Hypotéky znovu zdražují. Přehled sazeb a další novinky

Monika Veselíková | rubrika: Co se děje | 9. 1. 2018
Kdo přesně zdražoval a o kolik? Projděte si přehled změn v oblasti půjček a hypotečních úvěrů za prosinec 2017.
Hypotéky znovu zdražují. Přehled sazeb a další novinky

Některé hypoteční úvěry podražily už během listopadu, další banky se přidaly během prosince. Úrokové sazby ovšem nestoupají nijak závratně, většinou o jednu až dvě desetinky procenta. Během prosince přišla s informací o zvýšení úroků hypotečních úvěrů také Česká spořitelna. Nové sazebníky začaly právě platit. „Situace na hypotečním trhu směřuje k dalšímu zvyšování sazeb centrální bankou. Česká spořitelna proto mírně zvýší hypoteční úrokové sazby o 0,2 procenta,“ komentoval zvýšení mluvčí Filip Hrubý. Nové úrokové sazby hypoték České spořitelny začínají u pětileté fixace na 2,49 procenta, u osmileté fixace na 2,59 procenta, u desetileté fixace na 2,69 procenta a u patnáctileté fixace na 2,89 procenta.

Vyberte si nemovitost

Výběr nemovitosti.
Zdroj: Shutterstock.com

Hledáte dům nebo byt snů a nemůžete nalézt ten pravý? Nebo potřebujete najít pronájem? Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

Reality Peníze.cz

U ostatních bank platí vyšší sazby už od prosince a to následovně:

  • Air Bank: zvedla úrokové sazby hypotečních úvěrů o dvě desetiny procenta. Hypotéku do 1,5 milionu korun pořídíte se sazbou 2,69 procenta, úvěr nad 1,5 milionu korun se sazbou 2,49 procenta. Nové sazby platí pro nové hypotéky i refinancování.
  • Raiffeisenbank: s vyšší nabídkovou sazbou musí od 4. prosince počítat i zájemci o hypotéku u Raiffeisenbank. Úrok u Hypotéky na bydlení (Klasik) nově začíná na 2,29 procentech, Hypotéku na nebytové prostory banka nabízí s úrokem od 2,59 procenta. Předhypoteční úvěr (Klasik Plus) lze sjednat s úrokem od 4,59 procenta a Americkou hypotéku banka nabízí s úročením 3,79 procenta.
  • ČSOB a Era/Poštovní spořitelna: Dráž vyjde hypoteční úvěr i u Československé obchodní banky a Poštovní spořitelny. Od šestého prosince vypadají úrokové sazby následovně: 2,49 procenta u hypotéky s LTV do 80 procent, 3,49 procenta u hypotéky s LTV do 90 procent. Americká hypotéka začíná na úroku 4,79 procenta. V úrokových sazbách do 80 procent je již zahrnutá sleva 0,3 procenta za aktivní využívání platebního účtu – minimálně 5 tisíc korun měsíčně – u ČSOB nebo Ery/Poštovní spořitelny.
  • mBank: začátkem prosince se zdražovalo i u mBank. mHypotéku Light s fixací na 3 roky a LTV do 80 procent nově pořídíte se sazbou 2,09 procenta namísto původních 1,74 procenta. Podražila i hypotéka s pětiletou fixací a LTV do 80 procent – namísto 1,94 procenta teď banka nabídne 2,29 procenta. Uvedené sazby navíc platí pouze při využití slev 0,25 procenta za sjednání pojištění schopnosti splácet od mBank a slevu půl procenta za obrat na účtu mKonto minimálně 15 tisíc korun měsíčně.
  • Equabank: zvedla úrokovou sazbu plošně pro účelové úvěry s fixací na tři roky a pět let z 1,99 procenta na 2,29 procenta. Stejné sazby platí i při refinancování.
  • Wüstenrot: u hypoteční banky Wüstenrot zlevnily hypotéky s LTV od 80 do 90 procent odhadní ceny nemovitosti a fixací na jeden či dva roky s garantovanou úrokovou sazbou – z původních 2,64 procenta na 2,44 procenta. Dráž – o jednu desetinku procenta, naopak vyjde hypotéka s LTV do 80 procent a tříletou, pětiletou a sedmiletou fixací. Konkrétní sazby se odvíjí od výše úvěrů – projít si je můžete zde.
  • UniCredit Bank: zvýšila sazby plošně o jednu desetinu procenta. Hypoteční úvěr s fixací na pět let nebo sedm let a LTV do 80 nově nabídne úrok 2,59 procenta namísto 2,49 procenta. Kdo by chtěl sazbu fixovat na deset let, musí počítat s úrokem 2,69 procenta (původně 2,59 procenta).
  • Stavební spořitelna České spořitelny: dražší Hypoúvěr – úrokové sazby u Hypoúvěru zvedla také stavební spořitelna Buřinka. Nově dělá nabídková sazba úvěru s fixací na šest let a LTV do 80 procent 2,25 procenta namísto původních dvou procent. U tříleté fixace je úrok 2,4 procenta a u fixace na deset let 2,5 procenta.

Jedna drobná změna nastala i u spotřebitelských půjček:

  • Wüstenrot: nižší doba splatnosti – spořitelna snížila maximální dobu splatnosti překlenovacího úvěru Půjčka ProBydlení Expres – nově dělá osm let namísto deseti.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+3
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Nemovitosti ještě zdražovaly, ale obrat už je tu. Nová čísla

16. 11. 2022 | Jiří Hovorka

Nemovitosti ještě zdražovaly, ale obrat už je tu. Nová čísla

Prudký meziroční růst cen nemovitostí v Česku pokračoval i v letošním třetím čtvrtletí. Tempo zdražování ale kleslo. A u bytů a rodinných domů už je vidět cenová stagnace – důsledek... celý článek

Hypotéky jsou zase dražší, skončily akce

9. 11. 2022 | Jiří Hovorka

Hypotéky jsou zase dražší, skončily akce

Průměrný úrok u nových hypoték, které teď nabízejí tuzemské banky, na začátku listopadu po dvou měsících mírného poklesu opět stoupl. Ukazuje to statistika Fincentrum Hypoindex, která... celý článek

Úrokové sazby nezměníme, rozhodla ČNB. Dál chce bránit korunu

3. 11. 2022 | Petr Kučera | 1 komentář

Úrokové sazby nezměníme, rozhodla ČNB. Dál chce bránit korunu

Bankovní rada České národní banky na svém dnešním jednání ponechala úrokové sazby na stávající úrovni. Dvoutýdenní repo sazba tak zůstává na 7 %, diskontní sazba na 6 % a lombardní... celý článek

Vysoký úrok jen na rok? Krátké fixace jsou teď nejdražší

27. 10. 2022 | Olga Skalková

Vysoký úrok jen na rok? Krátké fixace jsou teď nejdražší

Úroky u hypoték jsou rekordně vysoké. Sázka na kratší fixace vypadá logicky. Inflace vrcholí, říká se. Až se bouře přežene, budou úroky klesat. Za jednoleté fixace se ale připlácí.

Máte starší stavebko? Je to poklad, když chcete půjčit na bydlení

25. 10. 2022 | Petr Kielar | 1 komentář

Máte starší stavebko? Je to poklad, když chcete půjčit na bydlení

Třetina českých domácností může dosáhnout na výhodný úvěr ze stavebního spoření. Úrokové sazby u smluv sjednaných před rokem 2022 začínají na 2,99 % a končí (ano, končí!) na 4,50 %. celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.