Equa vylepší ověřování plateb. 3D Secure už nechybí

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 18. 2. 2020

Equa bank začne od 20. února ověřovat internetové platby kartou prostřednictvím 3D Secure. Společně se Sberbank byla poslední, která klientům takové potvrzování zatím nenabízela.

U některých online transakcí tak klienti začnou potvrzovat platbu pomocí autorizačního kódu z SMS zprávy. Pokud používají mobilní aplikaci, zobrazí se notifikace k potvrzení platby rovnou v aplikaci.

Equa si počkala na novou generaci 3D Secure zvanou Mastercard Identity Check. Ta analyzuje každou online platbu kartou a rozhoduje, jestli je potřeba ji ověřit. Základem je obvyklé chování klienta.

V mobilní aplikaci pak lze platbu potvrdit otiskem prstu, rozpoznáním obličeje či stálým přihlašovacím kódem. Kdo aplikaci nepoužívá, zadá jednorázový kód z SMS.

Krátkodobá investice do prověřených faktur – výnos až 16 % p.a.

Podobné zjednodušení spouští Equa bank od 20. února i pro přihlašování a potvrzování plateb v internetovém bankovnictví. Místo přepisování hesla a autorizačního kódu z SMS se klient může přihlásit potvrzením v mobilní aplikaci.

Banka tím reaguje také na unijní směrnici PSD2, která zpřísnila požadavky na ověřování plateb. Při potvrzování prostřednictvím aplikace totiž do hry vstupuje potřebný druhý faktor: Při online placení kartou by už zloději nestačilo, že má u sebe vaši kartu i mobil.

Na zapojení mobilní aplikace i do potvrzování plateb zadaných na počítači pracuje většina bank. Pro obě situace – tedy ověřování online plateb kartou i transakcí zadaných v internetovém bankovnictví (včetně přihlašování) – už to dokážou Air Bank a mBank.


Máme toho víc!

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

KREDITNÍ KARTA SMART

KREDITNÍ KARTA SMART

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+12
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Revoluce v placení se blíží, hlásí banka. Zacvakáte bez terminálu

5. 12. 2023 | Petr Kučera | 1 komentář

Revoluce v placení se blíží, hlásí banka. Zacvakáte bez terminálu

Nové řešení, které má podstatně rozšířit možnost bezhotovostního placení v Česku, přinese Air Bank pod značkou Cvak. Obchodníkům umožní přijímat platby i bez klasického platebního terminálu. celý článek

Nechcete plastovou kartu? Další banka dá jen virtuální

30. 11. 2023 | Petr Kučera

Nechcete plastovou kartu? Další banka dá jen virtuální

Možnost úplně odmítnout klasickou kartu – a spokojit se jen s její virtuální podobou – nabízí už několik bank. Kdy se přidají další? A jaké to má výhody a nevýhody?

Hledáte starší platbu? Porovnali jsme, jak daleko vás banky pustí

6. 11. 2023 | Petr Kučera | 2 komentáře

Hledáte starší platbu? Porovnali jsme, jak daleko vás banky pustí

Můžete v roce 2023 snadno najít platbu z roku 2020? Délka takzvané transakční historie se u bank výrazně liší. Dobrou zprávou je, že v posledních letech se prodlužuje.

Raiffeisenbank mění ceník. Hlavně pro účty z Equa

23. 10. 2023 | Petr Kučera | 5 komentářů

Raiffeisenbank mění ceník. Hlavně pro účty z Equa

Raiffeisenbank od Nového roku změní sazebník poplatků a obchodní podmínky. Týká se to hlavně účtů převedených z Equa bank, kterou předloni koupila. Některé změny se dotknou i účtů sjednaných... celý článek

Číslo karty v mobilní aplikaci ukáže už sedm bank

23. 10. 2023 | Petr Kučera | 3 komentáře

Číslo karty v mobilní aplikaci ukáže už sedm bank

Kompletní údaje k platebním kartám už umí ukázat i mobilní aplikace Smart Banking od UniCredit Bank. Klienti si mohou nechat zobrazit celé číslo karty, datum expirace i její CVV/CVC... celý článek

Partners Financial Services