Fio zlevní výběry z cizích bankomatů. I v zahraničí

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 24. 2. 2020

Fio banka zjednodušuje pravidla pro výběry z jiných než vlastních bankomatů. 

Poplatek za výběr z bankomatu v zahraničí ode dneška klesá z 80 na 25 korun, tedy na stejnou úroveň jako u výběrů z cizích bankomatů v Česku.

Od března pak Fio sjednotí i další pravidla pro cizí bankomaty: V každém kalendářním měsíci získají klienti dva takové výběry vždycky bez poplatku a bude záležet jenom na nich, jak je případně rozdělí mezi tuzemské a zahraniční bankomaty. Doteď měli klienti zdarma jeden výběr z cizích bankomatů v Česku a jeden v zahraničí.

Další tři výběry zdarma pak mohou lidé získat jako odměnu za používání platební karty. Konkrétně jeden výběr za každé čtyři tisíce korun zaplacených kartou. Výhoda, která doteď fungovala u cizích bankomatů v Česku, se nově rozšíří i pro zahraničí.

V součtu tak lze získat až pět výběrů bez poplatku v každém kalendářním měsíci a bude záležet na klientovi, jak si je kdyžtak rozdělí mezi tuzemské a zahraniční. 

Fio přidává do ceníku upozornění, že provozovatel bankomatu si může za výběr účtovat dodatečné poplatky. Na ně ale musí klienta předem upozornit a vyžádat si jeho souhlas. V praxi jde hlavně o některé zahraniční bankomaty.

Výběry z vlastních bankomatů sítě Fio jsou vždycky bez poplatků. Už od poloviny loňského prosince zrušila banka dřívější omezení (maximálně deset bezplatných výběrů za měsíc).

Fio banka ode dneška zároveň ruší poplatek 60 korun za vklad následující po výběru, který je prováděný jednou osobou v lhůtě kratší než 90 minut.

Od poloviny prosince snížila Fio banka i poplatek za prioritní europlatby, tedy spěchající převody eur v rámci EU a některých dalších zemí, z dřívějších 250 na 29 korun. Standardní europlatby má bez poplatku už od loňského dubna.

Ať vám nic neuteče 

Přidejte si Peníze.cz na Twitter nebo Facebook: neuniknou vám další aktuality, praktické tipy ani zajímavé rozhovory!

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+25
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

V cizině teď můžete ušetřit desetinu. Banky mají akci

3. 8. 2022 | Petr Kučera | 2 komentáře

V cizině teď můžete ušetřit desetinu. Banky mají akci

mBank a ČSOB vrátí klientům až desetinu částky, kterou v zahraničí zaplatí kartou. U obou akcí je potřeba splnit podmínky.

Spořitelna dá 15% slevu na nákupy ve dvou řetězcích

2. 8. 2022 | Petr Kučera | 25 komentářů

Spořitelna dá 15% slevu na nákupy ve dvou řetězcích

Lidé, kteří platí kartou od České spořitelny, mohou během srpna ušetřit až 500 korun při nákupech v řetězcích Albert a Globus.

ČSOB zpřísní podmínky pro prémiové bankovnictví

25. 7. 2022 | Petr Kučera | 21 komentářů

ČSOB zpřísní podmínky pro prémiové bankovnictví

ČSOB od listopadu zpřísní podmínky pro bezplatné využívání jejího prémiového bankovnictví. Nejde o zásadní omezení: stačí třikrát v každém měsíci zaplatit kartou.

Poplatek za výběr z bankomatu v cizině je čím dál častější. Účet zdarma nepomůže

12. 7. 2022 | Olga Skalková | 8 komentářů

Poplatek za výběr z bankomatu v cizině je čím dál častější. Účet zdarma nepomůže

O nevýhodném kurzu při využití DCC jste už nejspíš slyšeli. Jenže když tuhle „službu“ odmítnete, můžete si z některých zahraničních bankomatů vybrat jen s příplatkem. Tuzemské banky... celý článek

Na bankomat vůbec nesáhnete. Spořitelna spouští nové výběry

27. 6. 2022 | Olga Skalková | 38 komentářů

Na bankomat vůbec nesáhnete. Spořitelna spouští nové výběry

Česká spořitelna jako první v Česku nabízí QR výběry z bankomatů. Kdo má v chytrém telefonu aplikaci George, nemusí už vůbec vytahovat kartu ani nic zadávat na obrazovce bankomatu.... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.