Skupina EMTC jde do konkurzu, rozhodl soud

jih | rubrika: Aktuality | 9. 9. 2020
Skupina EMTC jde do konkurzu, rozhodl soud

Zdroj: Shutterstock

Městský soud v Praze prohlásil konkurz na majetek skupiny EMTC - Czech podnikatele Tomáše Bárty. Do insolvenčního řízení se přihlásilo celkem 854 věřitelů s pohledávkami ve výši téměř 1,8 miliardy korun.

Podstatnou část z nich tvoří investoři do dluhopisů, které EMTC vydávala. Šance na jejich vypořádání je zcela mizivá, uvádí web Rizikové dluhopisy.cz, který na rozhodnutí soudu upozornil. Majetek skupiny EMTC totiž insolvenční správce odhaduje na dva miliony korun.

Prohlášením konkurzu přechází oprávnění nakládat s majetkovou podstatou skupiny plně do rukou insolvenčního správce Jaroslava Brože. Ten už dříve k úpadku společnosti uvedl, že o reorganizaci dlužníka nelze vůbec uvažovat, protože společnost je zcela nefunkční.

V insolvenčním řízení jsou i další firmy ze skupiny EMTC a také samotný Bárta. Ten považuje za oprávněnou jen necelou polovinu z celkových 1,8 miliardy dlužných korun, které věřitelé přihlásili za EMTC - Czech.

Bárta říká, že společnost EMTC - Czech má na svých účtech a pokladně částku dva miliony korun. Dodává však, že se soudí například se společností Bohemia Energy entity o částku 105 milionů. A zdůrazňuje, že společnost EMTC - Czech je 99% majitelem společnosti Lipa Learning. Práv její další rozvoj měly dluhopisy financovat. Lipa se zaměřovala na tvorbu zábavně-vzdělávacích aplikací pro předškolní děti z celého světa. 

Bárta věří, že stěžejní aplikace Lipa Land, která je podle něj největším celosvětovým produktem ve své kategorii a získala řadu ocenění, přinese věřitelům peníze. „V současné době se ve spolupraci s insolvenčním správcem a společností Deloitte připravuje prodej tohoto aktiva,“ dodává Bárta.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Akcie se odrazily ode dna. Co na to podílové fondy?

9. 11. 2022 | Martin Mašát

Akcie se odrazily ode dna. Co na to podílové fondy?

Vývoj podílových fondů pravidelně hodnotí Martin Mašát, investiční stratég skupiny Partners. Jak si vedly v říjnu a jaká je jejich dlouhodobá výkonnost?

Dluhopisy? Dvakrát měř. Nebo neřeš a nech si změřit

7. 11. 2022 | Vladimír Pikora

Dluhopisy? Dvakrát měř. Nebo neřeš a nech si změřit

Trh s firemními dluhopisy je džungle. Některé bondy mají prospekt schválený ČNB, ale to neznamená, že jsou bezpečné. Jiným zase ČNB nic neschvaluje, a přitom u nich riziko může být... celý článek

Dluhopisy na tahu. Ty s kratší splatností lákají víc

1. 11. 2022 | Petra Nová | 1 komentář

Dluhopisy na tahu. Ty s kratší splatností lákají víc

V posledních letech zažívaly dluhopisové fondy obtížné období. Nízké ani rostoucí úrokové sazby jim nesvědčí. Jenže teď jsou úroky poměrně vysoko. „Pokud přijde recese, bude tlak na... celý článek

Pojištění vkladů kryje méně produktů, než si lidé myslí

17. 10. 2022 | Olga Skalková | 1 komentář

Pojištění vkladů kryje méně produktů, než si lidé myslí

Povědomí Čechů o ochraně jejich peněz v bankách, stavebních spořitelnách a družstevních záložnách za posledních pět let výrazně vzrostlo. Zatímco v roce 2017 vědělo o existenci zákonného... celý článek

Podílové fondy ztrácejí. Zasáhly je jestřábí centrální banky

6. 10. 2022 | Martin Mašát

Podílové fondy ztrácejí. Zasáhly je jestřábí centrální banky

Vývoj podílových fondů pravidelně hodnotí Martin Mašát, investiční stratég skupiny Partners. Jak viděl trhy v září?

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.