Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Fio banka - Fio hypotéka

Poslední aktualizace: 01.08.2018

Základní údaje

PoskytovatelFio banka
Typ produktuhypoteční úvěr
Min. objem úvěru300 tis. Kč
Max. objem úvěru10 mil. Kč; max. 85% hodnoty nemovitosti
Doba splatnosti5 - 30 let

Poplatky

Poskytnutí / schválení hypotékyzdarma
Správa / vedení hypotečního úvěruzdarma

Úrokové sazby

ObdobíOd (Kč)Do (Kč)Úrok (% p.a.)Typ úroku
1 rok300 000999 9991,68fixní
1 rok1 000 00010 000 0001,68fixní
3 roky300 000999 9991,88fixní
3 roky1 000 00010 000 0001,88fixní
5 let300 000999 9992,28fixní
5 let1 000 00010 000 0002,28fixní

Sankce

Předčasné splacení v částečné výši - max. do výše úroků, které by klient zaplatil bance za období od provedení mimořádné splátky do konce období platnosti úrokové sazby (refinancování úvěru s pevnou úrokovou sazbou)
- zdarma (ostatní případy)
Předčasné splacení v plné výši - max. do výše úroků, které by klient zaplatil bance za období od provedení mimořádné splátky do konce období platnosti úrokové sazby (refinancování úvěru s pevnou úrokovou sazbou)
- zdarma (ostatní případy)
Změna smluvní dokumentace ze strany klienta - zdarma - změna osobních údajů
- zdarma - změna splátkového kalendáře při mimořádné splátce
- 4 000 Kč - navýšení hypotečního úvěru
- 4 000 Kč - dodatečně sjednaná výměna nemovitosti v zajištění
- 1 500 Kč - libovolná jiná výše neuvedená změna smlouvy
- 1500
Změna objemu hypotéky ze strany klienta4 000 Kč - navýšení hypotečního úvěru
Upomínka / oznámení banky - neplnění podmínek úvěrové smlouvy - odeslání první upomínky - 100 Kč včetně DPH
- odeslání druhé a další upomínky - 500 Kč včetně DPH
Úroková sazba za prodlení se splácením úvěruúrok z prodlení 0,12 % denně z dlužné částky

Porovnejte si nabídky, vyberte tu nejvýhodnější a ušetřete.

Potřebujete poradit? Porovnejte si, kolik ušetříte sjednáním hypotéky na Peníze.cz.

Fio banka - Fio hypotéka - Diskuze

27. 11. 2017 15:28 | Frana Busik

Mohu potvrdit otřesný přístup, telefonicky se dovolat na Senovážné nám. je prakticky nemožné a mně se to nakonec nepovedlo ani po dvou týdnech. Nereagují ani na maily, při osobní navštěvě jsou schopní slíbit podmínky, které nejsou reálné.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+2
Líbí
Nelíbí

19. 10. 2016 23:19 | martin

Je to tak, banka může v podstatě kdykoliv měnit úrokovou sazbu, fixaci a kdo má offsetovou hypotéku, tak taky kdykoliv vypovědět "hypospořící" účet nebo-li offset! Hrůza, nejdu do toho!!!
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+8
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Martin 27. 09. 2015 10:11)

27. 9. 2015 10:11 | Martin

Hypotéku od FIO banky může podepsat jen retardovaný idiot, ve smlouvě jsem mněl pokutu 1% z půjčené částky za cokoliv. Pokud by manželka otěhotněla tak mohla banka požadovat zešpatnění hypotéky, banka může podle VOP kdykoliv změnit dobu fixace a výši urokové sazby. Tady si dovolim citovat VOP Fio banky: Smluvní strany se dále dohodly, že Banka je oprávněna jednostranně změnit Klientovi typ Úrokové sazby zejména pokud by podle názoru Banky stávajícím nastavením Úrokové sazby mohlo dojít ke zhoršení platební schopnosti Klienta. Provedení jednostranné změny typu Úrokové sazby podle předchozí věty, oznámí Banka Klientovi Oznámením, ve kterém uvede zejména důvody, které Banku ke změně sazby vedly, novou výši Úrokové sazby a její typ, popř. složky ze kterých se skládá, novou výši Splátky a též období platnosti nové Úrokové sazby, to vše tak aby byla dodržena původně sjednaná doba splatnosti Úvěru. 6. Pokud má Banka podle ostatních ustanovení těchto Obchodních podmínek nebo Smlouvy stanovit novou dobu platnosti Pevné úrokové sazby nebo Marže, stanovuje Banka též i novou výši Pevné úrokové sazby nebo Marže pro toto období.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+4
Líbí
Nelíbí

23. 4. 2013 17:00 | Honza Blažek

Hypotéku u Fia mohu jen nedoporučit. Zažádal jsem o úvěr cca 60% ceny nemovitosti. Na internetu uvádějí, že odhad může být v takovém případě od libovolného (nejen smluvního) odhadce ovšem již neuvádějí, že tento odhad nemusí akceptovat (DLE OBCHODNÍCH PODMÍNEK). Všechny dokumenty pro schválení hypotéky jsem předal a čekal na ověření bonity.
Chyba se stala, když jsem bance předal kopii smlouvy o smlouvě budoucí kupní, kde byl termín, kdy se má kupní smlouva podepsat. Banka ani po termínu podpisu nepředložila smlouvy, abych si je vůbec mohl přečíst a to jsem pobočku navštěvoval jednou až dvakrát týdně a urgoval je o smlouvy. Dostalo se mi pouze šablon. Nelenil jsem a alespoň šablony jsem připomínkoval připomínkoval avšak týden po termínu pro podpis kupní smlouvy jsem se dozvěděl, že: "S definitivní platností bylo rozhodnuto, že Vámi požadovaným změnám Obchodních podmínek nebude vyhověno." Kvůli téhle větičce jsem čekal já i prodávající 45 dnů. Pokud tedy máte silné nervy a hodně času, klidně je zkuste, ale férové jednání s nimi není (nehledě na naprosto šikanózní obchodní podmínky).
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+14
Líbí
Nelíbí

Zobrazeny všechny 4 komentáře

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Interaktivní grafiky

Průvodce výpisem z katastru nemovitostí

Průvodce výpisem z katastru nemovitostí

Vyznat se ve výpisu z katastru nemovitostí je často složité. Připravili jsme průvodce, který vám pomůže se zorientovat v jeho jednotlivých částech.

Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK