Poslední složenky k dani z nemovitostí přijdou ve středu

| rubrika: Aktuality | 21. 5. 2019 11:45

Nejpozději ve středu 22. května by lidé měli dostat složenku k zaplacení daně z nemovitých věcí za rok 2019. „Pokud se stane, že do tohoto termínu někomu nedorazí, měl by se obrátit na svůj finanční úřad,“ řekla dnes generální ředitelka finanční správy Tatjana Richterová.

Kdo se přihlásil k zasílání údajů pro placení daně e-mailem, dostane všechny potřebné informace do své e-mailové schránky.

Fyzické osoby, které mají datovou schránku, nebo podnikající fyzické osoby, obdrží informace pro placení daně do své datové schránky. Stejně tak většina právnických osob (pokud nemají zpřístupněnou datovou schránku, dostane poštou běžnou poštovní poukázku).

„U lidí, kteří se přihlásili k placení daně prostřednictvím SIPO, proběhne úhrada daně v souladu s podmínkami České pošty,“ dodává Richterová.

Finanční správa letos rozesílá celkem 3,3 milionu obálek se složenkami k této dani. Lhůta pro její zaplacení (nebo její první splátky) končí 31. května.

Podrobný návod, jak a kdy zaplatit daň z nemovitostí.

Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.