Nová penzijní společnost od Partners získala licenci

redakce Peníze.CZ | rubrika: Aktuality | 9. 11. 2020 | 4 komentáře
Nová penzijní společnost od Partners získala licenci
Ilustrační foto.
Zdroj: Shutterstock

Finanční skupina Partners získala od České národní banky licenci na provozování penzijní společnosti. Ideálně ji chce začít provozovat od ledna 2021. 

„Aktuálně budeme ještě žádat ČNB o registraci penzijních fondů. Zákonný postup je bohužel takový. Nejdříve je třeba získat licenci na penzijní společnost, pak lze teprve žádat o jednotlivé fondy. Provozně jsme připraveni a věříme, že penzijní společnosti rozjedeme v lednu 2021,“ říká Petr Borkovec, generální ředitel skupiny Partners. Pro penzijní společnost počítá s investicí přibližně 300 milionů korun.

„Vybudovat vlastní penzijní společnost se Partners rozhodli z několika důvodů. Chtěli jsme vyzdvihnout důležitost tohoto produktu a zajistit jeho správné nastavení tak, aby si i v penzi klienti udrželi svůj životní standard. Dnes je bohužel velká část účastníků stále v transformovaných fondech, kde jim inflace požírá jejich úspory,“ vysvětluje Borkovec. Češi si na stáří odkládají nízké částky, které sotva pokryjí základní potřeby, a chybí jim motivace to změnit.

„Vlastní penzijní společnost neznamená, že přestáváme mít v nabídce všechny ostatní penzijní společnosti. Naopak naši poradci a franšízanti vyžadují možnost nezávislého výběru ze všech penzijních společností na trhu,“ zdůrazňuje Borkovec. Nová penzijní společnost podle něj znamená rozšíření nabídky a zároveň zvýšení konkurence, z čehož budou profitovat klienti.

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Investovat a šetřit!

Jasně, nachystat se na stáří. Dobře si vychovat hodně šikovných dětí, pořídit si byt, aby se nemusel platit nájem, a zahrádku, aby si člověk sám vypěstoval lacino dobroty. Ale k tomu pořád investovat a šetřit. Rádi poradíme s výběrem.

Nová penzijní společnost plánuje spravovat tři účastnické fondy: Povinný konzervativní účastnický fond, který bude mít vysoce konzervativní strategii, dluhopisový účastnický fond s konzervativní investiční strategií a akciový účastnický fond s dynamickou strategií. Zajímavý bude podle Borkovce především třetí fond, připravovaný ve strategické spolupráci se společností BlackRock, která je největší světovým správcem aktiv se 7,3 bilionu dolarů pod správou a peníze na důchod si od ní nechávají spravovat desítky milionů lidí z USA a dalších vyspělých zemí.

„Máme připraveny pro klienty benefity, které u stávajících penzijních společností nenajdou,“ slibuje Martin Švec, ředitel nové penzijní společnosti, který už vede pojišťovnu Simplea.

Nová penzijní společnost musí ze zákona mít do dvou let deset tisíc klientů. „Získat uvedený počet klientů by neměl být problém. Počítáme, že se nám to podaří už během prvního roku,“ věří Švec.

Skupina Partners má v současnosti téměř 600 tisíc klientů, 93 poboček a 1900 profesionálních poradců. Patří do ní také Partners investiční společnost, nemovitostní fond Trigea, životní pojišťovna Simplea nebo společnost Partners media vydávající weby Peníze.cz, Finmag.cz a Heroine.cz. Skupina by se měla rozšířit také o banku.

Na trhu penzijního spoření se státním příspěvkem v současnosti působí osm penzijních společností, patřících do skupin Allianz, Axa (nově Uniqa), Conseq, Česká spořitelna, ČSOB, Generali, KB a NN.

Binokulár. Zlobil. Zdroj: Shutterstock.com
Zdroj: Shutterstock

Už nás sledujete? 

Přidejte si Peníze.cz na Twitter nebo Facebook a dozvíte se včas další aktuality a praktické rady! 

redakce Peníze.CZ

Jsme největší web o osobních financích v Česku. Přinášíme aktuality, praktické návody, kalkulačky a další přehledy. Do rodiny vydavatelství NextPage Media s námi patří i Finmag, Heroine a Footbal Club. Můžete nás sledovat... Další články autora.

KREDITNÍ KARTA SMART

KREDITNÍ KARTA SMART

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+49
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 4 komentářů

A tohle už jste četli?

Pohodový důchod? Češi řekli, kolik chtějí mít naspořeno. Nestačí to

7. 9. 2023 | Kateřina Hovorková | 7 komentářů

Pohodový důchod? Češi řekli, kolik chtějí mít naspořeno. Nestačí to

Před odchodem do důchodu by si lidé přáli mít naspořeno aspoň 1,5 milionu korun, aby stáří bylo bez finančních obav. Ve skutečnosti ale Češi budou k důstojné penzi potřebovat víc.

Kdy půjdete do důchodu? Takhle chce vláda zvýšit strop

23. 8. 2023 | Kateřina Hovorková | 6 komentářů

Kdy půjdete do důchodu? Takhle chce vláda zvýšit strop

Kvůli stárnutí populace se bude muset posunout věk odchodu do důchodu, který podle současných pravidel neměl přesáhnout 65 let. Ministerstvo práce a sociálních věcí už má konkrétní... celý článek

Důchody čekají změny. Velký přehled novinek

11. 8. 2023 | Petr Kučera, Kateřina Hovorková

Důchody čekají změny. Velký přehled novinek

Jaké novinky týkající se důchodů už jsou definitivně schválené a jaké se teprve chystají? Tady je aktuální přehled pro současné i budoucí důchodce.

Zpřísníme výběr z penzijka, chystá ministr. Bez renty přijdete o podporu

27. 7. 2023 | Kateřina Hovorková | 20 komentářů

Zpřísníme výběr z penzijka, chystá ministr. Bez renty přijdete o podporu

Jednorázový výběr z penzijního spoření je finančně nevýhodný, přesto mu dává přednost přes 90 procent lidí. A řada z nich peníze nevyužije jako přilepšení k důchodu, ale koupí si třeba... celý článek

Hledají se majitelé čtyř milionů ze zrušeného druhého pilíře

26. 7. 2023 | Petr Kučera | 1 komentář

Hledají se majitelé čtyř milionů ze zrušeného druhého pilíře

Finanční úřady stále evidují skoro tisíc účastníků druhého důchodového pilíře, kteří si nevyzvedli své úspory. Zbývá v něm ještě téměř 4,1 milionu korun, informovalo dnes Generální... celý článek

Partners Financial Services