mBank ustoupila klientům, odkládá start nových poplatků

| rubrika: Aktuálně.cz | 6. 8. 2010 | 3 komentáře
mBank ustoupila klientům, odkládá start nových poplatků
Ještě přinejmenším dva měsíce zůstanou platební příkazy v rámci bezplatného účtu mKonto skutečně zadarmo. Internetová mBank tímto odkladem reagovala na kritiku ze strany klientů, kterým při vstupu na trh slibovala "bezpoplatkovou banku až do konce světa".

Podle původního plánu, o němž jako první informoval online deník Aktuálně.cz, chtěla mBankod začátku srpna zavést limit na bezplatné transakce. Nyní banka na svém webu oznámila, že poplatky za překročení limitu zavede až od října. A oficiálně klientům poradila, jak toto omezení obejít.

Odklad se však netýká zavedení limitu na bezplatné výběry z bankomatu. Platí tedy, že počínaje srpnem zůstanou zdarma pouze při splnění určitých podmínek.

Deset plateb bez poplatku - a ty další zatím taky

Lidem, kteří využívají běžný účet mKonto od mBank, mělo od srpna zůstat zdarma pouze deset platebních příkazů v měsíci. Za každý další měli zaplatit tři koruny.

Plán na zpoplatnění se týkal jen transakcí do jiné banky, v rámci mBank by i nadále zůstaly zdarma. Platit se nemělo ani za veškeré příchozí transakce.

Do limitu deseti plateb se počítají pouze jednorázové příkazy, nikoliv pravidelné platby jako je inkaso, SIPO nebo trvalé příkazy.

Podle banky se tato novinka dotkne méně než dvou procent klientů, kteří mKonto využívají převážně k jiným než osobním účelům (především pro podnikání) a provádějí až několik set transakcí denně. Těmto klientům chce banka nabídnout jiný produkt "více vyhovující jejich skutečným potřebám".

Těsně před avizovanou srpnovou změnou banka couvla: "Na základě reakcí na nový sazebník jsme se rozhodli dát našim klientům speciální bonus - dvouměsíční přechodné období, ve kterém nadále nebudeme účtovat žádné poplatky za odchozí platby," oznámila na webu mBankjejí produktová specialistka Ivana Hájíčková.

"Naším cílem je dát opravdu dostatek času všem klientům, aby si mohli zřídit nová inkasa a trvalé příkazy a tím snížit počet svých jednorázových plateb. Trvalé příkazy, inkaso nebo SIPO, které jsou v mBank zdarma, se dají opravdu použít na většinu pravidelných plateb a jednorázové příkazy tedy nejsou třeba," nabízí Hájíčková způsob, jak zavedení limitu v řadě případů obejít.

"Trvalý příkaz se dá použít i na platby, které potřebujeme provést pouze jednou do roka," dodává. Inkaso je pak podle Hájíčkové nejlepší zřídit si na všechny pravidelné měsíční platby, kde se mění výše placené částky.

Limity pro bankomaty už platí

Beze změny však zůstala další srpnová novinka - omezení pro bezplatné výběry z bankomatu.

Dosud měli klienti tři výběry měsíčně zdarma, za další pak platili 35 korun. Nově budou muset zaplatit kartou u obchodníků alespoň 4000 korun měsíčně, aby jim tato výhoda zůstala. Jestliže kartou zaplatí méně než 2000 měsíčně, zaplatí za první tři výběry devět korun. Při útratě od dvou do tří tisíc pak bude první výběr zdarma, od tří do čtyř tisíc dva výběry.

Další novinka se dotkne všech, kteří ke svému účtu mají více než jednu platební kartu. Od srpna banka zpoplatní 35 korunami každý výběr z bankomatu prostřednictvím takzvané dodatkové karty (pro disponenta, nikoliv spolumajitele účtu).

Celý článek si přečtete na Aktualně.cz na adrese:
http://aktualne.centrum.cz/finance/penize/clanek.phtml?id=674045

Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.