Skupina EMTC jde do konkurzu, rozhodl soud

jih | rubrika: Aktuality | 9. 9. 2020
Skupina EMTC jde do konkurzu, rozhodl soud

Zdroj: Shutterstock

Městský soud v Praze prohlásil konkurz na majetek skupiny EMTC - Czech podnikatele Tomáše Bárty. Do insolvenčního řízení se přihlásilo celkem 854 věřitelů s pohledávkami ve výši téměř 1,8 miliardy korun.

Podstatnou část z nich tvoří investoři do dluhopisů, které EMTC vydávala. Šance na jejich vypořádání je zcela mizivá, uvádí web Rizikové dluhopisy.cz, který na rozhodnutí soudu upozornil. Majetek skupiny EMTC totiž insolvenční správce odhaduje na dva miliony korun.

Prohlášením konkurzu přechází oprávnění nakládat s majetkovou podstatou skupiny plně do rukou insolvenčního správce Jaroslava Brože. Ten už dříve k úpadku společnosti uvedl, že o reorganizaci dlužníka nelze vůbec uvažovat, protože společnost je zcela nefunkční.

V insolvenčním řízení jsou i další firmy ze skupiny EMTC a také samotný Bárta. Ten považuje za oprávněnou jen necelou polovinu z celkových 1,8 miliardy dlužných korun, které věřitelé přihlásili za EMTC - Czech.

Bárta říká, že společnost EMTC - Czech má na svých účtech a pokladně částku dva miliony korun. Dodává však, že se soudí například se společností Bohemia Energy entity o částku 105 milionů. A zdůrazňuje, že společnost EMTC - Czech je 99% majitelem společnosti Lipa Learning. Práv její další rozvoj měly dluhopisy financovat. Lipa se zaměřovala na tvorbu zábavně-vzdělávacích aplikací pro předškolní děti z celého světa. 

Bárta věří, že stěžejní aplikace Lipa Land, která je podle něj největším celosvětovým produktem ve své kategorii a získala řadu ocenění, přinese věřitelům peníze. „V současné době se ve spolupraci s insolvenčním správcem a společností Deloitte připravuje prodej tohoto aktiva,“ dodává Bárta.

Srovnávat se vyplatí

Srovnávat se vyplatí

Kalkulátor.cz je srovnávač, který lidem šetří peníze ve světě energií, pojištění a financí. My počítáme, vy šetříte.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Nejlevnější aplikace na trhu. Zpracujte si daňové přiznání pro fyzické osoby v roce 2024 v jednoduché online aplikaci. Pro naše čtenáře exkluzivní sleva 10 %.

DníHodinMinutVteřin
Slevový kód: PENIZE1O
Vyplnit přiznání

Pokud chcete řešit daně po staru, máme pro vás chytré formuláře.

A tohle už jste četli?

Fondy, ve kterých zmizely miliardy, dostanou přísnější pravidla

17. 4. 2024 | Petr Kučera

Fondy, ve kterých zmizely miliardy, dostanou přísnější pravidla

Poslanci schválili novelu zákona o investičních společnostech. Má lépe chránit drobné investory před takzvanými alternativními fondy podle paragrafu 15. Společnosti jako Growing Way,... celý článek

Růst akcií trhá rekordy. Jak se daří podílovým fondům?

9. 4. 2024 | Martin Mašát

Růst akcií trhá rekordy. Jak se daří podílovým fondům?

Vývoj podílových fondů pravidelně hodnotí Martin Mašát, investiční stratég skupiny Partners. Jak si vedly v březnu, jak za posledních dvanáct měsíců a jaká je jejich dlouhodobá výkonnost? celý článek

Petr Stuchlík o korporátních dluhopisech: Abyste se poučili, musíte se spálit

11. 3. 2024 | Martin Vlnas | 1 komentář

Petr Stuchlík o korporátních dluhopisech: Abyste se poučili, musíte se spálit

Postavil finanční portál. Spoluzaložil, řídil a víc než za miliardu prodal finančněporadenskou společnost Fincentrum. Rozjel Corrency, systém pro oživení lokálních ekonomik. A taky... celý článek

Podílovým fondům se daří. Akcie jedou na vlně technologií

8. 3. 2024 | Martin Mašát | 1 komentář

Podílovým fondům se daří. Akcie jedou na vlně technologií

Zatímco akciím pomáhá až nekritická víra v budoucnost umělé inteligence, ceny dluhopisů poslalo nahoru rozhodnutí České národní banky.

Podílové fondy v zeleném. Investoři čekají další růst

6. 2. 2024 | Martin Mašát

Podílové fondy v zeleném. Investoři čekají další růst

Inflace ve světě klesá, centrální banky sníží převysoké úrokové sazby a aspoň americká ekonomika hrubě produkuje. Investorům to k dobré náladě stačí a cenné papíry jsou stále cennější:... celý článek

Partners Financial Services