Fio banka - Fio hypotéka

Poslední aktualizace: 1. 4. 2021

Základní údaje

PoskytovatelFio banka
Typ produktuhypoteční úvěr
Min. objem úvěru300 tis. Kč
Max. objem úvěru10 mil. Kč; max. 85% hodnoty nemovitosti
Doba splatnosti5 - 30 let

Poplatky

Poskytnutí / schválení hypotékyzdarma
Správa / vedení hypotečního úvěruzdarma

Úrokové sazby

ObdobíOd (Kč)Do (Kč)Úrok (% p.a.)Typ úroku
1 rok300 000999 9991,78fixní
1 rok1 000 00010 000 0001,68fixní
3 roky300 000999 9991,88fixní
3 roky1 000 00010 000 0001,78fixní
5 let300 000999 9991,88fixní
5 let1 000 00010 000 0001,78fixní

Sankce

Předčasné splacení v částečné výši - max. do výše úroků, které by klient zaplatil bance za období od provedení mimořádné splátky do konce období platnosti úrokové sazby (refinancování úvěru s pevnou úrokovou sazbou)
- zdarma (ostatní případy)
Předčasné splacení v plné výši - max. do výše úroků, které by klient zaplatil bance za období od provedení mimořádné splátky do konce období platnosti úrokové sazby (refinancování úvěru s pevnou úrokovou sazbou)
- zdarma (ostatní případy)
Změna smluvní dokumentace ze strany klienta - zdarma - změna osobních údajů
- zdarma - změna splátkového kalendáře při mimořádné splátce
- 4 000 Kč - navýšení hypotečního úvěru
- 4 000 Kč - dodatečně sjednaná výměna nemovitosti v zajištění
- 1 500 Kč - libovolná jiná výše neuvedená změna smlouvy
- 1500
Změna objemu hypotéky ze strany klienta4 000 Kč - navýšení hypotečního úvěru
Upomínka / oznámení banky - neplnění podmínek úvěrové smlouvy - 1. upomínka - 100 Kč včetně DPH
- 2. a další upomínka - 500 Kč včetně DPH
Úroková sazba za prodlení se splácením úvěruúrok z prodlení 0,12 % denně z dlužné částky

Porovnejte si nabídky, vyberte tu nejvýhodnější a ušetřete.

Potřebujete poradit? Porovnejte si, kolik ušetříte sjednáním hypotéky na Peníze.cz.

Fio banka - Fio hypotéka - Diskuze

18. 1. 2021 23:41 | Petr

Děkujeme pane Doubku za alespoň jedinou kladnou recenzi,kterou jste si musel napsat sám...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 10. 2020 18:50 | Jaja

Já řešil hypo od Fia v Pardubicích u Ing. Doubka, vše zařízeno během cca 2-3 týdnů naprosto bez problémů. Offset funguje a nikdo ho neruší. Za mě spokojenost a Fio doporučuju, je tu velká úspora.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 3. 2019 8:06 | Ivo

Velmi špatný přístup - na první schůzce slíbí hladký průběh, poté dovolat se nelze, 14 dní nekomunikují, neustálé protahování rozhodnutí o refinancování vyvrcholilo tím, že musím podat novou žádost s horší sazbbou. Maximálně nekorektní chování.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 1. 2019 17:05 | Karel

Také jsem vyhodil 5000 za odhad, smlouvu jsem četl asi 14 dnů. Raději jsem zůstal staré banky, tu jejich smlouvu psal samotný lucifer. Samé pokuty za všechno, arogantní jednání, reakce na mail nebo telefon nulová. Podle jejich reakcí jsem k podpisu smlouvy nepřistoupil, moc to smrdelo nějaký pokutami. Raději platím o 800 víc u stávající banky. Píšou že hypotéku lze kdykoliv splatit, ale ve smlouvě tato možnost neni, jen velký popis o pokutě za případné splácení.Asi vydělávají na pokutách než na uroku. Fio a peníze jsou pryč je
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 9. 2018 10:14 | Lore

