodavatelů - jenže dneska s tím není možné víc dělat. Dotyčný totiž už na Kavčích horách nepracuje. Některé z uzavřených smluv shledali auditoři nemotivujícími či dokonce podezřelými... není to ale na hloubkový audit trochu slabé zjištění? Nebo to není všechno?

Dostali jsme přidáno

Hrubá mzda za první čtvrtletí letošního roku vzrostla o 9,3 procenta, tedy o 1128 korun na celkových 13 289 korun. S přihlédnutím k inflaci za dané období tak průměrný pracující měl ve svém výplatním sáčku o pět procent více.

Donutí nás dráhy šetřit?

Je zvykem nadávat na České dráhy. Ty se chystají zdražit běžné jízdné až o šedesát procent. Ale - není třeba je tentokrát pochválit? Vyšší ceny se totiž budou týkat zhruba jen tří procent cestujících, kteří užívají služeb železnice jen namátkově jednou dvakrát za rok. Pravidelní klienti se zákaznickou kartou budou cestovat nadále za původní ceny. Není to náznak marketingu?

Obchodní rejstřík s ručením omezeným

Na zápisy do obchodního rejstříku se čeká neuvěřitelně dlouho a tak poslanci Unie svobody navrhují jeho privatizaci. Prý by to mohlo jít rychleji. Hmm, chytrý nápad, ale... Kdy někdo z politiků vyrukuje s nápadem prodat celou republiku? Opravdu stát nedokáže zajistit efektivní fungování sebe sama jinak, než rozprodejem?

Právo nikoliv rudé. Barevné!

Po květnovém vybarvení Lidových novin překvapilo minulý týden barvou i Právo. V zavádění moderního trendu tak předstihlo Mladou frontu Dnes, která se už každým dnem objeví v trafikách rovněž barevná jak papoušek.

Líbí se vám trend barevných novin? Také vám v prvním kvartále zvýšili plat? Měl by se obchodní rejstřík zprivatizovat? Napište nám, co vás v uplynulém týdnu nejvíce zaujalo.

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

-12
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 7 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

4. 6. 2001 14:30, Baronlempl

Právo nelze srovnávat s Mladou frontou DNES, která je již v podstatě reklamní tiskovinou, dobré články jsou rozházeny v reklamní záplavě a já již nemám nervy na jejich hledání. Takže si raději přečtu jiné články v Právu, protože je najdu a nemusím se prokousávat nabídkami pitomin.

+5
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (7 komentářů) příspěvků.
Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.