Skupina EMTC jde do konkurzu, rozhodl soud

jih | rubrika: Aktuality | 9. 9. 2020 13:10
Skupina EMTC jde do konkurzu, rozhodl soud

Zdroj: Shutterstock

Městský soud v Praze prohlásil konkurz na majetek skupiny EMTC - Czech podnikatele Tomáše Bárty. Do insolvenčního řízení se přihlásilo celkem 854 věřitelů s pohledávkami ve výši téměř 1,8 miliardy korun.

Podstatnou část z nich tvoří investoři do dluhopisů, které EMTC vydávala. Šance na jejich vypořádání je zcela mizivá, uvádí web Rizikové dluhopisy.cz, který na rozhodnutí soudu upozornil. Majetek skupiny EMTC totiž insolvenční správce odhaduje na dva miliony korun.

Prohlášením konkurzu přechází oprávnění nakládat s majetkovou podstatou skupiny plně do rukou insolvenčního správce Jaroslava Brože. Ten už dříve k úpadku společnosti uvedl, že o reorganizaci dlužníka nelze vůbec uvažovat, protože společnost je zcela nefunkční.

V insolvenčním řízení jsou i další firmy ze skupiny EMTC a také samotný Bárta. Ten považuje za oprávněnou jen necelou polovinu z celkových 1,8 miliardy dlužných korun, které věřitelé přihlásili za EMTC - Czech.

Bárta říká, že společnost EMTC - Czech má na svých účtech a pokladně částku dva miliony korun. Dodává však, že se soudí například se společností Bohemia Energy entity o částku 105 milionů. A zdůrazňuje, že společnost EMTC - Czech je 99% majitelem společnosti Lipa Learning. Práv její další rozvoj měly dluhopisy financovat. Lipa se zaměřovala na tvorbu zábavně-vzdělávacích aplikací pro předškolní děti z celého světa. 

Bárta věří, že stěžejní aplikace Lipa Land, která je podle něj největším celosvětovým produktem ve své kategorii a získala řadu ocenění, přinese věřitelům peníze. „V současné době se ve spolupraci s insolvenčním správcem a společností Deloitte připravuje prodej tohoto aktiva,“ dodává Bárta.

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+1
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.