Nezbývá, než se připojit k veskrze negativním komentářům.
Letos v únoru jsem s cca 3 měsíčním předstihem začal plánovat refinancování stávající hypo. Jelikož jsem měl velkou část jistiny již i naspořenou (a tudíž mi bylo líto nadále platit úroky), ale chtěl jsem mít i nadále rezervu v podobě likvidní hotovosti, pátral jsem po bankách nabízejících offsetovou hypo. Raiffka („Hypo se zápočtem úspor“) – odmítli mě, protože mám příjem v zahraničí, nikoli ČR (Německo, atest. lékař, smlouva na dobu neurčitou), to samé Air Bank („Chytrá rezerva“ - tam navíc tato rezerva přechází po dobu hypo do držby=vlastnictví bankou!). Zcela bezproblémové dosavadní splácení 2,5 roku a čistý příjem přepočtený na CZK zhruba 10x převyšující měsíční splátku nebyl dostatečně přesvědčivým argumentem. Inu, naději skýtala česká Fio banka, kde nabízeli offsetovou hypo, solidní úrok, žádné poplatky za sjednání (kromě nutnosti poplatku odhadci za aktuální ocenění předmětu zástavy) a deklarovanou flexibilitu (např. možnost kdykoliv bez poplatku splatit celou jistinu). No nabídka, která se neodmítá. Leč realita byla odlišná. Prvním varovným signálem byla hned na počátku nemožnost se dovolat do centra hypoték v ulici V Celnici. Jediná možnost byla po emailu, kde jsem do druhého dne obdržel odpověď, že schůzku je možno realizovat nejdříve za týden. Bohužel v tomto duchu probíhalo jednání až do hořkého konce o pár měsíců později... Vybavení poboček jako takové (nejlacinější dřevotřískový nábytek, sešmajdané potahy na židlích, které jako by pocházely z vyřazeného inventáře nějaké základní školy..) by mi vůbec nevadilo - naopak, měl jsem za to, že banka ušetřené peníze investuje na důležitějších místech (např. ona zmíněná relativně nízká úroková sazba). Co mě ale naprosto znechutilo a též motivovalo k sepsání tohoto komentáře, je přístup personálu. Telefonický kontakt de facto nemožný, vše jen po emailu, dotazy ohledně podrobností smlouvy, dojednávání podmínek apod. zůstávaly téměř bez odezvy, popř. s neuvěřitelnými latencemi (1-2 týdny), slíbené termíny pro různé úkony (opravy zjevných chyb v návrzích smluv apod.) opakovaně nedodrženy. Jediný způsob jak konzultovat telefonicky bylo "vynutit" si kontakt přes reklamační oddělení. Poslední kapkou ovšem bylo (bohužel skutečně až poslední, chybou bylo si nepřečíst hned po první schůzce) detailní pročtení úvěrové smlouvy, resp. VOP - tam zcela černé na bílém stojí ujednání, že offset (Hypospořící konto) má banka KDYKOLIV bez udání důvodu právo zrušit a tedy "překlopit" offset do klasické hypotéky. V marketingových materiálech deklarovaná možnost hypo kdykoliv bez sankcí splatit na druhou stranu nikde smluvně stanovená není - tedy alespoň jsem nikde neobjevil a na můj dotaz na konkrétní paragraf příslušný pracovník pouze lakonicky pokrčil rameny a utrousil, že "to tam je".
S velice hořkým pocitem, že jsem ztratil 3 měsíce života, poplatek bezmála 4000,- za vypracování odhadu, jsem však nutně dospěl k závěru, že podepsat smlouvu s takto se chovajícím poskytovatelem služeb by bylo za hranou bláznovství. Nemohl jsem se též zbavit dojmu, že skutečnou strategií banky je něco jiného, než „klasicky“ vydělávat tak, jak to dělají „běžné“ banky. Jakoby spíše od začátku bylo cílem nějak nachytat klienty (proto ta naprostá neochota komunikovat, transparentně sjednávat podmínky smlouvy apod.) a pak následně vymáhat sankce...
Zůstal jsem tedy u původní banky a zbývající jistinu jsem splatil z cca 80% v rámci refixace a jako likvidní rezervu mám nyní k dispozici několik kontokorentních produktů, což pro mé potřeby postačuje. Flexibilní, nenáročné, přijatelné.
Můj postřeh na závěr: bance (resp. jakýkoliv subjekt), která s vámi už od počátku jedná laxně, nekompetentně, neochotně, neprofesionálně - je nejlépe se obloukem vyhnout ihned, jakmile takový její přístup zpozorujete...
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 11. 2017 15:28 | Frana Busik

