Vizitka

| rubrika: Komiks | 25. 9. 2011
Vizitka
Kdyby se sestavoval žebříček nejpitomějších otázek, jistě by se do první desítky dostalo personalistické „Kde se v naší firmě vidíte za pět let.“ Kdyby se sestavoval žebříček nejpitomějších vizitek, byla by jistě v top ten proslavená kartička Marka Zuckerberga. Konkurence je ovšem ostrá.
Vizitka Devon Spurgeonové. Foto Observer

Zvětšíte kliknutím. (Zdroj: Observer)

Už mi nevolej

„I'm CEO bitch“ – „Já jsem tu generální, sráči.“ To si na svou vizitku nechal napsat Mark Zuckerberg, vynálezce Facebooku. A nejen v tom filmu, i předtím ve skutečnosti. Má ovšem těžkou konkurentku. Tou je Devon Spurgeonová, dříve novniářka Wall Street Journalu, dnes šéfka kanceláře magnáta Warrena Buffetta. Ta na své kartičce (obrázek vpravo, vizitku s nasazením vlastní důstojnosti získali novináři z Observeru) svérázným způsobem naznačuje, že si opravdu nikde a nikým nepřeje být rušena. „Telefon: Vy mně nevolejte. Volám já vám.“

Fallin’, yes I’m fallin’ ’n’ she is callin’ me back again

Strip zvětšíte kliknutím

Jsou místa, kde si na pitomou otázku, jakou pozici hodláte v té jejich slavné firmě za pár roků zastávat, cení pitomě sebevědomé odpovědi.

Ovšem uchazečům o některé pracovní pozice byste je opravdu klást neměli.

Mít, či nemít?

Mít, či nemít vizitku? Již v dobách dřevního reálného socialismu byli lidé, kteří si kladli tuto otázku. Mezi nimi snad nejnaléhavěji muž, kterého tvůrci hudebního pořadu Paskvil přiléhavě nazvali Hamletem normalizačního popu:
(Zdroj: Paskvil; YouTube)

Další Sváteční komiksyIlustrováno MaComiXem prostřednictvím jeho ComicsCreatoru.
Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.