Expandia banka mění název

Expandia banka mění název
Nové jméno představí v druhém lednovém týdnu Expandia banka. Její majitel - Česká pojišťovna - tím chce završit odpoutání banky od jejích zakladatelů - skupiny Expandia.

První a doposud stále nejkomplexnější banka specializovaná na přímé bankovnictví zahájila činnost v květnu 1998. Koncem roku 1999 do Expandia banky (profil, názory) vstoupila Česká pojišťovna, vlastnící nyní 99 procent akcií banky. Za dva a půl roku existence získal ústav čtyřicet tisíc klientů, přičemž do konce roku 2003 chtějí v Expandii spravovat plných sto tisíc klientských účtů. Nárůst počtu zákazníků by mělo v tomto roce předcházet rozšíření pobočkové sítě, změna organizační struktury a zdvojnásobení počtu zaměstnanců. Banka chce navíc zvýšit působení z dosavadních pěti na osmnáct měst v republice.

Nové pobočky banky, která vznikla odkoupením bankovní licence Zemské banky Olomouc, budou otevřeny pod jiným jménem a stávající klientská centra změní vývěsní štít již v polovině ledna. Od svého založení Expandia hospodaří se ztrátou. V roce 1998 prodělala 201 milionů korun, o rok později 243 milionů korun. Do černých čísel by se podle aktuálního podnikatelského záměru měla dostat až za tři roky.

Hlavní rozvojové plány Expandia banky:
* investice dvě miliardy korun během tří let
* rozšíření poboček do 18 měst
* zjednodušení a zlevnění ovládání účtu přes internet
* ztrojnásobení počtu klientů na 100 000
* získání tržního podílu v sektoru movitějších fyzických osob na 7 procent
* získání 5 procent trhu malých a středních firem
* rozšíření nabídky produktů ve spolupráci s partnery

Pramen: Expandia banka

Napište svůj tip na nové jméno Expandia banky. Ten, kdo jako první trefí její budoucí název, vyhraje pozvánku na slavnostní večer spojený s křestem nového jména.

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

-4
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 35 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

5. 1. 2001 12:49

Vzhledem k tomu, ze nextbanka.cz je registrovana na Expandia Banka a.s. (viz. www.nic.cz], bude to nextbanka ... Krom toho mi to docela sedi k stavajicimu image spolecnosti.

+11
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

4. 1. 2001 14:53, smutnak

Pro informaci zaregistrovane domeny Expandia bankou:

directbanka.cz, ebanka.cz, ebbanka.cz, ecentrum.cz, ecity.cz, ecommunity.cz, efondy.cz, eforum.cz, efun.cz, egame.cz, einvest.cz, eobchod.cz, epayment.cz, eurekabanka.cz, expandia.cz, expertia.cz, firemniucet.cz, homebanka.cz, nextbanka.cz, osobniucet.cz

Ale treba to neni vsechno :-)

-1
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (35 komentářů) příspěvků.
Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.