mBank ustoupila klientům, odkládá start nových poplatků

Petr Kučera | rubrika: Aktuálně.cz | 6. 8. 2010 | 3 komentáře
mBank ustoupila klientům, odkládá start nových poplatků
Ještě přinejmenším dva měsíce zůstanou platební příkazy v rámci bezplatného účtu mKonto skutečně zadarmo. Internetová mBank tímto odkladem reagovala na kritiku ze strany klientů, kterým při vstupu na trh slibovala "bezpoplatkovou banku až do konce světa".

Podle původního plánu, o němž jako první informoval online deník Aktuálně.cz, chtěla mBank od začátku srpna zavést limit na bezplatné transakce. Nyní banka na svém webu oznámila, že poplatky za překročení limitu zavede až od října. A oficiálně klientům poradila, jak toto omezení obejít.

Odklad se však netýká zavedení limitu na bezplatné výběry z bankomatu. Platí tedy, že počínaje srpnem zůstanou zdarma pouze při splnění určitých podmínek.

Deset plateb bez poplatku - a ty další zatím taky

Lidem, kteří využívají běžný účet mKonto od mBank, mělo od srpna zůstat zdarma pouze deset platebních příkazů v měsíci. Za každý další měli zaplatit tři koruny.

Plán na zpoplatnění se týkal jen transakcí do jiné banky, v rámci mBank by i nadále zůstaly zdarma. Platit se nemělo ani za veškeré příchozí transakce.

Krátkodobá investice do prověřených faktur – výnos až 16 % p.a.

Do limitu deseti plateb se počítají pouze jednorázové příkazy, nikoliv pravidelné platby jako je inkaso, SIPO nebo trvalé příkazy.

Podle banky se tato novinka dotkne méně než dvou procent klientů, kteří mKonto využívají převážně k jiným než osobním účelům (především pro podnikání) a provádějí až několik set transakcí denně. Těmto klientům chce banka nabídnout jiný produkt "více vyhovující jejich skutečným potřebám".

Těsně před avizovanou srpnovou změnou banka couvla: "Na základě reakcí na nový sazebník jsme se rozhodli dát našim klientům speciální bonus - dvouměsíční přechodné období, ve kterém nadále nebudeme účtovat žádné poplatky za odchozí platby," oznámila na webu mBank její produktová specialistka Ivana Hájíčková.

"Naším cílem je dát opravdu dostatek času všem klientům, aby si mohli zřídit nová inkasa a trvalé příkazy a tím snížit počet svých jednorázových plateb. Trvalé příkazy, inkaso nebo SIPO, které jsou v mBank zdarma, se dají opravdu použít na většinu pravidelných plateb a jednorázové příkazy tedy nejsou třeba," nabízí Hájíčková způsob, jak zavedení limitu v řadě případů obejít.

"Trvalý příkaz se dá použít i na platby, které potřebujeme provést pouze jednou do roka," dodává. Inkaso je pak podle Hájíčkové nejlepší zřídit si na všechny pravidelné měsíční platby, kde se mění výše placené částky.

Limity pro bankomaty už platí

Beze změny však zůstala další srpnová novinka - omezení pro bezplatné výběry z bankomatu.

Dosud měli klienti tři výběry měsíčně zdarma, za další pak platili 35 korun. Nově budou muset zaplatit kartou u obchodníků alespoň 4000 korun měsíčně, aby jim tato výhoda zůstala. Jestliže kartou zaplatí méně než 2000 měsíčně, zaplatí za první tři výběry devět korun. Při útratě od dvou do tří tisíc pak bude první výběr zdarma, od tří do čtyř tisíc dva výběry.

Další novinka se dotkne všech, kteří ke svému účtu mají více než jednu platební kartu. Od srpna banka zpoplatní 35 korunami každý výběr z bankomatu prostřednictvím takzvané dodatkové karty (pro disponenta, nikoliv spolumajitele účtu).

Celý článek si přečtete na Aktualně.cz na adrese:
http://aktualne.centrum.cz/finance/penize/clanek.phtml?id=674045

KREDITNÍ KARTA SMART

KREDITNÍ KARTA SMART

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+3
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 3 komentářů

A tohle už jste četli?

Banky ve velkém zdražují, včetně mBank

4. 6. 2010 | Petr Kučera | 7 komentářů

Banky ve velkém zdražují, včetně mBank

Statisíce klientů tuzemských bank se musí připravit na změny poplatků, většinou zaplatí vyšší než dosud. Po Raiffeisenbank a Komerční bance, které změnu oznámily už dříve, informovaly... celý článek

Nízkonákladových bank v Česku přibývá. Co od nich můžete čekat?

20. 5. 2010 | Věra Tůmová | 21 komentářů

Nízkonákladových bank v Česku přibývá. Co od nich můžete čekat?

Kdo chce maximálně ušetřit na bankovních poplatcích a nebojí se internetového bankovnictví, může být pro něj dobrou volbou přejít k nízkonákladové bance. Nemůže ale od ní očekávat,... celý článek

mBank se mění. K horšímu.

25. 3. 2010 | Věra Tůmová, Jan Stuchlík | 70 komentářů

mBank se mění. K horšímu.

mBank už má asi dost klientů. Dovoluje si tak výrazně omezovat zvýhodnění, na která je přilákala. Sazby spořicích účtů srazila na minimum a dlouho slibované produkty také stále zatím... celý článek

Proč se útrata kartou odepíše z účtu až za několik dnů

27. 5. 2009 | Věra Tůmová | 11 komentářů

Proč se útrata kartou odepíše z účtu až za několik dnů

Útrata placená kartou se jednou strhne z účtu držitele karty ve stejný den, jindy až za řadu dní. Každý, kdo si nastavuje příjmy i výdaje tak, aby se nedostal do mínusu na účtu, z toho... celý článek

Hypotéka od mBank: z hvězdy se stal průměr

20. 3. 2009 | Věra Tůmová | 13 komentářů

Hypotéka od mBank: z hvězdy se stal průměr

Dříve výhodná hypotéka od mBank ztratila své kouzlo. Bilanční mechanismus, kterým se daly snížit úroky, už banka neposkytuje k úvěrům s fixovanou úrokovou sazbou. Na hypotéku navíc... celý článek

Partners Financial Services