Rockstar

| rubrika: Komiks | 4. 9. 2011
Rockstar
Roman Baroš, který pro Peníze.cz připravuje Školu finanční gramotnosti, napsal vědecké pojednání o finančním masochismu a jeho druzích. Masochista spotřebák čenichá, kde mu ještě dají půjčku, masochista sběratel má sedm pojistek – když vono to bylo tak levný a výhodný. Našli jsme nový druh!

► Držák: tu smlouvu mám patnáct let, byla dobrá, když jsem ji podepisoval, zkazit se nemohla. A jestli šla kolem inflace a jak se změnily platy – to na ni přece nemohlo mít vliv.

Chytrolín: na mě si nepřijdou, mě nedostanou, mám kámoše, co tomu rozumí. A když ten řekne, že u nich v bance je to nejvýhodnější –

Váhavý střelec: roky jsem si říkal, že se mám pojistit, prošel jsem všechny ceníky, ale pořád jsem se nedokázal rozhodnout. Ale s tímhle krevním tlakem už je to fuk, to už mě stejně nikdo nepojistí.

Spotřebák: tak kde by mi ještě půjčili? Vzpomínám, když jsem si bral spotřebitelský úvěr na telku ještě do koupelny. Teď bych chtěl z frcu vyplatit aspoň tu z obýváku.

Tvrďák: pojistky jsou pro měkkýše, spoření pro sentimentální slečinky, co se už ve třiceti chystají na stáří, a investování, to jsou hry pro děti. Stačí účet, kam chodí výplata.

Sběratel: ta slečna byla tak milá, z toho letáčku to vypadá fakt lákavě, tak jsem si to připojištění opatřil, mám už na to samé tři – a jedno hezčí než druhé.

To jsou základní typy finančního masochisty, jak je představil Roman Baroš v článcích:

Objevili jsme však

Nový typ finančního masochisty: ROCKSTAR!

Hello, I’m Johnny Cash.

Strip zvětšíte kliknutím

Další o nic méně Sváteční komiksy na Peníze.cz:Ilustrováno MaComiXem prostřednictvím jeho ComicsCreatoru.
Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

-5
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.