Mohu potvrdit otřesný přístup, telefonicky se dovolat na Senovážné nám. je prakticky nemožné a mně se to nakonec nepovedlo ani po dvou týdnech. Nereagují ani na maily, při osobní navštěvě jsou schopní slíbit podmínky, které nejsou reálné.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 10. 2016 23:19 | martin

Je to tak, banka může v podstatě kdykoliv měnit úrokovou sazbu, fixaci a kdo má offsetovou hypotéku, tak taky kdykoliv vypovědět "hypospořící" účet nebo-li offset! Hrůza, nejdu do toho!!!
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 9. 2015 10:11 | Martin

Hypotéku od FIO banky může podepsat jen retardovaný idiot, ve smlouvě jsem mněl pokutu 1% z půjčené částky za cokoliv. Pokud by manželka otěhotněla tak mohla banka požadovat zešpatnění hypotéky, banka může podle VOP kdykoliv změnit dobu fixace a výši urokové sazby. Tady si dovolim citovat VOP Fio banky: Smluvní strany se dále dohodly, že Banka je oprávněna jednostranně změnit Klientovi typ Úrokové sazby zejména pokud by podle názoru Banky stávajícím nastavením Úrokové sazby mohlo dojít ke zhoršení platební schopnosti Klienta. Provedení jednostranné změny typu Úrokové sazby podle předchozí věty, oznámí Banka Klientovi Oznámením, ve kterém uvede zejména důvody, které Banku ke změně sazby vedly, novou výši Úrokové sazby a její typ, popř. složky ze kterých se skládá, novou výši Splátky a též období platnosti nové Úrokové sazby, to vše tak aby byla dodržena původně sjednaná doba splatnosti Úvěru. 6. Pokud má Banka podle ostatních ustanovení těchto Obchodních podmínek nebo Smlouvy stanovit novou dobu platnosti Pevné úrokové sazby nebo Marže, stanovuje Banka též i novou výši Pevné úrokové sazby nebo Marže pro toto období.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 4. 2013 17:00 | Honza Blažek

Hypotéku u Fia mohu jen nedoporučit. Zažádal jsem o úvěr cca 60% ceny nemovitosti. Na internetu uvádějí, že odhad může být v takovém případě od libovolného (nejen smluvního) odhadce ovšem již neuvádějí, že tento odhad nemusí akceptovat (DLE OBCHODNÍCH PODMÍNEK). Všechny dokumenty pro schválení hypotéky jsem předal a čekal na ověření bonity.
Chyba se stala, když jsem bance předal kopii smlouvy o smlouvě budoucí kupní, kde byl termín, kdy se má kupní smlouva podepsat. Banka ani po termínu podpisu nepředložila smlouvy, abych si je vůbec mohl přečíst a to jsem pobočku navštěvoval jednou až dvakrát týdně a urgoval je o smlouvy. Dostalo se mi pouze šablon. Nelenil jsem a alespoň šablony jsem připomínkoval připomínkoval avšak týden po termínu pro podpis kupní smlouvy jsem se dozvěděl, že: "S definitivní platností bylo rozhodnuto, že Vámi požadovaným změnám Obchodních podmínek nebude vyhověno." Kvůli téhle větičce jsem čekal já i prodávající 45 dnů. Pokud tedy máte silné nervy a hodně času, klidně je zkuste, ale férové jednání s nimi není (nehledě na naprosto šikanózní obchodní podmínky).
+15
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazeno všech 9 komentářů

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Články o hypotékách

Každý čtvrtý Čech vůbec nechrání úspory před inflací

Každý čtvrtý Čech vůbec nechrání úspory před inflací

Čtvrtina Čechů se vůbec nesnaží chránit své úspory před inflací. Za nejvhodnější způsob...více

Raiffka může převzít retailové klienty ING, souhlasí úřad

Raiffka může převzít retailové klienty ING, souhlasí úřad

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil spojení Raiffeisenbank a části ING Bank....více

Investice pro začátečníky. Kam s penězi, když už vás štve spoření v bance

Investice pro začátečníky. Kam s penězi, když už vás štve spoření v bance

Jak zhodnotit úspory, které vám na bankovních vkladech požírá inflace? Zkuste se naučit...více

Interaktivní grafiky

Průvodce výpisem z katastru nemovitostí

Průvodce výpisem z katastru nemovitostí

Vyznat se ve výpisu z katastru nemovitostí je často složité. Připravili jsme průvodce, který vám pomůže se zorientovat v jeho jednotlivých částech.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.