Fio zlevní výběry z cizích bankomatů. I v zahraničí

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 24. 2. 2020

Fio banka zjednodušuje pravidla pro výběry z jiných než vlastních bankomatů. 

Poplatek za výběr z bankomatu v zahraničí ode dneška klesá z 80 na 25 korun, tedy na stejnou úroveň jako u výběrů z cizích bankomatů v Česku.

Od března pak Fio sjednotí i další pravidla pro cizí bankomaty: V každém kalendářním měsíci získají klienti dva takové výběry vždycky bez poplatku a bude záležet jenom na nich, jak je případně rozdělí mezi tuzemské a zahraniční bankomaty. Doteď měli klienti zdarma jeden výběr z cizích bankomatů v Česku a jeden v zahraničí.

Další tři výběry zdarma pak mohou lidé získat jako odměnu za používání platební karty. Konkrétně jeden výběr za každé čtyři tisíce korun zaplacených kartou. Výhoda, která doteď fungovala u cizích bankomatů v Česku, se nově rozšíří i pro zahraničí.

V součtu tak lze získat až pět výběrů bez poplatku v každém kalendářním měsíci a bude záležet na klientovi, jak si je kdyžtak rozdělí mezi tuzemské a zahraniční. 

Fio přidává do ceníku upozornění, že provozovatel bankomatu si může za výběr účtovat dodatečné poplatky. Na ně ale musí klienta předem upozornit a vyžádat si jeho souhlas. V praxi jde hlavně o některé zahraniční bankomaty.

Výběry z vlastních bankomatů sítě Fio jsou vždycky bez poplatků. Už od poloviny loňského prosince zrušila banka dřívější omezení (maximálně deset bezplatných výběrů za měsíc).

Fio banka ode dneška zároveň ruší poplatek 60 korun za vklad následující po výběru, který je prováděný jednou osobou v lhůtě kratší než 90 minut.

Od poloviny prosince snížila Fio banka i poplatek za prioritní europlatby, tedy spěchající převody eur v rámci EU a některých dalších zemí, z dřívějších 250 na 29 korun. Standardní europlatby má bez poplatku už od loňského dubna.

Ať vám nic neuteče 

Přidejte si Peníze.cz na Twitter nebo Facebook: neuniknou vám další aktuality, praktické tipy ani zajímavé rozhovory!

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Srovnávat se vyplatí

Srovnávat se vyplatí

Kalkulátor.cz je srovnávač, který lidem šetří peníze ve světě energií, pojištění a financí. My počítáme, vy šetříte.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+25
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Nejlevnější aplikace na trhu. Zpracujte si daňové přiznání pro fyzické osoby v roce 2024 v jednoduché online aplikaci. Pro naše čtenáře exkluzivní sleva 10 %.

DníHodinMinutVteřin
Slevový kód: PENIZE1O
Vyplnit přiznání

Pokud chcete řešit daně po staru, máme pro vás chytré formuláře.

A tohle už jste četli?

Fio překvapila klienty, platby kartou zaúčtovala dvakrát

8. 4. 2024 | Kateřina Hovorková

Fio překvapila klienty, platby kartou zaúčtovala dvakrát

Fio banka hlásí komplikace s duplicitním zaúčtováním některých transakcí provedených kartami Visa. „O potížích víme a situaci se společností Visa intenzivně řešíme,“ ujišťuje banka... celý článek

Komerční banka vystrašila klienty. Špatně zaúčtovala platby kartou

14. 3. 2024 | Kateřina Hovorková

Komerční banka vystrašila klienty. Špatně zaúčtovala platby kartou

Klientům Komerční banky se v elektronickém bankovnictví ukazoval chybný údaj o platbě kartou ze středy 13. března, případně byly platby bez popisu. 

Banky lákají na nové bonusy. Tisíce získáte snadno

4. 3. 2024 | Petr Kučera | 4 komentáře

Banky lákají na nové bonusy. Tisíce získáte snadno

Za vyzkoušení účtu nabízejí peníze zdarma. A kromě toho třeba poznáte, že jiná banka je lepší než ta vaše. Koneckonců víc účtů v různých bankách se může hodit vždycky. Kam se teď podívat,... celý článek

Pozor na nový trik u bankomatů. Platíte za to, co nechcete

27. 2. 2024 | Pavla Adamcová | 2 komentáře

Pozor na nový trik u bankomatů. Platíte za to, co nechcete

Síť bankomatů Euronet v Česku strhává lidem poplatek za službu, kterou si ve skutečnosti neobjednali – nebo ji nakonec ani nedostali. Některým velkým bankám se takové klamání jejich... celý článek

Čtyři banky hlásí odstávku, o víkendu omezí platby

9. 2. 2024 | Petr Kučera

Čtyři banky hlásí odstávku, o víkendu omezí platby

Česká spořitelna v noci z pátku 9. února na sobotu 10. února dočasně odstaví systém George. V mobilu ani na webu nebude dostupný od páteční 23. hodiny do sobotní osmé hodiny ranní.

Partners Financial Services