Equa vylepší ověřování plateb. 3D Secure už nechybí

| rubrika: Aktuality | 18. 2. 2020 06:30

Equa bank začne od 20. února ověřovat internetové platby kartou prostřednictvím 3D Secure. Společně se Sberbank byla poslední, která klientům takové potvrzování zatím nenabízela.

U některých online transakcí tak klienti začnou potvrzovat platbu pomocí autorizačního kódu z SMS zprávy. Pokud používají mobilní aplikaci, zobrazí se notifikace k potvrzení platby rovnou v aplikaci.

Equa si počkala na novou generaci 3D Secure zvanou Mastercard Identity Check. Ta analyzuje každou online platbu kartou a rozhoduje, jestli je potřeba ji ověřit. Základem je obvyklé chování klienta.

V mobilní aplikaci pak lze platbu potvrdit otiskem prstu, rozpoznáním obličeje či stálým přihlašovacím kódem. Kdo aplikaci nepoužívá, zadá jednorázový kód z SMS.

Podobné zjednodušení spouští Equa bank od 20. února i pro přihlašování a potvrzování plateb v internetovém bankovnictví. Místo přepisování hesla a autorizačního kódu z SMS se klient může přihlásit potvrzením v mobilní aplikaci.

Banka tím reaguje také na unijní směrnici PSD2, která zpřísnila požadavky na ověřování plateb. Při potvrzování prostřednictvím aplikace totiž do hry vstupuje potřebný druhý faktor: Při online placení kartou by už zloději nestačilo, že má u sebe vaši kartu i mobil.

Na zapojení mobilní aplikace i do potvrzování plateb zadaných na počítači pracuje většina bank. Pro obě situace – tedy ověřování online plateb kartou i transakcí zadaných v internetovém bankovnictví (včetně přihlašování) – už to dokážou Air Bank a mBank.


Máme toho víc!

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+11
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.