Nová penzijní společnost od Partners získala licenci

redakce Peníze.CZ | rubrika: Aktuality | 9. 11. 2020 14:00 | 2 komentáře
Nová penzijní společnost od Partners získala licenci
Ilustrační foto.
Zdroj: Shutterstock

Finanční skupina Partners získala od České národní banky licenci na provozování penzijní společnosti. Ideálně ji chce začít provozovat od ledna 2021. 

„Aktuálně budeme ještě žádat ČNB o registraci penzijních fondů. Zákonný postup je bohužel takový. Nejdříve je třeba získat licenci na penzijní společnost, pak lze teprve žádat o jednotlivé fondy. Provozně jsme připraveni a věříme, že penzijní společnosti rozjedeme v lednu 2021,“ říká Petr Borkovec, generální ředitel skupiny Partners. Pro penzijní společnost počítá s investicí přibližně 300 milionů korun.

„Vybudovat vlastní penzijní společnost se Partners rozhodli z několika důvodů. Chtěli jsme vyzdvihnout důležitost tohoto produktu a zajistit jeho správné nastavení tak, aby si i v penzi klienti udrželi svůj životní standard. Dnes je bohužel velká část účastníků stále v transformovaných fondech, kde jim inflace požírá jejich úspory,“ vysvětluje Borkovec. Češi si na stáří odkládají nízké částky, které sotva pokryjí základní potřeby, a chybí jim motivace to změnit.

„Vlastní penzijní společnost neznamená, že přestáváme mít v nabídce všechny ostatní penzijní společnosti. Naopak naši poradci a franšízanti vyžadují možnost nezávislého výběru ze všech penzijních společností na trhu,“ zdůrazňuje Borkovec. Nová penzijní společnost podle něj znamená rozšíření nabídky a zároveň zvýšení konkurence, z čehož budou profitovat klienti.

Investovat a šetřit!

Jasně, nachystat se na stáří. Dobře si vychovat hodně šikovných dětí, pořídit si byt, aby se nemusel platit nájem, a zahrádku, aby si člověk sám vypěstoval lacino dobroty. Ale k tomu pořád investovat a šetřit. Rádi poradíme s výběrem.

Nová penzijní společnost plánuje spravovat tři účastnické fondy: Povinný konzervativní účastnický fond, který bude mít vysoce konzervativní strategii, dluhopisový účastnický fond s konzervativní investiční strategií a akciový účastnický fond s dynamickou strategií. Zajímavý bude podle Borkovce především třetí fond, připravovaný ve strategické spolupráci se společností BlackRock, která je největší světovým správcem aktiv se 7,3 bilionu dolarů pod správou a peníze na důchod si od ní nechávají spravovat desítky milionů lidí z USA a dalších vyspělých zemí.

„Máme připraveny pro klienty benefity, které u stávajících penzijních společností nenajdou,“ slibuje Martin Švec, ředitel nové penzijní společnosti, který už vede pojišťovnu Simplea.

Nová penzijní společnost musí ze zákona mít do dvou let deset tisíc klientů. „Získat uvedený počet klientů by neměl být problém. Počítáme, že se nám to podaří už během prvního roku,“ věří Švec.

Skupina Partners má v současnosti téměř 600 tisíc klientů, 93 poboček a 1900 profesionálních poradců. Patří do ní také Partners investiční společnost, nemovitostní fond Trigea, životní pojišťovna Simplea nebo společnost Partners media vydávající weby Peníze.cz, Finmag.cz a Heroine.cz. Skupina by se měla rozšířit také o banku.

Na trhu penzijního spoření se státním příspěvkem v současnosti působí osm penzijních společností, patřících do skupin Allianz, Axa (nově Uniqa), Conseq, Česká spořitelna, ČSOB, Generali, KB a NN.

Binokulár. Zlobil. Zdroj: Shutterstock.com
Zdroj: Shutterstock

Už nás sledujete? 

Přidejte si Peníze.cz na Twitter nebo Facebook a dozvíte se včas další aktuality a praktické rady! 

redakce Peníze.CZ

 Další články autora.

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+33
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 2 komentářů

A tohle už jste četli?

Jak změnit důchody. Tohle nám radí OECD, Maláčová je pro

19. 11. 2020 | Jiří Hovorka | 178 komentářů

Jak změnit důchody. Tohle nám radí OECD, Maláčová je pro

České důchody jsou nepřehledné a rovnostářské, upozorňuje Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj. Co doporučuje?

Lidí bez důchodu přibyde, varuje ombudsman

7. 10. 2020 | Petr Kučera | 6 komentářů

Lidí bez důchodu přibyde, varuje ombudsman

Současné nastavení důchodového systému povede k nárůstu počtu seniorů, kterým nevznikne nárok na starobní důchod. Upozorňuje na to veřejný ochránce práv Stanislav Křeček.

KB prodává penzijní spoření i přes mobil

24. 9. 2020 | Jiří Hovorka

KB prodává penzijní spoření i přes mobil

KB Penzijní společnost nově prodává spoření na důchod se státním příspěvkem i přes mobilní aplikaci. Novou smlouvu jde zřídit v mobilním bankovnictví Komerční banky.

Spořit na důchod už jde i s Air Bank. Startuje prodej fondů

2. 9. 2020 | Jiří Hovorka

Spořit na důchod už jde i s Air Bank. Startuje prodej fondů

Air Bank začala nabízet spoření na důchod se státním příspěvkem. V internetovém bankovnictví a na svých pobočkách prodává fondy od NN Penzijní společnosti.

Důchodová reforma nebude, říká Rusnok. Do penze musíme později

31. 8. 2020 | Petr Kučera | 105 komentářů

Důchodová reforma nebude, říká Rusnok. Do penze musíme později

Guvernér České národní banky Jiří Rusnok nevěří, že politici přijdou s takovou důchodovou reformou, která vyřeší hlavní problém penzijního systému, tedy stárnutí populace. „Žádná důchodová... celý článek

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.